Jump to content

Teco Tr10


Recommended Posts

παιδιά μηπως ξέρετε τι χωρητικότητα νερού εχει το ΨΥΚΤΙΚΟ???ρωτάω για να ξέρω επειδή θέλω να το αδειασω αυτο που εχει στην αλλαγή νερού που θα κάνω οπότε αν ξέρει κάποιος την χωρητικότητα του δοχείου με σώνει :D<_<:D

Link to comment
Share on other sites

το ψυκτικό δεν κρατάει νερό , το νερό περνάει από μια ψυχωμενη περιοχή και φεύγει αμέσως , δεν υπάρχει κάποιο boiler

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ σωστά <_<

Η ποσότητα Χρήστο είναι κοντά στο μισό λίτρο, κάποια στιγμή που το είχα βγάλει, άδειασα το νερό και κάπου τόσο ήταν μετα βίας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα μικρο χωρο ακριβως απο πανω που περναει το νερο πισω απο τα βρυσακια.Υπολογισε και το νερο απο τις σωληνωσεις,αν κρατανε νερο. <_<

Link to comment
Share on other sites

μήπως θυματε κάποιος να μου πει τα βήματα για να το ρυθμίσω στους 26??? <_<

Link to comment
Share on other sites

μήπως θυματε κάποιος να μου πει τα βήματα για να το ρυθμίσω στους 26??? <_<

Πατησε το κουμπι set και θα αρχισει η οθονη να αναβοσβηνει,με τα κουμπια πανω και κατω ρυθμιζεις την θερμοκρασια σου εκει που θελεις.Την θερμοκρασια την ρυθμιζεις βασει του θερμομετρου στο ενυδρειο γιατι εχουν αποκλιση μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Πατησε το κουμπι set και θα αρχισει η οθονη να αναβοσβηνει,με τα κουμπια πανω και κατω ρυθμιζεις την θερμοκρασια σου εκει που θελεις.Την θερμοκρασια την ρυθμιζεις βασει του θερμομετρου στο ενυδρειο γιατι εχουν αποκλιση μεταξυ τους.

ευχαριστω φιλε μου <_<

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνώμη για το "πρήξιμο" αλλά απο ΑΓΓΛΙΚΑ ειμαι λίγο σκράπας :) μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως καλυμπραρετε αλλα και πως βάζω την θερμοκρασία εκει που θέλω???πχ να "ανοίγει" στους 27,5 και να κλεινει στους 26.5... :) :helps smilie: :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνώμη για το "πρήξιμο" αλλά απο ΑΓΓΛΙΚΑ ειμαι λίγο σκράπας :) μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως καλυμπραρετε αλλα και πως βάζω την θερμοκρασία εκει που θέλω???πχ να "ανοίγει" στους 27,5 και να κλεινει στους 26.5... :) :helps smilie: :)

Δεν νομιζω να μπορεις να το ρυθμισεις στις θερμοκρασιες που θες,θα βγεις πολυ εξω με την πραγματικη θερμοκρασια.Μηπως εννοεις την καθυστερηση που εχει μεχρι 1,5 βαθμους?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου γιατι δεν γινετε???

Μαλλον λαθος το διατυπωσα. :) Μπορεις να το ρυθμισεις αλλα με το θερμομετρο του ενυδρειου και οχι με τον θερμοστατη του teco.Αυτην την στιγμη στο ενυδρειο εχω 27 και στην οθονη μου λεει 24,δηλαδη 3 βαθμους διαφορα. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου εχω τον ELIWELL IC902 οποτε ειναι ακριβειας αλλα δεν μπορω πως να καλυμπραρο το teco...πχ πως θα βαλω 26.3????

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ κάποιος να με βοηθηση να ρυθμίσω το ψυκτικό??? :)

Δεν καλιμπραρεται το θερμομετρο του tr 10.Βασει του controller θα ρυθμισεις την θερμοκρασια του ενυδρειου.Αμα θες 26,3 τοτε να υπολογιζεις το chiller να λεει γυρω στους 28,3,δηλαδη γυρω στους 2 βαθμους διαφορα προς τα πανω.teco tr 10 Eλπιζω να το εκανα σωστα.
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ κάποιος να βοηθηση ;):thumbup: έβαλα το ΨΥΚΤΙΚΟ στους 26.5 και μετά στο 1.0 που μάλλον σημαίνει όταν φτάνει 27.6 να αρχίζει να δουλεύει.....αυτό ξεκίνησε στους 27.5 και σταμάτησε στους 27 και μετά από 3 λεπτά ξαναξεκινησε και σταμάτησε στους 27.τι γίνετε??δουλεύει ???? :hysterical::buttrock: αν έχει κάποιο πρόβλημα δεν έπρεπε να ανοίγει κάποια ένδειξη???

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια κραταει στους 27 την θερμοκρασια.... ;)

χαμήλωσες τη θερμοκρασία του και άλλο και αυτό δεν κατεβαίνει κάτω από 27;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...