Jump to content

Αγγελιες Vs Post


Geosid

Recommended Posts

...στο θέμα μας..

Πιστεύω αφού υπάρχει το όριο των 15 ποστ και τα ποσοστά των αλεξιπτωτιστών δεν είναι δα και τόσο τραγικά ας παραμείνει ως έχει...

Αν τα κρούσματα αυξηθούν, τότε αλλάζει από τους υπεύθυνους και η πολιτική του πόρταλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ πολύ να μη χαλάσει μια τόσο ενδιαφέρουσα συζήτηση!Η πρόταση του φίλου geosid είναι ενδιαφέρουσα!Θα προτιμούσα να δω κι άλλες προτάσεις και όχι σπαμάρισμα καθώς το θέμα των αγγελιών με αφορά άμεσα... :(

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις.Μη το περνεις προσωπικα.Εγω ξερω τον qeosid που εκτιθεται δημοσιως οπως ολοι μας σε ενα forum και εκφερει αποψεις,η οποιες κρινονται.Οταν θετεις ενα θεμα να εισαι ετοιμος να δεχτεις και την αλλη αποψει.Και αλλος να εβαζε το ιδιο θεμα τα ιδια θα ελεγα.Εγω ειμαι της αποψεις οτι αυτο το forum πρεπει να ασχολειται μονο με τα ψαρακιαμας.Οποτε να ξερεις οταν θετεις θεμα και διαφωνω,οχι μονο εσυ παντα θα λεω αυτα που πιστευω.Παντος εισαι βαβουρατζης :(:):D Μη το περνεις στραβα χιουμορ κανω.Παντα φιλικα και δημοκρατικα :thumbup:

κανε προταση να σβηστουν ολες οι αλλες κατηγοριες .....

Οσο για τα υπολοιπα τα αφηνω ασχολιαστα

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις.Μη το περνεις προσωπικα.Εγω ξερω τον qeosid που εκτιθεται δημοσιως οπως ολοι μας σε ενα forum και εκφερει αποψεις,η οποιες κρινονται.Οταν θετεις ενα θεμα να εισαι ετοιμος να δεχτεις και την αλλη αποψει.Και αλλος να εβαζε το ιδιο θεμα τα ιδια θα ελεγα.Εγω ειμαι της αποψεις οτι αυτο το forum πρεπει να ασχολειται μονο με τα ψαρακιαμας.Οποτε να ξερεις οταν θετεις θεμα και διαφωνω,οχι μονο εσυ παντα θα λεω αυτα που πιστευω.Παντος εισαι βαβουρατζης :(:):D Μη το περνεις στραβα χιουμορ κανω.Παντα φιλικα και δημοκρατικα :thumbup:

:thumbup:;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι 3 μηνες εδω και μου αρεσει παρα πολυ (εκτος αν με διωξουν :) )Δεν εχω προτασεις.εγω θελω να μαθαινω.Δηλ για κοποιον που θελει να πουλησει θα τον κραηισουν τα 15-50-100 ποστ? Να κοιταξουμε με της γνωσης σας και με τα λαθη που κανουμρε εμεις να δινουμε σε νεα παιδια οσο το δυνατον περισσωτερη γνωση και να τα κανουμε να ασχολιουνται με τετοια πραγματα.και οχι με αλλα :(

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε κάποια απάντηση στο θέμα ή απλά σπαμάρετε; :(

Link to comment
Share on other sites

...στο θέμα μας..

Πιστεύω αφού υπάρχει το όριο των 15 ποστ και τα ποσοστά των αλεξιπτωτιστών δεν είναι δα και τόσο τραγικά ας παραμείνει ως έχει...

Αν τα κρούσματα αυξηθούν, τότε αλλάζει από τους υπεύθυνους και η πολιτική του πόρταλ

το "μέτρο" των 15 μόνο προβλήματα έχει φέρει πάντως! Καλύτερα καθόλου! :(

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε κάποια απάντηση στο θέμα ή απλά σπαμάρετε; :(

εγω προσωπικα περιμενω καποια απαντηση μιας και για να ανοιξα το θεμα παει να πει πως με ενδιαφερει .

μεχρι τωρα απαντησεις που εχω παρει ειναι οτι καλα ειναι τα 15 ποστ και δεν χρειαζεται να αλλαξουν .

Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε κανονισμός αλλάζει ή προστίθεται είναι αποτέλεσμα συζήτησης των συντονιστών και των διαχειριστών.Τίποτα δεν γίνεται τυχαία και κάποια πράγματα χρειάζονται και πειραματισμό για να πετύχουν.

Ο κανονισμός που τέθηκε πρόσφατα για τον οποίο γίνεται η παρούσα συζήτηση, αναλύθηκε και τέθηκε σε εφαρμογή λαμβάνοντας υπ' όψιν τα θετικά και τα αρνητικά του αποτελέσματα.Η θετική πλευρά του δεν ήταν η μείωση των αγγελιών (που αν μη τι άλλο χρειάζονται και βοηθούν τα μέλη), αλλά η μείωση των "βλαβερών" αγγελιών.Αν το σκεφτείτε βαθύτερα και διαβάσετε τα αρχικά ποστ θα καταλάβετε τι εννοώ...

Η αρνητική πλευρά που περιμέναμε οτι θα συναντούσαμε ήταν το ενδεχόμενο σπαμάρισμα που θα προκαλούσε ο περιορισμός αυτός των 15 ποστ. Το πιο εύκολο θα ήταν να αυξήσουμε τον περιορισμό στα 1000 ποστ και να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.Αυτό όμως θα έκανε περισσότερο κακό παρά καλό.

Υπάρχει κάποια λύση που προς στιγμήν δεν μπορεί να εφαρμοστεί λόγω του λογισμικού του Forum.

Όταν έρθει η στιγμή να εφαρμοστεί πιστεύουμε οτι θα είναι ότι πιο δίκαιο θα μπορούσε να γίνει για όλους.

Μέχρι τότε υπομονή! :(

Ευχαριστώ προσωπικά όσους έγραψαν την όποια σεβαστή τους γνώμη σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση .

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πρότεινα κάτι σε τριψήφιο αλλά μόνο όταν αφορά πώληση! Εάν αφορά αγορά 0 ποστ όριο. Δλδ φίλος καινούργιος να θέλει να αγοράσει πράγματα για να στήσει το πρώτο του ενυδρείο (λογικό :( ), να μπορεί να διαβάσει και να στείλει πμ αλλά να μη μπορεί να ανοίξει καινούργιο θέμα!

(Θα επρεπε να υπαρχει ξεχωριστη κατηγορια αγορων και πωλησεων.)

Συναντησα προσφατα τετοιο θεμα με μελος μας που εχει 7-8 ποστ και ηθελε να αγορασει κατι.

Αν το μελος ειναι σοβαρο φαινεται απο τον τροπο του.

Ο συγκεκριμενος δεν διαμαρτρηθηκε, εδειξε κατανοηση, δεν σπαμαρε για να συμπληρωσει τα αποαιτουμενα ποστ.

Συνεχισε για 2-3 μερες με κανονικες δημοσιευσεις και μετα ανερτησε κανονικα την αγγελια του.

Ετσι αν ηθελαν θα μπορουσαν να φερθουν ολοι.

:)

Λιγη υπομονη και θα αλλαξουν πολλα στο φορουμ

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

-προσωπικα το προτιμουσα τις αγγελιες χωρις περιορισμο μηνυματων.

εμπαινε καποιος εκανε την αγγελια του και ο καθενας αν ηθελε εμπαινε την διαβαζε και την αξιολογουσε.

τωρα διαβαζουμε οτι να΄ναι απο μερικους για να φτασουν καποιο νουμερο και να κανουν την αγγελια τους.

-δεν βρισκω κακο τα θεματα περι ταβλι,καταδυση κτλ κτλ κτλ

οποιος θελει διαβαζει-συμμετεχει

-ουτε κακο βρισκω καποιος να απανταει με :D ή πολυ ομορφο,πολυ καλο

[ (καλη ωρα σαν εμενα :( ) αν ειναι να ξερω να τα κοψω]

-δεν μπορω να καταλαβω το κολλημα που εχουν μερικοι με το ποσα μηνυματα εχουν αυτοι ή καποιοι αλλοι.

εγω για το χομπυ μου ειμαι 2-3 ωρες καθε μερα μεσα και οχι για να περασω τον delta :) (σε πηρε η μπαλα γιατι εισαι πρωτος. φιλικα παντα σπυρο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτο με το "+ -" ακουστηκε πολυ καλο....αρκει η αξιολογηση να ΜΗΝ γινεται απο ολους μας..αλλα απο τα μελοι με την μεγαλυτερη ενεργητικότητα στο φορουμ οπου θα εχουν κ την γνωση να κρινουν αυτο που αξιολογουν.Αυτο χωρις να ξερουμε τι κολπα ετοιμαζει το σιτε!!!Γιατι ο φιλος Φωτης μας ειπε οτι κατι ετοιμαζει η ομαδαρα που μας βοηθαει τοσο καιρο εδω μεσα.. :thumbup: Το περιμενουμε με περιεργεια αλλα κ με ενθουσιασμο... :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...