Jump to content

Aνεμονιερα...


Andreas kika

Recommended Posts

Κούκλες είναι φτου φτου σκόρδα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μπράβο ρε Αντρέα!!

Πραγματικά μεγάλη διαφορά από την τελευταία φορά που τις είδα...

Το κυάνο? Το κατάφερες?

Και η φωτογραφία ξυράφι... O αδερφός με τον 50άρη? :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Αντρέα!!

Πραγματικά μεγάλη διαφορά από την τελευταία φορά που τις είδα...

Το κυάνο? Το κατάφερες?

Και η φωτογραφία ξυράφι... O αδερφός με τον 50άρη? χεχεχε.....

Την κυανο ναι τελικα την καταφερα μονο με καλο σκιμαρισμα,μειωσει ταισματος,αλλαγες νερου κ μηνιαιες αλλαγες αντιφωσφορου/ανθρακα.

Ειναι οντως φανταστικες αυτες οι ανεμωνιτσες κ αξιζε τον κοπο το 40λιτρο που τις εκανα.

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Αντρέα, κούκλες έγιναν. :) Συγχαρητήρια και για την αποφοίτησή σου :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αντρέα, απλα πανεμορφες οπως και η φωτο που τραβηξες:) οταν με το καλο ερθουν οι απογονοι μην με ξεχασεις.......... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καταπληκτικό!!!!!! με έχει συνεπάρει το όλο θέμα -ανεμόνες- pico - nano- αναπαρταγωγές. κάνε καιμια ενημέρωση για τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδια με εχουν κλεψει τα ελληνικα στρατα εδω κ 2 μηνες κ δεν πολυ μπαινω....αυτο δε σημαινει βεβαια οτι σταματησα το χομπι!!!!!!!Πλεον το 60λιτρο ενυδρειακι μου εχει μοιρασει μετρημενες 16 ανεμωνες...κ ειμαι πανευτυχης που η ανεμωνη μου πλεον βρισκεται σε τοσα πολλα reef στην ελλαδα,οπως κ πολλα αλλα φραγκακια που μοιρασε το διπλανο του ενυδρειο.Ηθελα λοιπον να μοιραστω μαζι σας αυτη μου τη σκεψη κ μαζι με την σκεψη αυτη θα ανανεωσω το ποστ μου κ με μερικες φοτο το απογευμα.Επισης να ενημερωσω οτι το ενυδρειο τρεχει πλεον 2,5 χρονια κ λειτουργει με ενα tmc v2 400,αλλαγες νερου ανα εναμιση μηνα(με νερο βρυσης και tropic marine bioactive)κ ανθρακα/αντιφωσφορο....

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Θηρία οι ανεμώνες αυτές... δεν καταλαβαίνουν τίποτα... ούτε αλλαγές στην αλατότητα, ούτε θερμοκρασίες, ούτε φωτισμό...

Έχω χάσει άλλα κι άλλα, αλλά αυτές εκεί... μαύρα σκυλιά του πολέμου...

Ξαναχωρίστηκε η δική μου. Πες το φιλαράκι σου που ήθελε και τον ψιλοέγραψα λόγω τρεξίματος ότι του έχω μια έτοιμη όποτε θέλει να ρθει να την πάρει

Link to comment
Share on other sites

Θηρία οι ανεμώνες αυτές... δεν καταλαβαίνουν τίποτα... ούτε αλλαγές στην αλατότητα, ούτε θερμοκρασίες, ούτε φωτισμό...

Έχω χάσει άλλα κι άλλα, αλλά αυτές εκεί... μαύρα σκυλιά του πολέμου...

Ξαναχωρίστηκε η δική μου. Πες το φιλαράκι σου που ήθελε και τον ψιλοέγραψα λόγω τρεξίματος ότι του έχω μια έτοιμη όποτε θέλει να ρθει να την πάρει

Ψιτ......εδω ειμαι :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι ανεμωνες ειναι ειδηκα φτιαγμενες ετσι ωστε να μπορει να τις χαρει ακομα κ ο πιο αρχαριος!Δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα να ανεβασω φοτο...Στρατο ευτηχως που θα παρεις κ συ μια ανεμωνη γιατι σε ειχα στο νου μου που δεν ειχε γινει η δουλεια τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι ανεμωνες ειναι ειδηκα φτιαγμενες ετσι ωστε να μπορει να τις χαρει ακομα κ ο πιο αρχαριος!Δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα να ανεβασω φοτο...Στρατο ευτηχως που θα παρεις κ συ μια ανεμωνη γιατι σε ειχα στο νου μου που δεν ειχε γινει η δουλεια τοτε.

Αντρεα οντως οι μινι καρπερ σου ειναι ολα τα λεφτα.Ευχαριστω και απο εδω για την ανεμωνη,που και αυτη τωρα που την βλεπω με μπλε φωτισμο ειναι τρελα :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι ανεμωνες ειναι ειδηκα φτιαγμενες ετσι ωστε να μπορει να τις χαρει ακομα κ ο πιο αρχαριος!Δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα να ανεβασω φοτο...Στρατο ευτηχως που θα παρεις κ συ μια ανεμωνη γιατι σε ειχα στο νου μου που δεν ειχε γινει η δουλεια τοτε.

Αντρεα θα φροντισω συντομα να συναντηθω με το φιλο :)

Link to comment
Share on other sites

Ας τις κανουμε 17 λοιπον.... :D Δεν κανει τιποτα clooyn.

Στρατο απο σενα περιμενω φωτο μολις την παρεις......

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρούμε και καμιά πράσινη της ίδια ράτσας... να σπάσει λιγάκι η κοκκινίλα :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρούμε και καμιά πράσινη της ίδια ράτσας... να σπάσει λιγάκι η κοκκινίλα :)

Σου εχω στειλει πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Mερικες φωτο που τραβηξε ο καλλιτεχνης(ο αδερφος μου)....Αυριο ελπιζω να τραβηξω μερικες ολοσωμες!!!

:clown2: Ορεστη τσεκαρε το brain σου....

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τις φωτο αυτες τις τραβηξα εγω...κ πιστευω πως φαινεται αλλα δε βαριεσαι.Εχω να πω πως οι mini maxi carpet οσο μεγαλωναν αλλαζαν χρωμα :ooh2: !!!!Αυτα ηταν τα ολιγα απο τα ενυδρειακια μου σημερα επισης τελειωσα τα πρωτα 4 δισκοενυδρεια μου κ φαινονται φανταστικα,εχω ηδη ξεχωρισει κ δυο ζευγαρακια :w00t: !!!

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Mερικες φωτο που τραβηξε ο καλλιτεχνης(ο αδερφος μου)....Αυριο ελπιζω να τραβηξω μερικες ολοσωμες!!!

:clown2: Ορεστη τσεκαρε το brain σου....

αυτά είναι ρε αντρέα έχει γίνει super :D

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα,η ανεμωνη βρισκεται στο ενυδρειο μου απο σημερα το απογευμα.Ευχαριστω κι εσενα και τον Δημητρη.Με την πρωτη ευκαιρια θα σου ανεβασω φωτογραφια :)

Link to comment
Share on other sites

Τετοια ν'ακουω...! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...