Jump to content

Αγγελιες Vs Post


Geosid

Recommended Posts

εγω την αποψη μου για το θεμα την ειπα και προτεινα πιστευω μια μεση λυση απο εκει και περα εαν καποιοι θελουν να κανουν κατι εγω παραμενω απλος θεατης .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αποποινικοποίηση.. όπως στην Ολλανδία !!!

Αχ Ολλανδια !!!!!!

κεκακια , βιτρινες , κουκλες , ποδηλατα ....

Τι μου θυμισες :(:):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

σημερινό παράδειγμα....

απάντηση σε πόστ του 2005 μόνο και μόνο για να συμπληρώσει τα 15 ποστ..... :(

καπετανιο μου,εδω θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω...αν (δεν το γνωριζω) αυτο το ποστ ηταν μεσα στα ενεργα θεματα,ο καθενας δεν μπορει,ακομα και μετα απο πολυ μεγαλο διαστημα ακινησιας, να ποσταρει???

Ναι αλλά και ποιος θα αξιολογήσει το ποστ?

θα μπορούσε όντος να ήθελε να πει κάτι και το είπε !!!

Θα μπορούσε να μην είχε προσέξει την αρχική ημερομηνία....

Θα μπορούσε όντως να πει για να πει συμπληρώνοντας ποστ..

σωστος....

αλλο να του δωσεις 15 ποστ περιθωριο και αλλο 50 .

μπορει οντως να ηθελε να πει καλα λογια ομως απο τη στιγμη που βλεπεις μαζεμενα ποστ και στο καπακι αγγελια τι παει να πει ?

και 100 ποστ περιθωριο να βαλει καποιος,μπορει ο καθενας να τα συμπληρωσει πιστευω σε πολυ λιγο χρονικο διαστημα και χωρις spam η φατσουλες...απλα πηγενει στα ενεργα θεματα,που ειναι μπολικα,και σε οποιο θεμα θελει γραφει : η γνωμη μου ειναι.... ή πιστευω οτι....

Και ετσι και το + - να υπηρχε κανεις δεν θα μπορουσε να του την ακυρωσει,γιατι πολυ απλα δεν θα ελεγε κατι προσβλητικο η ακυρο,απλα λεει την ταπεινη του γνωμη...αν εχω λαθος διορθωστε με

βασικά το πιο εύκολο τώρα που το σκεύτομαι είναι να μην υπάρχει κανένα όριο! γλυτώνουμε το σπάμ και όποιος θέλει δε ψωνίζει ποτε από άτομα με λίγα πόστ η κρίνει αυτός και ψωνίζει οτι θέλει... νομιζω αυτό είναι το καλύτερο!

σου βγαζω το καπελο,πιστευω πως αυτη την στιγμη ειπες το ποιο σωστο για την αποφυγη των spam!!!!!

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Δλδ φίλος καινούργιος να θέλει να αγοράσει πράγματα για να στήσει το πρώτο του ενυδρείο (λογικό :( ), να μπορεί να διαβάσει και να στείλει πμ αλλά να μη μπορεί να ανοίξει καινούργιο θέμα!

Δηλαδη εαν θελησει να ρωτησει πως να το στησει, τι εχει στο μυαλο του, εαν αυτο ειναι πραγματοποιησιμο θα τον στειλουμε στον πετσοπα; Το να απαντας σε καποιον νεο "κανε αναζητηση" ειναι σαν να του λες "αντε φυγε" γιατι αναζητηση κανει και στο google εαν θελει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν θελησει να ρωτησει πως να το στησει, τι εχει στο μυαλο του, εαν αυτο ειναι πραγματοποιησιμο θα τον στειλουμε στον πετσοπα; Το να απαντας σε καποιον νεο "κανε αναζητηση" ειναι σαν να του λες "αντε φυγε" γιατι αναζητηση κανει και στο google εαν θελει.

ε;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον ΑΙΟΛΟ.Εδω μεσα υπαρχουν καποιοι που για πλακα κανουν 50 post και δικαιουνται να βαλουν αγγελια.με μονο ενα θεμα πχ ( ταβλι-μπιριμπα-σπανσιεντζα-παζλ κτλ.)και ο αλλος που θελει να αγορασει η να πολισει που στο κατω κατω ειναι και μεσα στο πνευμα του forum,να μην μπορει.Αν μπορουσε να εφαρμοστη αυτο που ειπε ο ΑΙΟΛΟΣ το + και το - πολυ πολυλογαδες δεν θα ειχαν να πουν και πολλα.Ο ανθρωπος ειναι ελευθερος.και 10000000000 post να θελει θα βρει τον τροπο.Για ψυλλου πηδημα δεν χρειαζονται θεματα για να λεμε οτι εχουμε 1000 ποστ. :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν θελησει να ρωτησει πως να το στησει, τι εχει στο μυαλο του, εαν αυτο ειναι πραγματοποιησιμο θα τον στειλουμε στον πετσοπα; Το να απαντας σε καποιον νεο "κανε αναζητηση" ειναι σαν να του λες "αντε φυγε" γιατι αναζητηση κανει και στο google εαν θελει.

να μην μπορει να ανοιξει θεμα στο τοπικ των αγγελιων , οχι να μην μπορει να ανοιξει γενικοτερα θεμα .

εαν θελει να αγορασει κατι να μπορει να ποσταρει , εαν θελει να πουλησει να μην μπορει μεχρι να συμπληρωθουν τα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα ρε παιδιά.....

τη μας ενοχλεί στο φινάλε αυτό το μικρό ποσοστό !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα ρε παιδιά.....

τη μας ενοχλεί στο φινάλε αυτό το μικρό ποσοστό !!!

εαν δεν ενοχλει τοτε συγνωμη και για την προταση :(

Μηπως να καναμε ενα ψηφισμα να βλεπαμε την απαντηση των περισσοτερων ?

γιατι μεχρι τωρα 1-2 δεν τους ενοχλει το ολο θεμα με βαση αυτα που βλεπω γραμμενα

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα ρε παιδιά.....

τη μας ενοχλεί στο φινάλε αυτό το μικρό ποσοστό !!!

Θα σου πω κάτι πολύ απλό. Φτιάχνεις ένα ωραίο θέμα το οποίο χάνεται μέσα σε ανούσια ποστ κάποιου και εγώ που μπαίνω στο φόρουμ πρέπει να διαβάσω στον λίγο χρόνο που έχω πρώτα 15 ανούσια ποστ και μετά αν το βρω, το θέμα σου.

:(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα ρε παιδιά.....

τη μας ενοχλεί στο φινάλε αυτό το μικρό ποσοστό !!!

εμένα προσωπικά τόσο καιρό τίποτα δε με πείραζε από τότε που μπήκε το όριο των 15 σπάνε τα νεύρα μου με το σπάμ και νιώθω ότι με κοροιδεύουν. Βγαίνουν στις νέες δημοσιεύσεις ποστ παλιά και καινούργια και τα ανοίγω χαρούμενος να δω κάτι ενδιαφέρον και βλέπω μ........ :(

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον ΑΙΟΛΟ.Εδω μεσα υπαρχουν καποιοι που για πλακα κανουν 50 post και δικαιουνται να βαλουν αγγελια.με μονο ενα θεμα πχ ( ταβλι-μπιριμπα-σπανσιεντζα-παζλ κτλ.)και ο αλλος που θελει να αγορασει η να πολισει που στο κατω κατω ειναι και μεσα στο πνευμα του forum,να μην μπορει.Αν μπορουσε να εφαρμοστη αυτο που ειπε ο ΑΙΟΛΟΣ το + και το - πολυ πολυλογαδες δεν θα ειχαν να πουν και πολλα.Ο ανθρωπος ειναι ελευθερος.και 10000000000 post να θελει θα βρει τον τροπο.Για ψυλλου πηδημα δεν χρειαζονται θεματα για να λεμε οτι εχουμε 1000 ποστ. :(

θα μπορουσες να μου πεις σε ποιον αναφερεσαι ?

Γιατι το θεμα μας δεν ειναι ποιος εχει τα περισσοτερα ποστ , αλλα ποιος κανει ποστ για να βαλει αγγελια .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που ναπτησετε το θέμα με τοσο κόσμιο και ομορφο τρόπο... αλλα και που υπαρχουν τοσες απόψεις και λύσεις...

Θα πω μονο οτί ειναι ΛΙΓΕΣ αυτες που μπορουν πραγματικα να υλοποιηθουν.

ΔΕ θα παρω θεση....

Το μονο που θα πω ειναι οτι αυτοι που θα παρουν τις αποφάσεις... σας παρακολουθουν με μεγάλο εδιαφέρον. :(

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που ναπτησετε το θέμα με τοσο κόσμιο και ομορφο τρόπο... αλλα και που υπαρχουν τοσες απόψεις και λύσεις...

Θα πω μονο οτί ειναι ΛΙΓΕΣ αυτες που μπορουν πραγματικα να υλοποιηθουν.

ΔΕ θα παρω θεση....

Το μονο που θα πω ειναι οτι αυτοι που θα παρουν τις αποφάσεις... σας παρακολουθουν με μεγάλο εδιαφέρον. :(

κακος , η δικη σου και οχι μονο η δικη σου αποψη αλλα και των περισσοτερων εχει σημασια :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε εδω γιατι εχουμε ενα κοινο σημειο.ΜΟΝΟ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑΜΑΣ.Δεν χρειαζονται προσωπικες αντιπαραθεσης.Προσπαθουμε εμεις οι αρχαριοι μεσα απο τα σκουπιδια που ανακοινωνουντε να διαβασουμε κατι που μας ενδιαφερει.Και σπευδουν αλλοι αρχαριοι να απαντουν σε εμας του τυπου θα ερθει το ιππικο μι εχοντας να πουν κατι και συμπληρωνουν τα 15 η 20 η 100000000 ποστ.Και τι εγινε.Ας μπει σε ενα ειδικο σημειο και οποιος θελει ας τα διαβασει.Εγω θελω να διαβαζω την ουσια για τα ψαρακιαμου και τιποτε αλλο.Καθε πρωι δεν θελω να ειμαι υποχρεωμενος να ανοιγω ολλους τους τιτλους και να βλεπω για ταβλι σπανσιεντζα μπιριμπα παζλ καταδυση ping pong :) και μετα να πευτω σε θεματα επιστημονικου επιπεδου για τα ενυδρειαμας.Απο τον πατεραμου ειχα ενυδρεια,αλλα αυτα που εμαθα μεσα σε τοσο λιγο χρονο μεσα εδω :( .Γιαυτο να ασχολουμαστε μονο με τα ψαρακιαμας και να μιλουν ΜΟΝΟ αυτοι που μας χαριζουν την γνωσητους την εμπειρια τους τον χρονοτους ( και τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ).ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις υπάρχουν και αρκετές.

Σε φόρουμ που ήμουν Διαχειριστής τα "φαντάσματα" με σκοπό την πώληση και μόνο, την αντιμετωπίσαμε με τους εξής τρόπους:

1-Αύξηση του ορίου των ποστ σε 50

2-Υποχρεωτική ανάρτηση φωτογραφιών των προϊόντων

3-Σβήσιμο των ποστ του στιλ "+1", "+10000", " :( " κτλ

4-Προειδοποίηση με πμ για spamming

5-Μηδενισμός του μετρητή των ποστ του "φαντάσματος"

6-Αλλαγή των κατηγοριών του φόρουμ που μετράνε τα ποστ

Κι αν πάραυτα συνέχιζε, ολιγοήμερος αποκλεισμός(7-10 μέρες).

Το παραπάνω σύστημα κατάφερε να περιορίσει τους "κομήτες" σε μεγάλο βαθμό, αλλά όχι να τους εξαφανίσει :)

Υ.Γ Το φόρουμ που αναφέρω έχει 6000+ μέλη, 500+ ενεργά, 250 εγγραφές μ.ο μηνιαίος και 500 ποστ ημερησίως σε κατηγορίες που μετράνε τα ποστ :D

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε εδω γιατι εχουμε ενα κοινο σημειο.ΜΟΝΟ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑΜΑΣ.Δεν χρειαζονται προσωπικες αντιπαραθεσης.Προσπαθουμε εμεις οι αρχαριοι μεσα απο τα σκουπιδια που ανακοινωνουντε να διαβασουμε κατι που μας ενδιαφερει.Και σπευδουν αλλοι αρχαριοι να απαντουν σε εμας του τυπου θα ερθει το ιππικο μι εχοντας να πουν κατι και συμπληρωνουν τα 15 η 20 η 100000000 ποστ.Και τι εγινε.Ας μπει σε ενα ειδικο σημειο και οποιος θελει ας τα διαβασει.Εγω θελω να διαβαζω την ουσια για τα ψαρακιαμου και τιποτε αλλο.Καθε πρωι δεν θελω να ειμαι υποχρεωμενος να ανοιγω ολλους τους τιτλους και να βλεπω για ταβλι σπανσιεντζα μπιριμπα παζλ καταδυση ping pong :) και μετα να πευτω σε θεματα επιστημονικου επιπεδου για τα ενυδρειαμας.Απο τον πατεραμου ειχα ενυδρεια,αλλα αυτα που εμαθα μεσα σε τοσο λιγο χρονο μεσα εδω :( .Γιαυτο να ασχολουμαστε μονο με τα ψαρακιαμας και να μιλουν ΜΟΝΟ αυτοι που μας χαριζουν την γνωσητους την εμπειρια τους τον χρονοτους ( και τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ).ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ

εαν κρινω λοιπον απο το προηγουμενο ποστ που εκανες και απο αυτο τοτε μαλλον εχεις κατι μαζι μου ....

Το τι εχεις μαζι μου ειναι δικο σου θεμα και δεν θα δωσω περαιτερω σημασια . δεν σε υποχρεωνει κανενας να μπεις και να διαβασεις για παζλ και καταδυσεις , μπορεις οπως ειπες και εσυ να κατσεις και να διαβασεις τα επιστημονικα αρθρα .

Αυτο ομως δεν σου δινει κανενα δικαιωμα να μου την πεφτεις και σε παρακαλω να σταματησει εδω αυτη η κουβεντα , οπως ειπα και στο πρωτο ποστ που εκανα δεν εχω σκοπο να κραξω κανεναν και κανω μονο μια απλη προταση .-

Υ.Γ : τα τοπικ σχετικα με τη καταδυση - παζλ δημιουργηθηκαν στο τομεα aquazone cafe οπου εχει σαν σημειωση

Μια γενική κατηγορία όπου μπορούμε να συζητήσουμε εκτός ενυδρειακών θεμάτων. 

Βάλτε καφέ και ελάτε να τα πούμε...

και οχι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΘΡΑ ........

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Απ εδώ το φέραμε.. απ εκεί το φέραμε.. αρχίσαμε τις αντιπαραθέσεις !!!

Α ρε nikoloutso το καντέμιασες !!! :(:):D

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

εαν κρινω λοιπον απο το προηγουμενο ποστ που εκανες και απο αυτο τοτε μαλλον εχεις κατι μαζι μου ....

Το τι εχεις μαζι μου ειναι δικο σου θεμα και δεν θα δωσω περαιτερω σημασια . δεν σε υποχρεωνει κανενας να μπεις και να διαβασεις για παζλ και καταδυσεις , μπορεις οπως ειπες και εσυ να κατσεις και να διαβασεις τα επιστημονικα αρθρα .

Αυτο ομως δεν σου δινει κανενα δικαιωμα να μου την πεφτεις και σε παρακαλω να σταματησει εδω αυτη η κουβεντα , οπως ειπα και στο πρωτο ποστ που εκανα δεν εχω σκοπο να κραξω κανεναν και κανω μονο μια απλη προταση .-

Υ.Γ : τα τοπικ σχετικα με τη καταδυση - παζλ δημιουργηθηκαν στο τομεα aquazone cafe οπου εχει σαν σημειωση

Μια γενική κατηγορία όπου μπορούμε να συζητήσουμε εκτός ενυδρειακών θεμάτων. 

Βάλτε καφέ και ελάτε να τα πούμε...

και οχι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΘΡΑ ........

ο συγκεκριμενος εχει προβλημα και μαζι μου, καθως σε μενα αναφερεται για τα περι θα ερθει το ιππικο κτλ... δηλαδη του φαινεται ανουσιο οτι οταν ανηγει ενα θεμα, μεσα στα 2 πρωτα λεπτα να δει απαντηση του στυλ: δες το προφιλ των ψαριων σου εκει, καλως ηρθες, πες μας τα λιτρα και δωσε πληροφοριες για να ερθουν τα παιδια και να σου απαντησουν, οπως και εγω.... δεν του αρεσει... τι να πω? εγω βλεπω οτι ετσι διευκολυνονται πολυ τα νεα μελη και παιρνουν πληροφοριες γρηγορα και τουλαχιστον τις πολυ βασικες αμεσως.... τωρα το να πω εγω σου λεω αυτο, περιμενε να σου πουν οι εμπειροι μετα....τι λαθος εχει...μονο εκεινος το ξερει.

εγω δεν δινω συνεχεια γτ πραγματικα δεν με ενδιαφερει....

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Απ εδώ το φέραμε.. απ εκεί το φέραμε.. αρχίσαμε τις αντιπαραθέσεις !!!

Α ρε nikoloutso το καντέμιασες !!! :(:):D

δε φταιει παντως ο γιωργος, αυτο ειναι σιγουρο...και απο την πορεια του εδω και την βοηθεια που τουλαχιστων σε μενα προσφερε απο την αρχη οπως και σε αλλους, αλλα και βοηθηθηκε...

Link to comment
Share on other sites

ο συγκεκριμενος εχει προβλημα και μαζι μου, καθως σε μενα αναφερεται για τα περι θα ερθει το ιππικο κτλ... δηλαδη του φαινεται ανουσιο οτι οταν ανηγει ενα θεμα, μεσα στα 2 πρωτα λεπτα να δει απαντηση του στυλ: δες το προφιλ των ψαριων σου εκει, καλως ηρθες, πες μας τα λιτρα και δωσε πληροφοριες για να ερθουν τα παιδια και να σου απαντησουν, οπως και εγω.... δεν του αρεσει... τι να πω? εγω βλεπω οτι ετσι διευκολυνονται πολυ τα νεα μελη και παιρνουν πληροφοριες γρηγορα και τουλαχιστον τις πολυ βασικες αμεσως.... τωρα το να πω εγω σου λεω αυτο, περιμενε να σου πουν οι εμπειροι μετα....τι λαθος εχει...μονο εκεινος το ξερει.

εγω δεν δινω συνεχεια γτ πραγματικα δεν με ενδιαφερει....

παιδιά χαλαρώστε (όλοι) ... και μην βγαίνετε εκτός θέματος! Το θέμα μας είναι οι "αλεξιπτωτιστές" της "χρυσής ευκαιρίας" :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε κάποιον προσωπικά ... το "ελληνικό" μας ταμπεραμέντο φταίει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαλαρώστε (όλοι) ... και μην βγαίνετε εκτός θέματος! Το θέμα μας είναι οι "αλεξιπτωτιστές" της "χρυσής ευκαιρίας" :(

:):D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαλαρώστε (όλοι) ... και μην βγαίνετε εκτός θέματος! Το θέμα μας είναι οι "αλεξιπτωτιστές" της "χρυσής ευκαιρίας" :(

φιλε μου εγω χαλαρος ειμαι απλα επειδη δεχτηκα και ενα σχετικο πμ χτες απο τον συγκεκριμενο κυριο σχετικο και επειδη ανεπτυξε εδω το επιχειρημα του...απαντησα και εγω εδω οπως και στο πμ...πραγματικα δεν θελω να σου πω πιο θεμα το αρχισε αυτο γτ θα φανουν πολυ αστεια τα περη εμπειριας που επικαλεστηκε. τελος παντων και εγω ειπα την αποψη μου για το θεμα με το σπαμ και το αλλο θεωρειτε ληψαν απο μενα τουλαχιστον....

Link to comment
Share on other sites

εαν κρινω λοιπον απο το προηγουμενο ποστ που εκανες και απο αυτο τοτε μαλλον εχεις κατι μαζι μου ....

Το τι εχεις μαζι μου ειναι δικο σου θεμα και δεν θα δωσω περαιτερω σημασια . δεν σε υποχρεωνει κανενας να μπεις και να διαβασεις για παζλ και καταδυσεις , μπορεις οπως ειπες και εσυ να κατσεις και να διαβασεις τα επιστημονικα αρθρα .

Αυτο ομως δεν σου δινει κανενα δικαιωμα να μου την πεφτεις και σε παρακαλω να σταματησει εδω αυτη η κουβεντα , οπως ειπα και στο πρωτο ποστ που εκανα δεν εχω σκοπο να κραξω κανεναν και κανω μονο μια απλη προταση .-

Υ.Γ : τα τοπικ σχετικα με τη καταδυση - παζλ δημιουργηθηκαν στο τομεα aquazone cafe οπου εχει σαν σημειωση

Μια γενική κατηγορία όπου μπορούμε να συζητήσουμε εκτός ενυδρειακών θεμάτων. 

Βάλτε καφέ και ελάτε να τα πούμε...

και οχι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΘΡΑ ........

Ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις.Μη το περνεις προσωπικα.Εγω ξερω τον qeosid που εκτιθεται δημοσιως οπως ολοι μας σε ενα forum και εκφερει αποψεις,η οποιες κρινονται.Οταν θετεις ενα θεμα να εισαι ετοιμος να δεχτεις και την αλλη αποψει.Και αλλος να εβαζε το ιδιο θεμα τα ιδια θα ελεγα.Εγω ειμαι της αποψεις οτι αυτο το forum πρεπει να ασχολειται μονο με τα ψαρακιαμας.Οποτε να ξερεις οταν θετεις θεμα και διαφωνω,οχι μονο εσυ παντα θα λεω αυτα που πιστευω.Παντος εισαι βαβουρατζης :(:):D Μη το περνεις στραβα χιουμορ κανω.Παντα φιλικα και δημοκρατικα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...