Jump to content

Για να μας φτιάξει η διάθεση....


Recommended Posts

Μέχρι κι ο Θεός αγανάκτησε με την ανθρώπινη πλεονεξία, την ασυδοσία και την περιβαλλοντική καταστροφή:

- Αυτό το αναθεματισμένο είδος που κυριάρχησε, για τον πλανήτη Γη αποτελεί πλέον μεγάλη απειλή. Πρέπει να εξαφανιστεί!

Στέλνει τα Χερουβείμ και τα Σεραφείμ να φέρουν κοντά του τρεις ηγέτες αυτού του μικρού πλανήτη που με τόση στοργή έφτιαξε, κι εκείνοι οι αχάριστοι κοντεύουν να τον αφανίσουν. Τον πρόεδρο Ομπάμα, τον Φιντέλ Κάστρο -τον ζωντανό θρύλο των σοσιαλιστικών επαναστάσεων-, και τον Γιώργο Παπανδρέου.

- ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ τα ψέματα! τους λέει ο Ύψιστος και γυαλίζει το μάτι του. Σας έδωσα μια ευκαιρία τότε, με τον κατακλυσμό του Νώε και δεν την εκτιμήσατε. Τώρα πια είναι αργά... Σ' ένα μήνα θα καταστρέψω τη Γη! Αποφάσισα ότι το ανθρώπινο είδος είναι επικίνδυνο και πρέπει να εξαφανιστεί. Κι ύστερα θα ξαναρχίσει πάλι με αρμονία η ζωή απ' την αρχή. Γυρίστε πίσω και ενημερώστε τους ανθρώπους για την απόφασή μου αυτή.

Έντρομοι οι ηγέτες επιστρέφουν απ' τον Παράδεισο στη Γη.

- Αμερικανικέ λαέ!, αναφωνεί δακρυσμένος στο τηλεοπτικό διάγγελμά του ο πρόεδρος Ομπάμα. Έχω ένα καλό νέο κι ένα κακό. Το καλό νέο είναι πως αποδείχτηκε ότι υπάρχει Θεός. Το κακό νέο είναι ότι σ' έναν μήνα από τώρα θα μας καταστρέψει... Μετανοώ για όλα και προσεύχομαι να συγχωρέσει κάποτε τις ψυχές μας. Θα τα ξαναπούμε στην Κόλαση...

- Σύντροφοι και συντρόφισσες! μουρμουρίζει με δυσκολία απ' το κρεβάτι του φευγιού του ο Φιντέλ Κάστρο: Έχω δύο κακά νέα να σας πω. Πρώτον, ότι δυστυχώς υπάρχει Θεός. Αυτό ανατρέπει όλη τη φιλοσοφία της ζωής μου. Τον είδα με τα μάτια μου και συνειδητοποίησα πως μόνο Εκείνος μπορεί να αποδώσει δικαιοσύνη. Οι ανθρώπινες επαναστάσεις μας ήταν μάταιες. Το χειρότερο κακό όμως είναι πως ο Θεός τιμωρώντας όλους μας για όσα κάναμε σ' αυτόν τον πλανήτη, αποφάσισε τον επόμενο μήνα να μας καταστρέψει.

- Ελληνίδες, Ελληνες! λέει με στόμφο στο διάγγελμά του ο Γιώργος Παπανδρέου. Έχω τη χαρά να σας ανακοινώσω δύο πολύ καλά νέα. Πρώτον: υπάρχει Θεός! Τον συνάντησα αυτοπροσώπως. Δεύτερο και σπουδαιότερο: όπως μου ανακοίνωσε στην κατ' ιδίαν συνομιλία που είχα μαζί του σε έναν μήνα θα έρθει ο ίδιος και θα αναλάβει να συνεχίσει το έργο μου!...

:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ο σκύλος είναι αραχτός στο γρασίδι της αυλής .... ξαφνικά ΖΖΖΖΖΖΖΖ και μια μύγα κάθεται πάνω στη μύτη του .....

Σκύλος: Εεεεεεει .... φύγε από τη μύτη μου.

Μύγα: Γεια σου ... τι είσαι εσύ;

Σκύλος: Μα καλά .... δεν βλέπεις; Είμαι λυκόσκυλο.

Μύγα: Λυκόσκυλο; Και πώς γίνεται αυτό;

Σκύλος: Είναι πολύ απλό ..... ο πατέρας μου είναι λύκος και η μάνα μου σκύλα. Εσύ τι είσαι;

Μύγα: Αλογόμυγα.

Σκύλος: :) ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

:)

Κι αν ηταν τσοπανοσκυλο?? :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αν ηταν τσοπανοσκυλο?? :)

:):)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση. Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει

-"Kαλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας".

-"Τιμή δική μου" απαντάει ο μεγάλος επιστήμων,

"αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;".

-"250" απαντάει αυτός.

Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητας, τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεται

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του τού λέει

-"Mεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας".

-"Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε" απάντησε ο Αϊνστάιν.

"Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε;".

-"150". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κ ά.

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει

-"Eίναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ'έναν τόσο μεγάλοεπιστήμονα".

-"Δική μου η τιμή" απάντησε ο Αϊνστάιν,

"τι IQ έχετε;".

"100". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κά.

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του τού λέει

-"Eίναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν". -"Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε;".

-"50". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται".

Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του

-"Πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας".

-"Δική μου η τιμή.

Ποιο το IQ σας;".

-"10".

Κι ο Αϊνστάιν απαντάει

-"Πώς πάει o Ολυμπιακός;"

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση. Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει

-"Kαλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας".

-"Τιμή δική μου" απαντάει ο μεγάλος επιστήμων,

"αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;".

-"250" απαντάει αυτός.

Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητας, τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεται

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του τού λέει

-"Mεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας".

-"Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε" απάντησε ο Αϊνστάιν.

"Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε;".

-"150". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κ ά.

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει

-"Eίναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ'έναν τόσο μεγάλοεπιστήμονα".

-"Δική μου η τιμή" απάντησε ο Αϊνστάιν,

"τι IQ έχετε;".

"100". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κά.

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του τού λέει

-"Eίναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν". -"Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε;".

-"50". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται".

Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του

-"Πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας".

-"Δική μου η τιμή.

Ποιο το IQ σας;".

-"10".

Κι ο Αϊνστάιν απαντάει

-"Πώς πάει o Ολυμπιακός;"

:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειταν δυο φιλες ενα σαβατοβραδο αφησαν τους ανδρες τους σπιτι να βλεπουν μουντιαλ και βγαινουν εξω και πανε σε ενα μπαρ και γινωνται λιωμα.στο γυρισμο γυριζαν με τα ποδια τις επιασε κατουρημα τι να κανουν που να κατουτησουν βλεπουν ενα νεκροταφειο και μπαινουν μεσα καθετε η μια κατουραει απο την τυφλα της κατουραει και το βρακι της και το πεταει η δευτερη κατεουραει σκουπιζεται με κατι και φευγουν.το αλλο πρωι στην καφετερια οι ανδρες τους λεει ο ενας-ασε ρε μ....κα δεν θα τις ξαναφησουμε μονες να βγουν εξω αλλη φορα ο αλλος-γιατι ρε τι εγινε με την δικια σου; γυρισε ρε μ....κα χωρις κιλοτα σπιτι ,ο αλλος-αυτο ρε συ δεν ειναι τιποτα η δικια μου ειχε μια κορδελα μεσα στην κιλοτα που εγραφε ''θα σε θυμαμαστε για παντα"".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγγονός: Ρε Γιαγιά, είδες μήπως τα χάπια μου; Γράφανε LSD απ' έξω.

Γιαγιά: Άσε τα χάπια ρε! Τους πράσινους δράκους στην κουζίνα τους είδες;;;

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίκαιρο ανέκδοτο[/color]

Μια μέρα σκοτώθηκε μια γυναίκα, που ήταν μεγάλη πολιτικός και μεγαλοστέλεχος στο κόμμα της, με υπουργεία και πολλές περγαμηνές.

Όταν έφτασε στον άλλο κόσμο, την υποδέχτηκε ο Άγιος Πέτρος και της λέει:

Που θα ήθελες να περάσεις την αιωνιότητα σου, στην Κόλαση ή στον Παράδεισο;

Εκείνη το σκέφτεται λίγο και λέει:

Δεν είμαι σίγουρη.

Τότε, λέει ο Άγιος Πέτρος, θα κάνουμε το εξής, θα περάσεις 24 ώρες στην Κόλαση και 24 ώρες στον Παράδεισο και μετά αποφασίζεις.

Η πολιτικός συμφωνεί. Πάνε λοιπόν, στην Κόλαση ... Εκεί η πολιτικός βλέπει ... όλους τους πολιτικούς φίλους της που είχαν πεθάνει να παίζουν γκολφ, να ποντάρουν στο καζίνο, να πίνουν σαμπάνια, να φλερτάρουν με ωραίους άντρες και πανέμορφες γυναίκες και γενικά να διασκεδάζουν πολύ. Ακόμα και ο Διάβολος ήταν μαζί τους και κάνανε παρέα, λέγοντάς τους τα καλύτερα πρόστυχα και πικάντικα ανέκδοτα. Όλα πολύ ωραία και η πολιτικός περνούσε υπέροχα. Πριν να το καταλάβει, πέρασαν οι 24 ώρες και ήρθε ο Άγιος Πέτρος να την πάρει να πάνε στον Παράδεισο. Ο Παράδεισος ήταν ένα πολύ ήσυχο μέρος με ήρεμη ατμόσφαιρα, οι άγγελοι έπαιζαν γαλήνια μουσική με τις άρπες και τις λύρες τους, οι φιλόσοφοι μιλάγαν για τη ζωή και το θάνατο και όλοι μαζί συζητούσαν με τον Θεό που ήταν πολύ γλυκός κι ευχάριστος τύπος. Η πολιτικός αισθανόταν πολύ όμορφα και πριν να το καταλάβει, πέρασαν και αυτές οι 24 ώρες, ώσπου ήρθε ο Άγιος Πέτρος να τι ρωτήσει τι αποφάσισε τώρα που είδε και τα δύο μέρη.

Η πολιτικός το σκέφτεται λίγο και του λέει:

Ο Παράδεισος ήταν πολύ ωραίος και γαλήνιος, αλλά στην Κόλαση ήταν όλοι οι φίλοι μου και διασκέδαζαν πιο πολύ, οπότε θα προτιμήσω την Κόλαση.

Ο Άγιος Πέτρος σέβεται την επιθυμία της και την στέλνει στην Κόλαση. Όμως, η Κόλαση ήταν λίγο διαφορετική τώρα, ένα διαλυμένο μέρος με αποπνικτική ατμόσφαιρα και όλοι οι φίλοι της πολιτικού δούλευαν στα κάτεργα και κουβαλούσαν τεράστιες πέτρες, ενώ και ο Διάβολος ήταν πάνω από τα κεφάλια τους και τους διέταζε συνεχώς.

Η πολιτικός δυσαρεστημένη πάει και τον ρωτά:

Τι έγινε εδώ; Προχθές όλα ήταν τόσο ωραία και όλοι διασκέδαζαν.

Και ο Διάβολος της απαντά:

Τότε είχαμε προεκλογική εκστρατεία, σήμερα μας ψήφισες !!!

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση.

Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει "καλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας".

"Τιμή δική μου" απαντάει ο μεγάλος επιστήμων, "αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;". "250" απαντάει αυτός.

Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητος,τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεται. Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του τού λέει "μεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας".

"Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε" απάντησε ο Αϊνστάιν. "Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε;".

"150". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κοκ.

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει "είναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ'έναν τόσο μεγάλο επιστήμονα". "Δική μου η τιμή" απάντησε ο Αϊνστάιν, "τι IQ έχετε;". "100".Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κοκ.

Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του του λέει "είναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν".

"Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε;". "50". Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον big brother, τη φάρμα, τον πιο αδύναμο κρίκο, τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται".

Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του

"πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας". "Δική μου η τιμή. Ποιο το IQ σας;". "10".

Κι ο Αϊνστάιν απαντάει :

"Οπα! Πώς πάει ο θρυλος;"............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σταματάνε αστυνομικοί κάποιο αμάξι στην εθνική οδό

Αστυνομικός:

- Κύριε, πρόσεξα ότι φοράτε ζώνη ασφαλείας. Η τροχαία δεν τιμωρεί μόνο τους παραβάτες αλλά επιβραβεύει και τους νόμιμους.

Για αυτό να ξέρετε ότι... είστε ο τυχερός που κερδίζει 10,000 ευρώ, επειδή φορούσατε ζώνη ασφαλείας. Τι έχετε να πείτε; Τι θα κάνετε με τα λεφτά σας;

Οδηγός: - Ξέρετε, τώρα που έχω λεφτά, λέω να δώσω επιτέλους για να πάρω το δίπλωμα.

Πετάγεται η γυναίκα που καθόταν δίπλα του:

- Μην τον ακούτε! Όταν είναι μεθυσμένος όλο τέτοιες βλακείες λεέι!

Λέει και ο τύπος που καθόταν στο πίσω κάθισμα:

- Και το έλεγα εγώ. Με κλεμμένο αμαξι δεν πρόκειται να πάμε μακρυά.

Ακούγεται τότε και μια φωνή από τον χώρο αποσκευών του αυτοκινήτου:

- Τι έγινε; Τα περάσαμε τα σύνορα τελικα;

Link to comment
Share on other sites

:P:thumbup::thumbup:

Πολύ μου άρεσε !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ...

Ήταν ο Κωστίκας κι ο Γιωρίκας στην πλατεία της Τραπεζούντας και κουβέντιαζαν. Κάποια στιγμή λέει ο Γιωρίκας: - Ρε Κωστίκα, ήρθε ο Παυλίκας από την Αμερική. - Σώπα ρε! του λέει ο Κωστίκας. - Και τι έκανε;. - Σπούδαζε. - Τι; - Δεν ξέρω πάω να τον ρωτήσω.<a href="http://""" target="_blank"></a> Μια και δυο πάει ο Γιωρίκας και βρίσκει τον Παυλίκα. - Τι έγινε ρε Παυλίκα; Τι έκανες στην Αμερική; - Σπούδαζα. - Τι; - ΓΝΩΣΤΙΚΟΛΟΓΙΑ! - Τι είναι αυτό; - Ακου, του λέει. Πρέπει να σου δώσω ένα παράδειγμα. Έχεις ενυδρείο σπίτι σου; - Ναι. - Αρα σου αρέσει το νερό. - Ναι. - Αρα σου αρέσει η θάλασσα. - Ναι. - Αρα σου αρέσει η παραλία. - Ναι. - Αρα σου αρέσουν οι γυναίκες που ξαπλώνουν στην παραλία. - Ναι. - Αρα ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΡΑΣ! Τρελαίνεται ο Γιωρίκας, τρέχει και βρίσκει τον Κωστίκα. - Τρομερός επιστήμονας ο Παυλίκας, του λέει. - Τι σπούδασε ρε; τον ρωτάει. - ΓΝΩΣΤΙΚΟΛΟΓΙΑ! - Και τι είναι αυτό; - Παίρνει το περισπούδαστο ύφος ο Γιωρίκας και λέει: - Πρέπει να στο πω με ένα παράδειγμα. Έχεις ενυδρείο σπίτι σου; - Όχι. - Ε, είσαι ανωμαλος!

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Το πολυτελές κρουαζιερόπλοιο, κατά τον πλουν στον Ινδικό ωκεανό, περνά μπροστά από ένα νησάκι. Σε μία παραλία του νησιού αυτού φαίνεται ένας ταλαιπωρημένος, κουρελιασμένος ανθρωπάκος, ο οποίος κουνάει δυνατά τα σηκωμένα χέρια του και χοροπηδάει τρέχοντας πάνω-κάτω στην άμμο, προσπαθώντας να κινήσει την προσοχή επάνω του. Ένας επιβάτης ρωτά:

- Τι έπαθε αυτός;...

- Α, αυτός; Έτσι χαίρεται πάντα όταν περνάμε από εδώ!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένας φαντάρος λίγο "κουνιστός" κάνει σκοπιά στο στρατόπεδο! Εκεί που κάθεται αμέριμνος μες στην καλή χαρά περνάει ο λοχαγός!

- Αχ καλέ ένα μανάρι!!! λέει ο φαντάρος.

Εκνευρίζεται ο λοχαγός, Βάζει φωνή και του λέει:

- Πως λέγεσαι ΡΕΕΕΕ; Παρουσιάσου!!!!

Αφού λέει τα καθέκαστα ο φαντάρος, γυρίζει ο λοχαγός, δείχνοντας το ένα εκ των τριών αστέρων που έχει στο γαλόνι και του φωνάζει:

- Τι είναι αυτό ΡΕΕΕ;;

- Ένα αστεράκι, λέει με νάζι ο φαντάρος.

- Κι αυτό τι είναι ΡΕΕΕ;; λέει δείχνοντας με νεύρα το δεύτερο αστέρι

- Άλλο ένα αστεράκι, λέει με το ίδιο νάζι ο φαντάρος.

- Και αυτό τι είναι ΡΕΕΕΕ;;;; δείχνοντας το τρίτο αστέρι και τρομερά εκνευρισμένος πια...

- Ένα τρίτο αστεράκι!!! (στον κόσμο του αυτός...)

- Και πως πρέπει να με φωνάζεις ΡΕΕΕ;;;;;

- Ουρανέ μου....;;;;

Link to comment
Share on other sites

Συζητούν δύο τύποι:

Μια ξανθια,μετα το 1ο ραντεβου,ανεβαινει για ενα τελευταιο... ποτο,στο σπιτι του συνοδου της...

Αντρας:Να πιουμε ουισκι?

Ξανθια:Οκ!

Αντρας:Να σου βαλω 2 δαχτυλα?

Ξανθια:Δε θα πιουμε ουισκι πρωτα...???

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΜΕΡΑ Ο ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ.

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΣΤΡΙΒΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ Σ' ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ. ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΝΑΣ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ.

ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ , ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΨΑΡΑΝΤΩΝΗ .

[ Ο ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ ] ΒΡΕ ΑΝΤΩΝΗ ΗΝΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΠΟΥ ΠΑΣ ?, ΔΕΝ ΘΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ.?

[ Ο ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ] ΜΕ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΤΟΥ ΛΕΕΙ, ΝΤΑ ΓΙΑΝΤΑ ΜΠΡΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΕΝΑ ΕΧΕΤΕ ????

:):):thumbup::buttrock::buttrock:

Το καλυτερο ειναι αυτο με τον Ψαραντωνη! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα παντρεμένο ζευγάρι κάθεται στο μπαλκόνι. Ο άντρας έχει πιεί αρκετές μπύρες ενώ η γυναίκα διαβάζει ένα περιοδικό.

Κάποια στιγμή λέει ο άντρας, "Σ'αγαπώ". Η γυναίκα χωρίς να σταματήσει να κοιτάει το περιοδικό απαντάει, "Εσύ μιλάς ή η μπύρα?"

Οπότε λέει ο άντρας, "Εγώ μιλάω... στη μπύρα."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι αγάπη...!

Η γυναίκα μου μού έστειλε το ακόλουθο μήνυμα στο κινητό:

Αγάπη μου,

Αν κοιμάσαι, στείλε μου τα όνειρά σου.

Αν χαμογελάς, στείλε μου το χαμόγελό σου.

Αν κλαις, στείλε μου τα δάκρυα σου.

Σ' αγαπώ.

Και εγώ απάντησα:

Είμαι στην τουαλέτα. Τι να στείλω;

Link to comment
Share on other sites

Τι αγάπη...!

Η γυναίκα μου μού έστειλε το ακόλουθο μήνυμα στο κινητό:

Αγάπη μου,

Αν κοιμάσαι, στείλε μου τα όνειρά σου.

Αν χαμογελάς, στείλε μου το χαμόγελό σου.

Αν κλαις, στείλε μου τα δάκρυα σου.

Σ' αγαπώ.

Και εγώ απάντησα:

Είμαι στην τουαλέτα. Τι να στείλω;

:):D:D:D φοβερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γάτος.

Ένας τύπος μισούσε υπερβολικά τον γάτο της γυναίκας του. Έτσι αποφάσισε να τον ξεφορτωθεί..

Τον βάζει λοιπόν στο αυτοκίνητό του και τον εγκαταλείπει δύο τετράγωνα πιο κάτω από το σπίτι του.. Μόλις επέστρεψε, ο γάτος τον περίμενε στο κατώφλι.

Την επομένη τον ξαναβάζει στο αυτοκίνητό του και τον εγκαταλείπει τέσσερα τετράγωνα πιο μακριά. Στην επιστροφή ξαναβρίσκει τον γάτο έξω από το σπίτι....

Ο άνθρωπος αποφάσισε να λάβει δραστικά μέτρα. Κλείνει τον γάτο σε ένα κουτί τον βάζει στο αυτοκίνητο και ξεκινάει. Μετά από μερικά χιλιόμετρα στρίβει προς το βουνό, κοντά στην κορυφή περνάει κάτω από μία γέφυρα, στρίβει δεξιά μετά αριστερά βλέπει μία λίμνη και πετάει το κουτί με τον γάτο μέσα.

Δύο ώρες αργότερα, ο τύπος τηλεφωνεί στη γυναίκα του.

- Μήπως είναι ο γάτος στο σπίτι?

- Ναι εδώ είναι!

- Δωσ' τον στο τηλέφωνο γιατί χάθηκα το κ$ρ@τό μου.... μέσα..!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...