Jump to content

Tanganyika - Julidochromis Transcriptus


Recommended Posts

πολυ ομορφα αποστολε! και πολυ ωραιο το καινουριο σεταπ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και πάλι σας ευχαριστώ. :)

Έχω την εντύπωση όμως ότι είναι ασβεστολιθικός η κάνω λάθος?

Ναι, είναι ασβεστολιθικός ψαμμίτης.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολε, τωρα μολις πειρα χαμπαρι το θεματακι σου και χορτασα ωραιες φωτογραφιες!

Να χαιρεσαι τα ψαρακια σου φιλε, και να δουμε ποτε θα αξιωθώ και εγω να παρω μια φωτογραφικη της προκοπης! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Να΄σαι καλά φίλε Ρικάρδε!

Σε ότι αφορά την φωτογραφική μηχανή, όταν έρθει η ώρα να πάρεις, να κοιτάξεις να πάρεις μία που να σου ταιριάζει και να μην σου κοστίσει όσο 1 ενυδρείο με Οσκαρ. :D

Link to comment
Share on other sites

Αστα φιλε μου, η φωτογραφικη ειναι πονεμένη ιστορια και παντα ειμαι στο παρα πεντε για να την παρω, αλλα συγκρατιεμε μια που τα πραγματα ειναι δυσκολα για την ωρα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα μικρό update...

DSCN3361.jpg

DSCN3344.jpg

DSCN3353.jpg

DSCN3355.jpg

DSCN3356.jpg

κι ένα μικρό βιντεάκι την ώρα του φαγητού

Έγινε επεξεργασία - ilouvatar
Link to comment
Share on other sites

πανεμορφα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!

πραγματικα πολυ ομορφα και νομιζω οτι τους αξιζει μεγαλυτερο ενυδρειο!!!! :D

Τα ψάρια τα είχα σε μεγαλύτερο ενυδρείο αλλά λόγω μετακόμισης και χώρου αναγκαστικά πήγα σε ένα μικρότερο. Γενικά, αν κρατάς τον αριθμό τους υπό έλεγχο δεν έχεις θέμα ακόμα και σε 60 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

τι μεγεθος ενυδρειου πιστευεις οτι χρειαζεται Αποστολε για να κρατησεις αποικία και οχι ζευγαρι+καποιες γεννες?

Link to comment
Share on other sites

τι μεγεθος ενυδρειου πιστευεις οτι χρειαζεται Αποστολε για να κρατησεις αποικία και οχι ζευγαρι+καποιες γεννες?

Στο ριο 125 που τα είχα (80 εκ. μήκος) έπρεπε να επεμβαίνω πάλι και να βγάζω κάποιους αρσενικούς γιατί ο κυρίαρχος δεν έπαιζε... Δεν είχε την ίδια συμπεριφορά όμως σε όλους τους άλλους αρσενικούς. Την ίδια συμπεριφορά παρατηρώ και στο 60άρι.

Πιστεύω πως αν κάποιος θέλει να γεμίσει με julies, όσο απροβλημάτιστα μπορεί αυτό να γίνει, χρειάζεται ενυδρείο μήκους 1μ. Με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν γνωρίζω πως μπορεί να συμπεριφερθεί ο κυρίαρχος σε άλλα μεγάλα αρσενικά, ακόμα και σε τόσο μήκος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...