Jump to content

Κλήση παράνομης στάθμευσης


Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα με το Θανάση παραπάνω (που τραβάει και το ζόρι με τη δουλειά του).

Τα έχουμε ξαναπεί και σε άλλα θέματα σχετικά με τους φόρους, τα λαμόγια, που πάνε τα λεφτά μας, τα τρώνε οι άχρηστοι, οι 300 της Βουλής και το παράδειγμα που δίνουν, οι υπουργοί, οι γραμματείς και οι φαρισαίοι, οι δημόσιοι υπάλληλοι, οι αργόμισθοι, οι συντάξεις μαϊμού κλπ κλπ κλπ κλπ. Η άποψη μου είναι γνωστή αλλά μπαίνω στον πειρασμό να την ξαναπώ μέσω μιας αληθινής καθημερινής ιστορίας ελληνικής συμπεριφοράς.

Στη Θέρμη της Θεσσαλονίκης που μένω (κοντά), ο Δήμος έφτιαξε διώροφο παρακαλώ υπόγειο χώρο στάθμευσης με άπειρες πρακτικά θέσεις στην κεντρική πλατεία την οποία αναμόρφωσε (με τα λεφτά τα δικά μου και των άλλων φορολογούμενων με τα δημοτικά τέλη). Η πρώτη ώρα είναι δωρεάν και μετά είναι 1 ευρώ νομίζω (δεν χρειάστηκε ποτέ να κάτσω παραπάνω από μία ώρα για τις δουλειές μου και δεν είμαι σίγουρος). Ε λοιπόν, κάθε μέρα απέξω (από το δωρεάν ουσιαστικά παρκινγκ !!!!!! και μάλιστα μισοάδειο) έχει διπλοπαρκαρισμένους και εδικά το Σάββατο με την αγορά τη λαϊκή κλπ.

Αφήστε λοιπόν, θα σας στενοχωρήσω αλλά για μένα δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Εκτός αν το πρόβλημά μας είναι που δεν μπορούμε να είμαστε όπως αυτά τα λαμόγια που κατηγορείτε.

Link to comment
Share on other sites

Στη Θέρμη της Θεσσαλονίκης που μένω (κοντά), ο Δήμος έφτιαξε διώροφο παρακαλώ υπόγειο χώρο στάθμευσης με άπειρες πρακτικά θέσεις στην κεντρική πλατεία την οποία αναμόρφωσε (με τα λεφτά τα δικά μου και των άλλων φορολογούμενων με τα δημοτικά τέλη). Η πρώτη ώρα είναι δωρεάν και μετά είναι 1 ευρώ νομίζω (δεν χρειάστηκε ποτέ να κάτσω παραπάνω από μία ώρα για τις δουλειές μου και δεν είμαι σίγουρος). Ε λοιπόν, κάθε μέρα απέξω (από το δωρεάν ουσιαστικά παρκινγκ !!!!!! και μάλιστα μισοάδειο) έχει διπλοπαρκαρισμένους και εδικά το Σάββατο με την αγορά τη λαϊκή κλπ.

Αφήστε λοιπόν, θα σας στενοχωρήσω αλλά για μένα δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Εκτός αν το πρόβλημά μας είναι που δεν μπορούμε να είμαστε όπως αυτά τα λαμόγια που κατηγορείτε.

Συμφωνώ απόλυτα, και πολλά πάρκινγκ να φτιάξουν πάλι το τζάμπα θα ψάχνουμε! Θα είναι ακριβά, θα είναι μακρυά και όλο κάτι τέτοια θα λέμε! Ας αλλάξουμε λίγο και εμείς και ας αφήσουμε τα παραμύθια και τις ιστορίες!

Ούτε για μένα υπάρχει δικαιολογία :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα πανεμορφη η θερμη απο πηγαινω οποτε ειμαι θεσσαλονικη!!!!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα πανεμορφη η θερμη απο πηγαινω οποτε ειμαι θεσσαλονικη!!!!

Να πας και στο φράγμα Θέρμης :ninja:

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα βλεπω οτι το εργο αρχιζει να επιτυγχανεται... μας βαζουν σιγα σιγα στη λιτοτητα και δεν καταλαβαινουμε το σκοπο τους... δεν κανουν παρκινγκ, για να μην περνουμε το αυτοκινητο αλλα τα μεσα μαζικης μεταφορας, για τον ιδιο λογω ακριβινε και η βενζινη. για αυτο ακριβαινουν ολα και μειωνονται οι μισθοι, για να αρκουμαστε στα λιγα και να σωθει το περιβαλλον. το καλο μας θελουν τελικα :ninja:

δεν επιτυχγανεται κανενα εργο αν εφαρμοστουν αυτα που λεω. την ευκολη καραμελα καποιον εχω βαρεθει να την ακουω. αυτα ειναι απλα δικαιολογιες και υποκεινουμε απο καποιους αν εκφραζονται χωρις λογικη και μετρο. προσοχη: δεν λεω οτι δεν υπαρχει εργο και οτι δεν ειμαστε πιονια καποιον....

ζουμε σε ενα κοινωνικο συνολο, γιατι ειναι απο τη φυση μας να ζουμε σε κοπαδια-ομαδες, ωστε να αισθανομαστε ασφαλεια και να επιβιωνουμε, γιατι πανω απο ολα ειμαστε κι εμεις ζωα (με τη σωστη εννοια) και απειλουμαστε απο ομοια ειδη αλλα και διαφορετικα στο παρελθον. ενα τετοιο συνολο ΠΡΕΠΕΙ να εχει κανονες και να εφαρμοζονται απο ΟΛΟΥΣ. αν δεν εφαρμοστουν απο ολους, δεν σημαινει οτι καποιοι δεν πρεπει να τους εφαρμοζουν. οι κανονες αυτοι πρεπει να ελεγχονται για την εφαρμογη και τηρηση τους και να επιβαλλονται ποινες αν δεν εφαρμοζονται. αν καποιος δεν μπορει να το δεχθει αυτο, σεβαστο, αλλα να μην ταλαιπωρει και επιβαρυνει αλλους. διαφορετικα, ας παει να μεινει μονος του στο βουνο.

το καλο παραδειγμα (αν δεν μπορουν να το δωσουν καποιοι που ΕΜΕΙΣ επιλεγουμε) πρεπει να το δωσουμε εμεις πρωτα και αργοτερα ας ακολουθησουν και αλλοι. αυτοι που επιλεγουμε ειναι απο ΕΜΑΣ εκλεγμενοι και δεν ειναι μονο αυτοι που μας κυβερνουν. πανω απο ολα ειναι Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΜΑΣ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

αυτοι που επιλεγουμε ειναι απο ΕΜΑΣ εκλεγμενοι και δεν ειναι μονο αυτοι που μας κυβερνουν. πανω απο ολα ειναι Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΜΑΣ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Δεν θα συμφωνήσω Θανάση, τα αποτελέσματα των εκλογών είναι αποτέλεσμα της φοβίας η οποία μας έχει καλλιεργηθεί εδώ και 10ετίες, πας να ψηφίσεις κάτι άλλο και σκέφτεσαι "άσε καλύτερα να ψηφίσω πράσινο να μην βγει ο μπλε ή μπλε να μην βγει ο πράσινος" και εκεί σταματάει η σκέψη, στον φόβο μην έρθει το χειρότερο.

Είναι όλο το κόλπο πολύ καλά στημένο και φαίνεται καθαρά γιατί πιστεύουμε πλέον οτι είμαστε εμείς υπεύθυνοι και οτι κάαααααποια στιγμη ............ΤΙ????

Όλοι μας είμαστε σε μια φάση αναμονής!

Τι περιμένουμε να γίνει? ΤΙ???

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαστε υπευθυνοι εμεις. Αυτο βολευει τον Αλαφουζο που βαζει τον περισπουδαστο Πασχο και προσπαθει να μας πεισει οτι εμεις ειμαστε η αιτια του κακου.

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένουμε να γίνει? ΤΙ???

:ninja:

Λιγότερες από 48 ώρες μείνανε :helpsmilie:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

δεν επιτυχγανεται κανενα εργο αν εφαρμοστουν αυτα που λεω. την ευκολη καραμελα καποιον εχω βαρεθει να την ακουω. αυτα ειναι απλα δικαιολογιες και υποκεινουμε απο καποιους αν εκφραζονται χωρις λογικη και μετρο. προσοχη: δεν λεω οτι δεν υπαρχει εργο και οτι δεν ειμαστε πιονια καποιον....

ζουμε σε ενα κοινωνικο συνολο, γιατι ειναι απο τη φυση μας να ζουμε σε κοπαδια-ομαδες, ωστε να αισθανομαστε ασφαλεια και να επιβιωνουμε, γιατι πανω απο ολα ειμαστε κι εμεις ζωα (με τη σωστη εννοια) και απειλουμαστε απο ομοια ειδη αλλα και διαφορετικα στο παρελθον. ενα τετοιο συνολο ΠΡΕΠΕΙ να εχει κανονες και να εφαρμοζονται απο ΟΛΟΥΣ. αν δεν εφαρμοστουν απο ολους, δεν σημαινει οτι καποιοι δεν πρεπει να τους εφαρμοζουν. οι κανονες αυτοι πρεπει να ελεγχονται για την εφαρμογη και τηρηση τους και να επιβαλλονται ποινες αν δεν εφαρμοζονται. αν καποιος δεν μπορει να το δεχθει αυτο, σεβαστο, αλλα να μην ταλαιπωρει και επιβαρυνει αλλους. διαφορετικα, ας παει να μεινει μονος του στο βουνο.

το καλο παραδειγμα (αν δεν μπορουν να το δωσουν καποιοι που ΕΜΕΙΣ επιλεγουμε) πρεπει να το δωσουμε εμεις πρωτα και αργοτερα ας ακολουθησουν και αλλοι. αυτοι που επιλεγουμε ειναι απο ΕΜΑΣ εκλεγμενοι και δεν ειναι μονο αυτοι που μας κυβερνουν. πανω απο ολα ειναι Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΜΑΣ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

:ninja::helpsmilie: συμφωνω απολυτα...οπως παντα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για τη καλλιεργια γιωργο μου αλλα οποιον και να βγαζουμε... η επιλογη ειναι δικη μας.... οποτε ακομη και που μας το καλλιεργουν εμεις παλι φταιμε που τους αφηνουμε.

τι ειναι αυτο ομως που περιμενουμε? πολυ απλα, να βγει ο αλλος!!!! και βγαινει ο αλλος και παλι απο την αρχη, γιατι εμεις δεν αλλαζουμε... οχι αυτοι.

εχουμε ξεφυγει λιγο στο θεμα ή μου φαινεται? θα τη πληρωσεις τελικα ή οχι? πες να ξερω σε παρακαλω!! :ninja:

στρομ, εσυ μετρα!!!! :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι οτι ετσι οπως ειναι τα πραγματα, το ηθικο ειναι μαλθακο στις μερες μας και πανω σε αυτο θα επρεπε να επικεντρωθει το θεμα. οσο για καραμελες και λοιπα καλο ειναι καποια στιγμη να καταλαβαινουμε και ποτε κανει χιουμορ καποιος ετσι? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι οτι ετσι οπως ειναι τα πραγματα, το ηθικο ειναι μαλθακο στις μερες μας και πανω σε αυτο θα επρεπε να επικεντρωθει το θεμα. οσο για καραμελες και λοιπα καλο ειναι καποια στιγμη να καταλαβαινουμε και ποτε κανει χιουμορ καποιος ετσι? :helpsmilie:

:ninja::lmao:

Link to comment
Share on other sites

:ninja::lmao:

:lmao::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω Γιωργο να μη την πληρωσεις και βλεπεις.

Παρε με τα λεφτα κανενα ψαρακι ....... να φατε στο σπιτι. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...