Jump to content

γιατι?


BackouliS

Recommended Posts

γιατί οι μονομάχοι μου ζευγαρώνουν και δη βγάζει αυγά η θηλυκιά???υπάρχει μήπως πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

γιατί οι μονομάχοι μου ζευγαρώνουν και δη βγάζει αυγά η θηλυκιά???υπάρχει μήπως πρόβλημα?

καλησπερα..πως το ξερεις οτι ζευγαρωνουν?για πες μας συμπεριφορα των ψαριων......

Link to comment
Share on other sites

τα είδα πριν κάμποση ώρα να αγκαλιάζονται όπως κανονικά κάνουν αλλα δη βγαίνουν αυγά.ύπαρξη ένα μικρή σαν σπυρί ανάμεσα από τα πτερύγια τις θηλυκιάς και ρίγες..το κάνουν εδώ και μιση ώρα...καμια 25aria φορες δηλαδή..αλλα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

τα είδα πριν κάμποση ώρα να αγκαλιάζονται όπως κανονικά κάνουν αλλα δη βγαίνουν αυγά.ύπαρξη ένα μικρή σαν σπυρί ανάμεσα από τα πτερύγια τις θηλυκιάς και ρίγες..το κάνουν εδώ και μιση ώρα...καμια 25aria φορες δηλαδή..αλλα τίποτα

φολια εχει φτιαξει ο αρσενικος?

Link to comment
Share on other sites

έχειι φτιάξει αλλα μετά από κάθε προσπάθεια κάνει και μια μπουρμπουλήθρα..είναι "μεριπου" 10x5 εκατοστά...και λίγο περισσότερο...

Έγινε επεξεργασία - BackouliS
Link to comment
Share on other sites

έχειι φτιάξει αλλα μετά από κάθε προσπάθεια κάνει και μια μπουρμπουλήθρα..είναι "μεριπου" 10x5 εκατοστά...και λίγο περισσότερο...

δεν μπορεις να μας ανεβασεις φωτο να δουμε?ετσι θα μπορςσουμε να βοηθησουμε...καταπρωτον εγω πιστευω οτι χειμωνα δεν πιανεις και τοσο ευκολα γεννα..το καλοκαιρι ναι γιατι θελει αρκετη ζεστη.....πες μας διαφορες πληροφοριες για το ενυδρειο σου

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφία δη μπορώ gt δη "δεχετετ" ο usb μου τώρα και δη ξέρω γιατί...έχω 2 "φιτακια" και ένα επιφανειακό.θερμοστάτη στους 29-30 για τώρα...40 λίτρα.και φίλτρο...κανονικές μετρήσεις...αυτά...με τον μονομάχο μονο μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ε ωραια η διαδικασιαα μπορει να διαρκεσει αρκετε ωρες....ολα θα γινουν στην ωρα τους..η θυλικια εχει καφε καθετες ριγες?

Link to comment
Share on other sites

ναι κάθετες ρίγες και ένα σαν σπυράκη ανάμεσα από τα κάτω μικρά "πτεριγιατις"....είναι και φουσκωμένη

Link to comment
Share on other sites

ναι κάθετες ρίγες και ένα σαν σπυράκη ανάμεσα από τα κάτω μικρά "πτεριγιατις"....είναι και φουσκωμένη

αυτο το σπυρακι δεν καταλαβαινω τι ειναι αμα δεν ανεβασεις φωτο.....ε μονο με φωτο θα μπορεσουμε να βοηθησουμε

Link to comment
Share on other sites

http://www.bettatalk.com/images/how_to25.jpg

tetoio spiraki

mou eipan oti to vgazei san evdixh oti einai etoimh sin tis riges

Link to comment
Share on other sites

http://www.bettatalk.com/images/how_to25.jpg

tetoio spiraki

mou eipan oti to vgazei san evdixh oti einai etoimh sin tis riges

ααα αυτο εγω δεν το ξερω..αυτο που ξερω ειναι οταν εχει καφε καθετες ριγες και φουσκομενη κοιλια...φιλε μου απλως περιμενε και θα δειξει τις επομενες μερες πταν θα γεννησει...το φιλτρο το εχεις σταματησει?ακουα χτες απο ενα πετσοπα λεει οτι οταν ζεγαρωνουν η σταθμη του νερου του ενυδρειου πρεπει να ειναι στην μεση για να μην χρειαζεται λεει ο μονομαχος να κανει μεγαλες αποστασεις...εστι ελεγε χτες σε ενα παιδι....αν εχει δικιο ηοχι ας μπουν οι ειδικοι να μας πουν..αλλα πιστευω οτι ναι πρεπει να εχει διικιο

Link to comment
Share on other sites

ααα αυτο εγω δεν το ξερω..αυτο που ξερω ειναι οταν εχει καφε καθετες ριγες και φουσκομενη κοιλια...φιλε μου απλως περιμενε και θα δειξει τις επομενες μερες πταν θα γεννησει...το φιλτρο το εχεις σταματησει?ακουα χτες απο ενα πετσοπα λεει οτι οταν ζεγαρωνουν η σταθμη του νερου του ενυδρειου πρεπει να ειναι στην μεση για να μην χρειαζεται λεει ο μονομαχος να κανει μεγαλες αποστασεις...εστι ελεγε χτες σε ενα παιδι....αν εχει δικιο ηοχι ας μπουν οι ειδικοι να μας πουν..αλλα πιστευω οτι ναι πρεπει να εχει διικιο

κι εγω το εχω ακουσει, οπως επισης οτι πρεπει να εχεις περισσοτερα απο ενα θυληκα γιατι το αρσενικο εχει πολλες ορεξεις!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω ακουσει, οπως επισης οτι πρεπει να εχεις περισσοτερα απο ενα θυληκα γιατι το αρσενικο εχει πολλες ορεξεις!!!

ναι αυτο ειναι σωστο..ενα αρσενικος και καλα αντιστοιχη με 3 θηλυκες...

Link to comment
Share on other sites

ναι πανο το εχουμε διαβασει αυτο..πολυ καλο αρθρο και στα λεει ολα αναλυτικα.......

Link to comment
Share on other sites

ναι πανο το εχουμε διαβασει αυτο..πολυ καλο αρθρο και στα λεει ολα αναλυτικα.......

Και το ενα αλλο? :closedeyes:

Το θεμα ειναι ο φιλος Backοulis να τα διαβασει..

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Και το ενα αλλο? :closedeyes:

Το θεμα ειναι ο φιλος Backοulis να τα διαβασει..

εν ταξει βρε και το αλλο καλο ειναι αλλα σαν του aquazone δεν ειναι....AQUAZONE=ΘΡΗΣΚΕΙΑ.....eε ναι πρεπει να το διαβασει για να βοηθηθει

Link to comment
Share on other sites

Aσε ησυχα τα ψαρια και μην πηγαινεις ολη την ωρα και τα κοιτας πες μας αυριο τι εχει γινει και κοιτα καλα την φωλια για να δεις αν υπαρχουν αυγα

Περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΓΕΝΝΑ!!!!!!!! :closedeyes::thumbup::hysterical::hysterical::hysterical::thumbup:

Απο το μεσημερη προσπαθουνε και ακομα αυγα κανουνε....καμια 100αρια μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΓΕΝΝΑ!!!!!!!! :closedeyes::thumbup::hysterical::hysterical::hysterical::thumbup:

Απο το μεσημερη προσπαθουνε και ακομα αυγα κανουνε....καμια 100αρια μεχρι τωρα...

ΩωΩωΩωΩωΩωΩ....μπραβο βρε συ..ειδες τελικα...ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ :blink::thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ειμαι σπιτι...αλλα μεχρι πριν μια ωρα ακομα αυγα εκαναν...

τα αρθρα τα εχω διαβασει.συν κατι σε αγγλικη γλωσσα.τα εχω λατρεψει αυτα τα ψαρια εχω μαθει παρα πολλα.

διαβασα και για αρτεμια αλλα φοβαμε πολυ το πωσ θα τα μεγαλωσω αν βγουνε...πως φτιαχνουμε αρτεμια???

τι βιταμινεσ να βαλω?τι αλλο χριαζοντε?

:closedeyes::thumbup::hysterical:

ευχαριστω τα μελοι του AQUAZONE που με βοηθσαν να γινω πατερας

Έγινε επεξεργασία - BackouliS
Link to comment
Share on other sites

Αντε μπραβο και πολυ προσοχη απο δω και περα

Για την αρτεμια δεν εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=913

Και κατι τελευταιο σταματα να τα κοιτας ολη την ωρα δεν κανει αστα λιγο ησυχα

Περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις να μπλεξεις με αρτεμια δες εδω http://www.aquazone.gr/index.php?ind=produ...w&iden=1059

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να εξαφανιστουνε τα αυγα μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...