Jump to content

αλλαγές νερού


Recommended Posts

αν κάνω πιο συχνές αλλαγές νερού πειράζει???επειδή έχω την δυνατότητα το λέω το ενυδρειο είναι 250 λίτρα μεικτά

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές κάνεις τώρα και σε τι αλλαγές σκέφτεσαι να προχωρήσεις; Επίσης, τι ψάρια έχεις στο ενυδρείο σου;

:)

Link to comment
Share on other sites

κάνω γύρος στο 30 τις εκατό βδομάδα.....από ψάρια έχω διάφορα αλλά πάντα αφρικανες όπως 2 venutsus 2 labidochromis 1 juwel και δυο αλλά που δεν ξέρω το όνομά τους....

Link to comment
Share on other sites

κάνω γύρος στο 30 τις εκατό βδομάδα.....από ψάρια έχω διάφορα αλλά πάντα αφρικανες όπως 2 venutsus 2 labidochromis 1 juwel και δυο αλλά που δεν ξέρω το όνομά τους....

Το καλύτερο θα ήταν να κάνεις τις μετρήσεις του νερού του δικτύου σου και του ενυδρείου σου για να έχουμε μια γενική εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μια παρουσίαση που έκανες θα έλεγα οτι δεν ολοκληρωμένη.Θα ήταν καλό να το παρουσιάσεις ώστε να έχουμε μια καλή εικόνα.Οσον αφορά τις αλλαγές νομίζω οτι κάθε εβδομάδα που κάνεις είναι καλά.

Περιμένουμε αναλυτική παρουσίαση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν τα κατάφερνω να κάνω κάποια ποίο αναλυτική παρουσίαση!!!!!!!!εγώ θέλω να μάθω αν κάνω πιο συχνές άλλαγες αν θα υπάρξει πρόβλημα στο ενυδρειο......ακόμα αν κάποιος γνωρίζει μπορεί να μου απαντήσει αν τα ψάρια που είναι μπουκώμενα τρώνε.....γενικά μιλάω για κιχλιδες

Link to comment
Share on other sites

΄Οχι, δεν θα έχεις πρόβλημα αν κάνεις πιο συχνές αλλαγές, απλά μείωσε λίγο την ποσότητα που αλλάζεις κάθε φορά, πχ αν αλλάζεις το 15%-20% κάθε 3-4 μέρες, θα είσαι στα ίδια, ίσως και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν τα κατάφερνω να κάνω κάποια ποίο αναλυτική παρουσίαση!!!!!!!!εγώ θέλω να μάθω αν κάνω πιο συχνές άλλαγες αν θα υπάρξει πρόβλημα στο ενυδρειο......ακόμα αν κάποιος γνωρίζει μπορεί να μου απαντήσει αν τα ψάρια που είναι μπουκώμενα τρώνε.....γενικά μιλάω για κιχλιδες

Αν λοιπόν θέλεις να κάνει πιο συχνές αλλαγές ήδη σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω.Οσον αφορά τις μπουκωμένες από την πείρα μου να σου πώ οτι στην αρχή του μπουκώματος τρώνε λίγο μετά όμως περνώντας οι μέρες σταματάνε.Οι κιχλίδες που έιναι στοματοεπωάζουσες είναι αυτές των λιμνων της ανατολικής αφρικής και οχι όλες.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...