Jump to content

Apolemichthys Trimaculatus σε κύβο 70x60x60(cm)???


panosb

Recommended Posts

1) Discos, "Πανιερότατε Βούδα του forum", εκκρεμεί μια απάντησή σου σχετικά με το γιατί έδωσες τα κεντροπυγάκια...Έχει ρωτήσει και ο Theo... :) (Οφείλουμε σεβασμό και πίστη σε έναν Βούδα) :rolleyes:

2)ΤΑΝ, ταύτιση απόψεων?

3) Θα ήθελα να έχω μια πρόταση σχετικά με την τοποθέτηση των 4 κυκλοφορητών(Maxijet 1200 πάνω στον Wavemaster PRO της Red Sea) μέσα στον κύβο. (Θυμίζω εσωτερικές διαστάσεις: 66x55x62cm). Επίσης ως κύβος, το ενυδρείο θα ήθελα να έχει-και θα έχει-οπτική πρόσβαση από 3 πλευρές...Σκεφτόμουν ότι θα ήταν καλά να έβαζα 2 πίσω και τους άλλους 2 αντικριστά στα πλαϊνά, αλλά θα φαίνονται άσχημα...Λύση?Και σε τι ύψος?

Link to comment
Share on other sites

1) Discos, "Πανιερότατε Βούδα του forum", εκκρεμεί μια απάντησή σου σχετικά με το γιατί έδωσες τα κεντροπυγάκια...Έχει ρωτήσει και ο Theo...    :)  (Οφείλουμε σεβασμό και πίστη σε έναν Βούδα)  :rolleyes:

3) Θα ήθελα να έχω μια πρόταση σχετικά με την τοποθέτηση των 4 κυκλοφορητών(Maxijet 1200 πάνω στον Wavemaster PRO της Red Sea) μέσα στον κύβο. (Θυμίζω εσωτερικές διαστάσεις: 66x55x62cm). Επίσης ως κύβος, το ενυδρείο θα ήθελα να έχει-και θα έχει-οπτική πρόσβαση από 3 πλευρές...Σκεφτόμουν ότι θα ήταν καλά να έβαζα 2 πίσω και τους άλλους 2 αντικριστά στα πλαϊνά, αλλά θα φαίνονται άσχημα...Λύση?Και σε τι ύψος?

787[/snapback]

Μαλλον μπερδευτηκες Πανο, ο Theo δεν ρωτησε, απλα ποσταρε το λογο που δεν τα ηθελα αλλο, μου τρωγανε το καμαρι μου, την καλυτερη και μεγαλυτερη ακροπορα μου...Δεν ειναι ομορφο θεαμα πιστεψε με.. :rolleyes:

Οσο για το ματι του Βουδα, :D , χωρτασε στις παραλιες φετος φρεσκια τσιπουρα...ηταν και νοστιμες... :rolleyes::D

Ο τροπος με τον οποιο θα βαλεις την κυκλοφορια δεν ειναι ασχημος, αλλα στην πορεια θα δεις τι ακριβως θελεις. Ξεκινα ετσι και στην πορεια θα δεις τι αλλαγες μπορει να χρειαστουν. Καθε ενυδρειο ειναι διαφορετικο και δεν μπορεις ευκολα να προκαταβαλεις κατι. Αλλα σε γενικες γραμμες περιγραφεις ενα σωστο στησιμο. Οσο για τους κυκλοφοριτες δεν μπορεις να κανεις και αλλιως, σχεδον παντα θα φαινονται. Τροποι υπαρχουν να μην φαινονται και να ειναι απαρατηριτοι στο ματι, αλλα μετα θα ειναι αρκετα δυσκολο να τους βγαζεις για καθαρισμα... :D

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα, με εξαιρεση μια συγκεκριμενη ακροπορα που την βρηκαν ιδιαιτερα νοστιμη και την τσιμπαγαν σιγα σιγα, και ετσι αναγκαστικα να τα δωσω. Σε αλλα κοραλια οπως ephylia, montipora, brain κτλ ή ακομα και σε μια αλλη ακροπορα δεν ειχα καποιο προβλημα. tongue.gif

...Και ο Πανάγιος Βούδας είχε όντως απαντήσει σε πανάρχαια γραφή (post),

αλλά ο Πάνος χάζευε... :):rolleyes: Συγχώρα τον πιστό ακουαρίστα ! :D:D

Εν αναμονή λοιπόν, πραγματοποίησης και παραλαβής παραγγελιών, από εξωτερικό... :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...