Jump to content

Νεροχελωνα...


Recommended Posts

Πόσο καιρό την έχεις?

τις εχω ΜΟΝΟ 5 μηνες................ειναι γυρω στα 3.5 εκατοστα........................... :rasp: δηλαδη τωρα ειναι γιαγιαδες?? :rasp: αααααααααααααααααααααααααααααααααα..................................... ;):rasp::D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τις εχω ΜΟΝΟ 5 μηνες................ειναι γυρω στα 3.5 εκατοστα........................... :blush: δηλαδη τωρα ειναι γιαγιαδες?? :wheelchair: αααααααααααααααααααααααααααααααααα..................................... :(:rasp::D

αχ απαντηστε μου να ξερω τι μου γινεται δηλαδη!! :rasp: 5 μηνες τις εχω ειναι περιπου τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο το καβουκι τους...!3-4 εκατοστα ΜΟΝΟ και ειναι 20 χρονων????

:angry2: Η-Ε-L-P :angry2::thumbup::rasp::rasp::rasp:;):thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

αχ απαντηστε μου να ξερω τι μου γινεται δηλαδη!! :D 5 μηνες τις εχω ειναι περιπου τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο το καβουκι τους...!3-4 εκατοστα ΜΟΝΟ και ειναι 20 χρονων????

:thumbup: Η-Ε-L-P :rasp::thumbup::D:blush::rasp::rasp::rasp:;)

Στους 5 μήνες που την έχεις, έχουν προστεθεί πέντε τετραγωνάκια??? Αν ναι τότε μετράς μήνες. Αν όχι τότε μετράς χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Στους 5 μήνες που την έχεις, έχουν προστεθεί πέντε τετραγωνάκια??? Αν ναι τότε μετράς μήνες. Αν όχι τότε μετράς χρόνια!

απο οταν τις πηρα-πριν 5 μηνες δηλαδη-εχουν ολα μαζι γυρω στα 27-29 τετραγωνακια η καθεμια... ειναι τοσες δα..!πως γινεται να ειναι 20 χρονων μια χελωνα σαν ενα δυευρο??? :rasp::D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

απο οταν τις πηρα-πριν 5 μηνες δηλαδη-εχουν ολα μαζι γυρω στα 27-29 τετραγωνακια η καθεμια... ειναι τοσες δα..!πως γινεται να ειναι 20 χρονων μια χελωνα σαν ενα δυευρο??? :thumbup::D:rasp::angry2:

αν οποιοσδηποτε γνωριζει κατι σχετικο...........χρειαζομαι τη βοηθεια του πανω σε αυτο το θεμα με την ηλικια.......... :rasp::rasp::rasp:;):thumbup::D:blush::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται οτι δεν παίζει αντιστοιχία πολυγώνων με χρόνο-μήνα κλπ, αν κάνεις πάντος ένα googlάρισμα "red ear slider", "χελωνάκια" κλπ θα βρεις πολύ πράμα. :D

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

αν οποιοσδηποτε γνωριζει κατι σχετικο...........χρειαζομαι τη βοηθεια του πανω σε αυτο το θεμα με την ηλικια.......... :D:rasp::rasp::rasp:;):thumbup::D:blush:

αχ please ας απαντησει καποιος............. :rasp::rasp:

σιγουρα δεν θα μαθω αν δεν μου πειτε εσεις :thumbup: εχω ψαξει ΠΑΝΤΟΥ.....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται οτι δεν παίζει αντιστοιχία πολυγώνων με χρόνο-μήνα κλπ, αν κάνεις πάντος ένα googlάρισμα "red ear slider", "χελωνάκια" κλπ θα βρεις πολύ πράμα. :rasp:

πουθενα δεν υπαρχει κατι σχετικο.... :rasp::rasp:;) !αληθεια εχω ψαξει ΠΑΝΤΟΥ! :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?οι χελωνες μου οταν τρωνε-ιδιεταιρα μια-γινονται επιθετικες και δαγκωνουν η μια την αλλη για να φανε περισσοτερο φαγητο....! :D:rasp::rasp: τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι επειδή δεν παράγουν σάλιο πρέπει να μπουν στο νερό για να καταπιούν, επίσης για να μην τσακώνονται να τις ταίζεις στο στόμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Στο στωμα να τις ταϊζεις εχει και πλακα και εγω τις δικες μου ετσι τις ταϊζα χωρια που οταν μεγαλωσαν πολυ επεσε τετοια ξυλο που η μια σκοτωθηκε οταν δεν ημασταν σπτι δεν τις προλαβαμε και η μια το ειχε σκασει για αρκετο καιρο και δεν μπορουσαμε να την βρουμε μεχρι που της στισαμε καρτερι και την ωρα του φαγητου βγηκε και την τσακοσαμε

Link to comment
Share on other sites

γεια! :thumbup::D τι γινεται?? :rasp:;) τελικα μαθατε τιποτα για αυτο σασ ρωτησα??? :rasp::rasp::D για την ηλικια??.....και πως την βρισκουμε...??αν μαθετε τιποτα πειτε μου κι εμενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ! :thumbup: τι κανετε?χαθηκαμε χαθηκαμε...... :thumbup::blush: τελικα ενταξει με την ηλικια!!..τη βρηκα!!ηθελα τωρα να ρωτησω ποσο θα μεγαλωσουν και ποσο γρηγορα(??)δηλαδη τον επομενο χειμωνα αν τωρα ειναι 4 εκατοστα ποσο θα εχουν γινει?????? :D:rasp:;):rasp::rasp:

:rasp::D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Στο στωμα να τις ταϊζεις εχει και πλακα και εγω τις δικες μου ετσι τις ταϊζα χωρια που οταν μεγαλωσαν πολυ επεσε τετοια ξυλο που η μια σκοτωθηκε οταν δεν ημασταν σπτι δεν τις προλαβαμε και η μια το ειχε σκασει για αρκετο καιρο και δεν μπορουσαμε να την βρουμε μεχρι που της στισαμε καρτερι και την ωρα του φαγητου βγηκε και την τσακοσαμε

:rasp::rasp::rasp:

αληθεια????ελπιζω οι δικες μου που ειναι και πολλες(6)να μην μαλωνουν τοσο πολυ οταν μεγαλωσουν!! :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!να σας ρωτησω κατι?ποσο νερο πρεπει να βαζω -σε υψος- για χελωνες 4 εκατοστων??? :wacko::unsure: περιπου 4-5 εκατοστα υψος ειναι οκ? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...