Jump to content

Κι άλλο νέο μέλος..


georgepap31

Recommended Posts

Γειά σας. Είμαι ο Γιώργος και έχω ένα μικρό ενυδρείο Sicce Moby Dick 30.

Είμαι 41, ζώ κι εργάζομαι Θεσσαλονίκη, διακοσμητής.

΄Το ενυδρείο το απέκτησα εδώ και 4-5 χρόνια από γνωστό που πήρε μεγαλύτερο και μου το χάρισε.

Έχω μέσα 2 σκαλάρια και 2 πατόψαρα. Δεν ήξερα βέβαια πως αυτά είναι πολλά για το ενυδρείο, τα είχα πάρει και μικρά...

Το ενυδρείο γενικά δεν το προσέχω και πολύ. Δεν έχω μετρήσει ποτέ το νερό, ωστόσο το αλλάζω κατά 25-30% που και που.

Γράφτηκα σήμερα για να λάβω πληροφορίες επειδή τα σκαλάρια γέννησαν και αυτό δεν έχει ξανασυμβεί!

Μάλλον επηρεάστηκαν απ τη γυναίκα μου που είναι έγκυος πρώτη φορά¨:D

Έμαθα κάποια πράγματα από συζητήσεις που είδα εδώ μέσα κι αλλού, βιντεάκια κλπ.

Δε ξέρω αν θα πάει καλά η υποθεση των σκαλαριών, μιας και όλα είναι πολύ ανάποδα εκεί μέσα, αλλά είναι συγκινητική η προσπάθεια απώθησης του ενός γλύφτη που έκατσε κοντά στο φύλλο με τ αυγά.

Το βιντεοσκόπησα, δεν άντεξα!

Υποδείξεις - κραξίματα κλπ, δεκτά.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες...

Πια ειναι τα πατοψαρα?? :thumbup:

Κανε μας μια παρουσιαση του ενυδρειου σου εδω.... για συμβουλες και σχολια... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!

Link to comment
Share on other sites

1. καλώς όρισες!

2. με το καλό να γεννήσει η σύζυγος! Μέχρι τότε, επειδή θα είναι απασχολημένη προλαβαίνεις να κάνεις κατάληψη στο σαλόνι και να στήσεις 1 μεγαλύτερο ενυδρείο! Μετά θα μπορεί να σε κυνηγάει με την παντόφλα... τώρα λόγω βάρους.... το πιασες φαντάζομαι! :thumbup:

3. να έχετε υγεία και σεις και το μικράκι που έρχεται! :D:thumbup:

4. για τα ψάρια σου χρειάζεσαι περισσότερα λίτρα, αν όμως δεν έχεις χώρο μπορείς και σε λίγα λίτρα να κάνεις θαύματα, επιλέγοντας όμως τα σωστά ψάρια. :thumbup:

5. Καλό ξεκίνημα, καλό διάβασμα, είμαστε εδώ για συμβουλές, προτάσεις, απορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και με το καλό ο/η διάδοχος!

Υποδείξεις να δεχτείς, κραξίματα όχι! :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι ο Γιώργος και έχω ένα μικρό ενυδρείο Sicce Moby Dick 30.

Είμαι 41, ζώ κι εργάζομαι Θεσσαλονίκη, διακοσμητής.

΄Το ενυδρείο το απέκτησα εδώ και 4-5 χρόνια από γνωστό που πήρε μεγαλύτερο και μου το χάρισε.

Έχω μέσα 2 σκαλάρια και 2 πατόψαρα. Δεν ήξερα βέβαια πως αυτά είναι πολλά για το ενυδρείο, τα είχα πάρει και μικρά...

Το ενυδρείο γενικά δεν το προσέχω και πολύ. Δεν έχω μετρήσει ποτέ το νερό, ωστόσο το αλλάζω κατά 25-30% που και που.

Γράφτηκα σήμερα για να λάβω πληροφορίες επειδή τα σκαλάρια γέννησαν και αυτό δεν έχει ξανασυμβεί!

Μάλλον επηρεάστηκαν απ τη γυναίκα μου που είναι έγκυος πρώτη φορά¨:D

Έμαθα κάποια πράγματα από συζητήσεις που είδα εδώ μέσα κι αλλού, βιντεάκια κλπ.

Δε ξέρω αν θα πάει καλά η υποθεση των σκαλαριών, μιας και όλα είναι πολύ ανάποδα εκεί μέσα, αλλά είναι συγκινητική η προσπάθεια απώθησης του ενός γλύφτη που έκατσε κοντά στο φύλλο με τ αυγά.

Το βιντεοσκόπησα, δεν άντεξα!

Υποδείξεις - κραξίματα κλπ, δεκτά.

Γιώργος

καλως ηρθες καθε εβδομαδα θα κανεις αλλαγη του νερου!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...