Jump to content

Daylight


capt.spyros

Recommended Posts

γεια σας παιδια!!!θα ηθελα την βοηθεια σας!!!!εχω ενα 60λιτρο της hailea που εχει 2 λαμπες φθοριου μια ασπρη και μια στο γαλαζιο φανταζομαι καταλαβατε τι εννοω!!!!θα ηθελα να μου πειτε αν γινεται κιολας με ποιον τροπο θα τοποθετησω ενα daylight για να μην στρεσαρονται τα ψαρακια μου οταν κλεινω τα κεντρικα φωτα!!!!γενικοτερα να μου πειτε αν ηταν ευκολο και καποια μαρκα ισως τησ λαμπας γιατι ειμαι αρχαριος και δεν ξερω απο αυτα....!!!!τελος οτι εχει σχεση με το daylight για να μαθαινω κι εγω!!!!μπορει να σας κουρασα λιγο με το μακροσκελες post μου αλλα θελω να μαθαινω για να μπορω να εχω ενα καλο ενυδρειο και εναν καλο βιοτοπο για τα ψαρια μου!!!!!!!ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων!!!!!περιμενω τις προτασεις-απαντησεις σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι......θελω να πω κατι που βαζουν μερικοι οταν σβηνουν τα κεντρικα φωτα του ενυδρειου ενα λαμπακι δεν ξερω πωσ αλλιωσ να το πω και διμιουργουν και καλα το φως τησ σεληνης??μηπως καταλαβατε??για να μιν στρεσαρονται τα ψαρακια....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τοποθετήσεις κάποια led.. είτε έτοιμα του εμπορίου ή να κατασκευάσεις εσύ, μιας και υπάρχουν αρκετές προτάσεις για moonlight εδώ στο φόρουμ.

Το χρώμα είναι δικιά σου επιλογή, και συνήθως είναι άσπρα ή μπλε.

Link to comment
Share on other sites

ναι......θελω να πω κατι που βαζουν μερικοι οταν σβηνουν τα κεντρικα φωτα του ενυδρειου ενα λαμπακι δεν ξερω πωσ αλλιωσ να το πω και διμιουργουν και καλα το φως τησ σεληνης??μηπως καταλαβατε??για να μιν στρεσαρονται τα ψαρακια....

Κανε αναζητηση στο φορουμ για Moonlight

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?act=Search

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ μπλε λαμπάκι απλό θα ήταν κάλο για αυτήν την δουλειά....(προσοχή όμως να είναι απόλυτα στεγανό και στερεωμένο καλά...) :D:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...