Jump to content

O πλεκόστομος δεν καθαρίζει


Koing Koing

Recommended Posts

Το πηρα αποφαση τα πουλαω/χαριζω τα οσκαρ μου...

Είσαι ΑΡΧΗΓΟΣ!!! Βάλε θέμα στις αγγελίες και φρόντισε να παίσουν σε καλά χέρια :D

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ΑΡΧΗΓΟΣ!!! Βάλε θέμα στις αγγελίες και φρόντησε να παίσουν σε καλά χέρια :D

εβαλα το θεμα αλλα πως θα ξερω αν θα πεσουν σε καλα χερια...?? Αμα τα παω στο Water-Inn θα τα δεκτουν...??? και αν τα δεκτουν θα ειναι σε καλα χερια...??

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησεις να τα υιοθετησει καποιος που στηνει οσκαροενυδρειο 400 λιτρα και πανω (κανονικα θελει 600 και πανω για τα οσκαρ) και θα τα παραδωσεις εσυ, κανοντας τους και την προσαρμογη.

Θα τα χαιρετησεις και θα φυγεις.

Δυσκολο να βρεις ενυδρειο αλλα να περιμενεις.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια φευγουν αυριο για το καλυτερο κατα την γνωμη μου(απο αποψη γνωσεων)πετ σοπ στην χαλκιδα...Τα δεκτηκαν με χαρα παρα το μεγεθος τους...Και μου προτειναν πως μολις πουληθουν θα παρω τα λεφτα ξερει κανεις τιμες για τα oscar περι τα 25 cm...??

Link to comment
Share on other sites

Tα ψαρια εφτασαν στο νεο (για μικρο χρονικο διαστημα) σπιτι τους...Οι διαστασεις οπου μπηκαν τα Οscar στο πετ σοπ ειναι 100 λιτρα για το καθενα αλλα ειναι σιγουρα καλυτερα απο τα 120 λιτρα και για τα 2 μαζι...:DΣτρεσαριστηκαν καπως στην μεταφορα αλλα καθησα λιγ ωρα στο πετ σοπ μεχρι να σιγουρευτω πως δεν υπαρχει καποιο εμφανες προβλημα(τα χρωματα τους επανηλθαν μετα απο ενα τεταρτο μεσα στο ενυδριο.....Οσο για την προσπαθεια που εκανα να βαλω τα τερατακια μεσα στο κουτι(φενιζολ αποστηρομενο) για την μεταφορα τους καταφεραν να μου κανουν ολο το δωματιο σκ**α...παιζει μονο και μονο με ενα χτυπημα της επιφανιας του νερου να εβγαλαν 1 1/2 λιτρα νερου...:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το σωστό και εύχομαι καλή συνέχεια σε σένα και καλή τύχη στο νέο σπίτι των ψαριών σου :D

Σιγά σιγά πρέπει να βλέπεις και τί θα κάνεις από δω και πέρα. Και εννοώ με τα νέα ψαράκια που έχεις σκοπό να βάλεις! Για όποια βοήθεια, είμαστε εδώ :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Oπως εχω γραψει και σε αλλο θεμα σκεφτομαι πολυ τις αφρικανες και συγγικριμενα τις Labidochromis (Κιτρινες δεν θυμαμε ολο το ονομα:D) σκεφτομαι για αρχη ενα χαρεμι 3/1 και αν γεννησουν αφηνω κανα μικρο η αν γινεται βαζω Pseydotropheus τα οποια μου αρεσουν εξιζου πολυ....Τωρα στα λιτρα λιγο κολαω γιατι ειχα ηδη το προβλημα με τα oscar...:S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...