Jump to content

Σκέψη για Labidochromis Yellow


kando

Recommended Posts

καλησπερα με πηρε τηλ ενας φιλος και μου λεει:εχω ενα ενυδρειο στην ταρατσα 200 λιτρα που καθεται κανα χρονο η 1 σκεψη ηταν οτι λεει ο τιτλος. Σκεφτομαι για τα yellow και ρωταω ειναι καλα τα λιτρα για αυτα τα ψαρια πανε ζευγαρι,χαρεμι ? αφου βεβαια τσεκαρω την γυαλα για στεγανοτητες κλπ ειναι ευκολα ψαρια για καποιον σχετικα αρχαριο?απο γεννες πως πανε γεννανε σαν τα multi? αλλο ενα προβλημα ειναι η γυναικα μου μαλλον θα φυγω μαζι με το 200αρι εξω απο το σπιτι :blush::buttrock: ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικές πληροφορίες για τα Labidochromis caeruleus μπορείς να δεις εδώ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=39006

Τα Labido πάνε σε χαρέμια του ενός αρσενικού με τρεις ή τέσσερις θηλυκές και ένα χαρεμάκι στα 200 λίτρα θα είναι μια χαρά μαζί με τις γέννες που θα έρθουν σύντομα.

Γράψε αν θες τις ακριβής διαστάσεις του ενυδρείου σου.

Είμαι σίγουρος ότι η γυναίκα σου θα τα ευχαριστηθεί όπως κι εσύ.

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Γράψε αν θες τις ακριβής διαστάσεις του ενυδρείου σου.

θα παω αυριο να το δω και να το μετρησω και θα τις γραψω

Είμαι σίγουρος ότι η γυναίκα σου θα τα ευχαριστηθεί όπως κι εσύ.

ναι καλα :buttrock::blush::bowdown:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικά απ τις πίο εύκολες και ήσυχες κιχλίδες της Μαλάουι.....200 λίτρα για ένα χαρεμάκι 1 αρσε..3 θυλ

είναι ότι πρέπει...!!!! αρκεί να έχεος μέσα άμμο και πολλές πέτρες για να μπορούν να φτιάχνουν φωλιές και να οπισθοχωρούν σε στιγμές εντάσεων....και όσο για την γυναίκα σου δεν νομίζω να μην μαγευτεί με αυτό το θέαμα....???εδώ μαγεύτικε η δικιά μου....

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανεμορφα τα ψαρια ρε παιδια με εχουν μαγεψει θα την κανω την κινηση φοβαμαι λιγο την κατασταση της γυαλας επειδη ειναι κανα χρονο κ παραπανω σε μια ταρατσα πεταμενη θα παω το απογευμα κ θα δω αλλα ειναι ευκαιρια δεν χαριζουν καθε μερα ενυδρεια 200 λιτρων

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις επιπλεον φωτογραφιες δεν ξερω βεβαια αν αυτα τα labidochromis ειναι διαδεδομενα στον χωρο μας τα πουλανε σε μαγαζια ?τα εχουν χομπιστες αλλοι?π.χ ενα πρασινο που ειδα υπαρχει στην αγορα?Ετσι και αλλιως ομως απομακρυνεται η σκεψη καθως το ενυδρειο που σκοπευα να κανω το εγχειρημα ειναι μολις 140 λιτρα ρε γ.......απαγορευτικο για τα ψαρια αυτα ε?τι μου ελεγε 200 και με ειχε ξεσηκωσει ο φιλος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις επιπλεον φωτογραφιες δεν ξερω βεβαια αν αυτα τα labidochromis ειναι διαδεδομενα στον χωρο μας τα πουλανε σε μαγαζια ?τα εχουν χομπιστες αλλοι?π.χ ενα πρασινο που ειδα υπαρχει στην αγορα?Ετσι και αλλιως ομως απομακρυνεται η σκεψη καθως το ενυδρειο που σκοπευα να κανω το εγχειρημα ειναι μολις 140 λιτρα ρε γ.......απαγορευτικο για τα ψαρια αυτα ε?τι μου ελεγε 200 και με ειχε ξεσηκωσει ο φιλος :thumbup:

Δυστυχως...........

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειται να το κανω αλλα εγκυκλοπεδικα αφου δεν χρειαζονται ολο το υψος του ενυδρειου και κινουντε χαμηλα στον βυθο γιατι ειναι υποχρεωτικα τοσα λιτρα ?λογο του τελικου μεγεθους?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...