Jump to content

Aνεμονιερα...


Andreas kika

Recommended Posts

Nαι και σε ευχαριστώ,αλλά τις ψιλοφοβάμαι,πάντως το σκέφτομαι σοβαρά γιατί τουλάχιστον

οι δικές σου είναι υγιέστατες και στρωμμένες και μεγαλωμένες σε ενυδρείο χομπίστα

με ότι αυτό συνεπάγεται. :D

Ετσι ακριβως...Εχω κ μερικες που ειναι πολυ μικρες(θα ειναι σα να εχεις μια ομορφη αιπτασια :) )!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να κ ενα βιντεακι απο το ταισμα το οποιο εχει γινει αρκετα δυσκολο πλεον μιας κ εχουν γινει πολλες....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως...Εχω κ μερικες που ειναι πολυ μικρες(θα ειναι σα να εχεις μια ομορφη αιπτασια :) )!

Γιατι με κολάζεις τώρα...αφου ξέρεις ότι γουστάρω τρελά sps,θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε τον άτιμο... ανάβει τρελλές φωτιές... εκεί που είχα κατασταλλάξει σε κάτι απλό και εύκολο, άρχισα να βλέπω για ΜΗ και τέτοια πάλι... ΑΑΑΑΧΧΧ πάει ο μισθός...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε τον άτιμο... ανάβει τρελλές φωτιές... εκεί που είχα κατασταλλάξει σε κάτι απλό και εύκολο, άρχισα να βλέπω για ΜΗ και τέτοια πάλι... ΑΑΑΑΧΧΧ πάει ο μισθός...

Χαχαχαχα ετσι να σας κολαζω.... :) Μεταλου παντως δεν χρειαζονται,οποτε κρατα τον μισθο σου για ενα φωτιστικο με 4 τ5 24αρες κ θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ποοοοοοοοοολλες ανεμονες!

Ναι οντως μαλλον θα πουλησω μερικες γιατι παρα εγινε το κακο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως μαλλον θα πουλησω μερικες γιατι παρα εγινε το κακο....

Κρατα μου μια μικρή... :D:)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις λιγο να μας πεις τι ταιζεις τις ανεμωνες?(η ειναι μονο αθερινα?),με τι συχνοτητα?

στο νερο ριχνεις βιταμιβες,ιχνοστοιχεια,αμινοξεα?

καπου ειδα οτι οι ανεμωνεσ παρολο που ειναι κατω απο σχετικα χαμηλο φωτισμο,εχουθν μικρη αποσταση απο την επιφανεια του νερου,ποια εινια αυτη?ακομη τι αποσταση εχουν οι λαμπτηρες απο την απιφανεια του νερου?

αυτα για αρχη

συγνωμη για την ανακριση :thumbup:

ανυπομονω

Link to comment
Share on other sites

μπορεις λιγο να μας πεις τι ταιζεις τις ανεμωνες?(η ειναι μονο αθερινα?),με τι συχνοτητα?

στο νερο ριχνεις βιταμιβες,ιχνοστοιχεια,αμινοξεα?

καπου ειδα οτι οι ανεμωνεσ παρολο που ειναι κατω απο σχετικα χαμηλο φωτισμο,εχουθν μικρη αποσταση απο την επιφανεια του νερου,ποια εινια αυτη?ακομη τι αποσταση εχουν οι λαμπτηρες απο την απιφανεια του νερου?

αυτα για αρχη

συγνωμη για την ανακριση :thumbup:

ανυπομονω

Τις ανεμωνες μου τις ταιζω κατα κυριο λογο σαρδελα αποστειρωμενη(εταιριας tropical marine center)μερικες φορες ριχνω κ λιγο krill.Ταιζω καθε δυο με τρεις μερες κ ριχνω ιωδινη της seachem οταν βλεπω οτι διχοτομουνται.Οι λαπμες μου εχουν πολυ μικρη αποσταση απο το φως μερικους ποντους ισως.Τωρα δεν καταλαβαινω τι εννοεις για την ανεμωνη που εχει μικρη αποσταση απο την επιφανεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανεμονιερα Νο 2!!!!!!!!!!!!!!!

Αποφασησα να κανω ενα species ενυδρειο κ να το συνδεσω με τα υπολοιπα....Το ενυδρειο εινα 35 λιτρα κ εχει μονο Mini Carpet....

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά να τις χαίρεσαι. Δείχνει λίγο νταμάρι προς παρόν το aquascape, σα να ξεφόρτωσε ανατρεπόμενο, αλλά είμαι σίγουρος ότι όταν γεμίσει καρπετίτσες και χρώμα θα δείξει αλλιώς :(

Φωτισμό τί τους έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αααα γιαυτό πουλάκι μου ήσουν εξαφανισμένος και δούλευες σαν το σκυλί !!!!

Οργανωμένο το σχέδιο λοιπόν !!!

Άντε τώρα που τακτοποιήθηκε το θέμα, περνάς για καφέ να μου τα πεις από κοντά.

Να τις χαίρεσαι, πολύ όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά να τις χαίρεσαι. Δείχνει λίγο νταμάρι προς παρόν το aquascape, σα να ξεφόρτωσε ανατρεπόμενο, αλλά είμαι σίγουρος ότι όταν γεμίσει καρπετίτσες και χρώμα θα δείξει αλλιώς :(

Φωτισμό τί τους έχεις?

Επιτηδες ειναι το ετσι.....

οι ανεμονες με ευγνομονουν για το aquascape αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Επιτηδες ειναι το ετσι.....

οι ανεμονες με ευγνομονουν για το aquascape αυτο....

Γιατι?γενικα εχουν απαιτησεις ομοιες με τις αλλες?ή ειναι πιο απλες?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι?γενικα εχουν απαιτησεις ομοιες με τις αλλες?ή ειναι πιο απλες?

Oι απαιτησεις τους δεν εχουν καμια σχεση με τις αλλες.Αυτες οι ανεμονες δεν χρειαζονται τοσο φως οσο οι αλλες.Κ το aquascape αυτο λεγεται coral bommie κ ειναι οτι καλυτερο για ανεμονες.Γιατι ετσι δημιουργεις με πολλες μικρες πετρες παρα πολλες θεσεις για τα ποδια τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβω Αντρεα ετσι οπως παει η συνδεσμολογια σε βλεπω να ξεπερνας σε λιγο τα 1000λτ + :D

οι μινι ειναι πανεμορφες και ευχομαι να τις 100τοστησεις :D (μωρακια/διχοτομ) να ξερεις πως οταν γινει αυτο μην με ξεχασεις θελω κανα απογονο!!!!!!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αντρεα, ειμαι περιεργος για τις μινι,μιας και εχει περασει καποιος καιρος πως σου πανε?χρωματα ?συμπεριφορα?κανουν βολτες? για κανε κανενα σχολιο (και καμια φωτο δεν θα μας χαλαγε) :)

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα, ειμαι περιεργος για τις μινι,μιας και εχει περασει καποιος καιρος πως σου πανε?χρωματα ?συμπεριφορα?κανουν βολτες? για κανε κανενα σχολιο (και καμια φωτο δεν θα μας χαλαγε) :)

Φωτο συντομα.Οχι δεν κανουν βολτες,ειναι παρα πολυ ευκολες κ τις ταιζω μια φορα την εβδομαδα κ φαινεται να μεγαλωνουν κανονικα χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φωτο συντομα.Οχι δεν κανουν βολτες,ειναι παρα πολυ ευκολες κ τις ταιζω μια φορα την εβδομαδα κ φαινεται να μεγαλωνουν κανονικα χωρις προβλημα.

Τι τις ταιζεις αυτες Αντρεα;

Link to comment
Share on other sites

Τι τις ταιζεις αυτες Αντρεα;

Αυτες τις ταιζω αποστειρωμενες σαρδελιτσες ενυδρειακης ρατσας.Θα βγαλω φωτο το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αντρεα , περασε το απογευμα :):hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως περασαν πολλα απογευματα αλλα τι να κανω....?Ετρεχα με την σχολη μου την οποια κ μολις τελειωσα!!! :)

Οριστε κ η φωτο που υποσχεθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...