Jump to content

Τελικα αποφασισα ...


aquamike

Recommended Posts

Λοιπον ειχα ανοιξει ενα θεμα στο οποιο αναφερομουν σε ενα ενυδρειο που πηρα απο τον Φωτη(venom)

και ελεγα οτι θα το κανω γαριδοενυδρειο και ηθελα να βαλω κακως βεβαια μονομαχο ....

τελικα αποφασισα να το κανω ενυδρειο για τον μονομαχο και να βαλω και σαλιγκαρακια ετσι το καθαρισα πεταξα οτι ειχε και τωρα ειναι ετοιμο εννοω αδειο αυριο παω να παρω χαλικι και οτι αλλο χρειαστω

Θελω να κανω μερικες ερωτησεις?

1)τι χρωμα μονομαχο να παρω

2)τι χρωμα χαλικι

3)απο διακοσμηση

4)φοντο??

5)εχω ενα φιλτρο με τα υλικα και δεν ξερω να το φτιαξω ειναι περιπλοκο θα ανεβασω φωτο αν μπορειτε να με βοηθησετε

6)απο φυτα??να βαλω??

7)τι σαλιγκαρια??

Εννοειται πως θα ξεκινησω την βιολογια και μετα

Και να υπενθυμισω οτι το ενυδρειο ειναι 37l αλλα ειναι πολυ ομορφο...

Ευχαριστω θερμα ολους σας εκ των προτερων...!! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα ανοιξει ενα θεμα στο οποιο αναφερομουν σε ενα ενυδρειο που πηρα απο τον Φωτη(venom)

και ελεγα οτι θα το κανω γαριδοενυδρειο και ηθελα να βαλω κακως βεβαια μονομαχο ....

τελικα αποφασισα να το κανω ενυδρειο για τον μονομαχο και να βαλω και σαλιγκαρακια ετσι το καθαρισα πεταξα οτι ειχε και τωρα ειναι ετοιμο εννοω αδειο αυριο παω να παρω χαλικι και οτι αλλο χρειαστω

Θελω να κανω μερικες ερωτησεις?

1)τι χρωμα μονομαχο να παρω

2)τι χρωμα χαλικι

3)απο διακοσμηση

4)φοντο??

5)εχω ενα φιλτρο με τα υλικα και δεν ξερω να το φτιαξω ειναι περιπλοκο θα ανεβασω φωτο αν μπορειτε να με βοηθησετε

6)απο φυτα??να βαλω??

7)τι σαλιγκαρια??

Εννοειται πως θα ξεκινησω την βιολογια και μετα

Και να υπενθυμισω οτι το ενυδρειο ειναι 37l αλλα ειναι πολυ ομορφο...

Ευχαριστω θερμα ολους σας εκ των προτερων...!! :D

Προσωπικη εκτιμηση,πολυ κακος εκανες που πεταξες το υποστρωμα και το μαυρο χαλικι.Οσο για τα φυτα που ειχε,ειναι απο τα πιο ομορφα που μπορει κανεις να βαλει σε αυτα τα λιτρα.Επισης,σαλιγκαρια ειχε πολλα μεσα...

Το χρωμα του μονομαχου θα διαλεξεις εναν οποιον σου αρεσει εσενα και μονο!εγω μπορω να σου πω να βαλεις μπλε,ο αλλος να σου πει βαλε κοκκινο και ετσι να μπερδευτεις.

Φοντο,βγαλε την μαυρη αφισα και βαλε κατι σε μπλε χαρτονι,η αστο χωρις τιποτα.Το μαυρο φοντο κανει αντανακλαση το ειδωλο του και ετσι ειναι μονιμος στρεσαρισμενος.

Οπως και να θελεις να το φτιαξεις σου ευχομαι καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Μην ανεβαζεις τοσο μεγαλες photo!!!!

Εχεις καταστρεψει ολο το φορουμ :thumbup:

Λοιπον στο θεμα μας..

Πηγαινε σε ενα καταστημα και παρε οποιον σου αρεσει.. :D

Για βυθο θα σου προτεινα καφε χαλικι ή μπεζ αμμο.

Στη θεση σου δε θα εβαζα φυτα!!

Μονο ξυλα και φυλλα catappa :angry2:

Οσο για το φοντο,εγω του εχω καφε χαρτονι και δεν εχω παρατηρησει αυτο που ακουγεται οτι καθρεφτιζεται και στρεσαρεται.....

Σαλιγκαρια δεν ειναι αναγκαστικο να βαλεις.

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

mod note

Φίλε aquamike έσβησα τις φωτογραφίες οι οποίες ήταν πολύ μεγάλες και δημιουργούσαν πρόβλημα στην εμφάνιση του θέματος. Πρόσπάθησε να ανεβάζεις φωτογραφίες στο σωστό μέγεθος.

Επίσης το θέμα καθαρίστηκε απο τις δημοσιεύσεις που είχαν να κάνουν με το μέγεθος των φωτογραφιών, μιάς και το πρόβλημα έχει πλεόν λυθεί.

:D

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο

dscn0240at.jpg

Έγινε επεξεργασία - aquamike
Link to comment
Share on other sites

Μην αφηνεις τις πετρες ετσι στο γυαλι.Βαλε κατι μαλακο προσωρινα να πατανε πανω σε αυτο.

Παντως ειναι ομορφες πετρες.Με μια καφε η γκρι αμμο θα ηταν super!

Link to comment
Share on other sites

το αρχισα σημερα εβαλα το χαλικι και τις πετρες αναψα φιλτρο και θερμοστατη και αυριο αρχιζω βιολογια...!!

ψαχνομαι για το τι φυτα θα βαλω δεν θελω να μπλεξω με διοξυδια και ετσι και θελω πολυ ευκολα φυτα για τον μονομαχο μου τι λετε????

Link to comment
Share on other sites

Οι πετρες και το χαλικι που εβαλες ειναι τσεκαρισμενα οτι ειναι μη ασβεστολιθικα..??

Ωραιο θα γινει σαν ντεκορ αλλα θα προτιμουσα να ειχε αντι για πετρες ξυλακια....

Καλη συνεχεια :D

Link to comment
Share on other sites

κοιτα για τις πετρεις νομιζω οτι ειναι γιατι τις ειχε ο venom στο ενυδρειο του απο αυτον τις πηρα τωρα για το χαλικι νομιζω ναι απο pet shop πηγα εχτες και το πηρα...

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετα με λιγο ακουαφορτε...Αν αφρισουν ειναι Ασβεστολιθικα...

Βεβαια για τις πετρες μπορουμε να περημενουμε τον Φωτη να μας πει... :D

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετα με λιγο ακουαφορτε...Αν αφρισουν ειναι Ασβεστολιθικα...

Βεβαια για τις πετρες μπορουμε να περημενουμε τον Φωτη να μας πει... :D

Δεν ειναι οι δικες μου πετρες αυτες ! :angry2::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χαχα τι λες ρε φωτη απο το ενυδρειο σου ειναι

κατσ εγω μιλησα λαθος λεω εννοω δεν ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...