Jump to content

Aiolos - Ενυδρείο υφάλου


Aiolos

Recommended Posts

Εδώ θα δείτε το δεύτερο μέρος της παρουσίασης με τους ζωντανούς οργανισμούς.

Το πρώτο μέρος ( http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=46286&hl= ) αφορούσε τον εξοπλισμό.

Στο βίντεο συμπεριλαμβάνονται και πλάνα απ όλη τη διάρκεια της λειτουργίας του ενυδρείου, εδώ και τρία χρόνια.

Κάποιοι από του οργανισμούς δεν υφίστανται πια, όπως έγιναν και αλλαγές στη διαμόρφωση του τοπίου.

Η σημερινή του μορφή είναι αυτή που φαίνεται στο τελικό γενικό πλάνο.

Το βίντεο διαρκεί 10 λεπτά πλαισιωμένο με μουσική του Kitaro.

Όπως και το πρώτο μέρος έτσι και αυτό, υπάρχουν στο Youtube σε αναλύσεις μέχρι και 1080 HD και για να σας τα εμφανίσει γράψτε στην αναζήτηση «Aiolos Reef Aquarium»

Πιστεύω να το απολαύσετε …. ειδικά αν το δείτε στα 1080

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το'χεις :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Aiolos να το χαίρεσε :)

Link to comment
Share on other sites

Για να υπαρχει και η αλλη αποψη .... αν και το πρωτο βιντεο με τον εξοπλισμο με τρελανε, αυτο δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Δεν ειναι του γουστου μου οι υφαλοι μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για την ομορφη εμπειρια που μας προσεφερες!!!

σπυρο, μπορει να μην ειναι του γουστου σου(και του δικου μου), αλλα οφειλουμε να αναγνωρισουμε μια αλλη ομορφια, διαφορετικη, καθως και το εργο του φιλου μας και τελος απλα να υποκλιθουμε στη μαγεια της αλμυρης φυσης και το ταλεντο του συμφορομιτη μας!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ταξιδι ρε αιολε!!!Μπραβο σου και σε ευχαρηστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μας κάνεις πλάκα? Συντηρείς αυτό το πράγμα? Πραγματικά δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο. Δε ξέρω τι να πώ.

Το μοντάζ και τα πλάνα είναι και αυτά δικά σου?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά να μη σε λένε Αίολο, Ποσειδώνα σε λεν και σίγουρα σε βοήθησε ο Ήφαιστος...

Πόσο χρεώνεις των καφέ ?

Όταν η τεχνολογία σέβεται - νυμφεύεται την φύση.

:):D

Link to comment
Share on other sites

Για να υπαρχει και η αλλη αποψη .... αν και το πρωτο βιντεο με τον εξοπλισμο με τρελανε, αυτο δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Δεν ειναι του γουστου μου οι υφαλοι μαλλον.

Σπύρο (delta66), είναι γνωστό το πόσο «αντι-θαλασσινός» είσαι… για τιμωρία στην επόμενη σου ζωή θα γεννηθείς ως ανεμώνη.. μόνη και έρημη χωρίς κλόουν !!!! :):D:rasp:

Φίλε μας κάνεις πλάκα? Συντηρείς αυτό το πράγμα? Πραγματικά δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο. Δε ξέρω τι να πώ.

Το μοντάζ και τα πλάνα είναι και αυτά δικά σου?

Ναι φίλε myronlas … ατέλειωτα πλάνα μιας τριετίας και ατέλειωτες ώρες μοντάζ ώστε να παραμείνουν οι σκηνές που έκρινα ότι αξίζουν.

Σιγά να μη σε λένε Αίολο, Ποσειδώνα σε λεν και σίγουρα σε βοήθησε ο Ήφαιστος...

Πόσο χρεώνεις των καφέ ?

Όταν η τεχνολογία σέβεται - νυμφεύεται την φύση.

Omperon…. Ο Ξένιος Δίας και η Θεά Εστία μου είπαν ότι μπορείς να έρθεις για καφέ όποτε θέλεις… αρκεί να υποσχεθείς ότι θα ξαναστήσεις το θαλασσινό σου !!!! :blush::blush::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μου το κανεις αυτο.Μια ψυχη ειναι που να βγει ας βγει να τελειωνουμε.Μετα την ντουλαπα σου πηγα σπιτι εβαλα ενα κρασακι,ανοιξα την δικιμου και εκανα να κοιμηθω 3 ωρες.Τωρα θα το ξενιχτισω κανονικα.Δειξτο ολο μαζι να τελειωνουμε,να σου πουμε μπραβο ,ζητω κτλ και να ξεχαστουμε.

Εισαι ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ

:):D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε myronlas … ατέλειωτα πλάνα μιας τριετίας και ατέλειωτες ώρες μοντάζ ώστε να παραμείνουν οι σκηνές που έκρινα ότι αξίζουν.

Δε σου κρύβω οτι μου πέρασε από το μυαλό οτι μπορεί να μας δείχνεις πλάνα από κανένα ντοκυμαντέρ και να μας το παρουσιάζεις για δικό σου.

Εκτός από ταλέντο στο ενυδρείο, έχεις και ταλέντο στη σκηνοθεσία. Συγχαρητήρια και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου κρύβω οτι μου πέρασε από το μυαλό οτι μπορεί να μας δείχνεις πλάνα από κανένα ντοκυμαντέρ και να μας το παρουσιάζεις για δικό σου.

Εκτός από ταλέντο στο ενυδρείο, έχεις και ταλέντο στη σκηνοθεσία. Συγχαρητήρια και πάλι.

Το μόνο πλάνο από άλλο ενυδρείο είναι αυτό την αρχή για προφανείς χιουμοριστικούς λόγους !!!!

Link to comment
Share on other sites

είναι σαν να έβλεπα ντοκυμαντέρ από φυσικό ύφαλο, δεν έχω ξαναδεί κάτι πιο όμορφο συγχαρητήρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ εντυπωσιακο αποτελεσμα! ..ποσο σου κοστιζει μηνιαως για να το συντηρεις και ποσα εχεις δωσει για εξωπλισμους; ..αν θες πες και τη ρουτινα εχει σε εβδομαδιαια βαση αυτο το ενυδρειο και ποσες ωρες την ημερα το περιποιησαι; ..συγχαρητηρια και παλι αν δεν εβλεπα τους εξοπλισμους κλπ θα πιστευα οτι οντως μιλαμε για φυσικο περιβαλον

Link to comment
Share on other sites

:) ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!! :D

Με πιο προγραμα εγινε το μονταζ?

:rasp:

Με το Vegas Movie Studio HD Platinum 10.0

Link to comment
Share on other sites

Πολυ εντυπωσιακο αποτελεσμα! ..ποσο σου κοστιζει μηνιαως για να το συντηρεις και ποσα εχεις δωσει για εξωπλισμους; ..αν θες πες και τη ρουτινα εχει σε εβδομαδιαια βαση αυτο το ενυδρειο και ποσες ωρες την ημερα το περιποιησαι; ..συγχαρητηρια και παλι αν δεν εβλεπα τους εξοπλισμους κλπ θα πιστευα οτι οντως μιλαμε για φυσικο περιβαλον

Χοντρά χοντρά γύρο στις 4000 όπως αναφέρω και στο θέμα που είχα ανοίξει για τον εξοπλισμό.

Η ρουτίνες της συντήρησης είναι ένα άλλο θέμα που θα το ανοίξω σύντομα και αυτό... είναι λίγο "περίεργο"

Υπάρχει μια καθημερινή ενασχόληση (μη φανταστείς τίποτα τρομερό) καθώς και η εβδομαδιαία / μηνιαία συντήρηση.

Αν και ποτέ δεν κάθισα να υπολογίσω με λεπτομέρεια το μηνιαίο κόστος, δεν νομίζω ότι ξεπερνά το 100 ευρώ (ρεύμα, βελτιωτικά κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αιολος απλα μας μαγεψες και μας "ταξιδεψες" ενα μπραβω νομιζω οτι ειναι το λιγοτερο που θα μπορουσα να πω :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αίολε συγχαρητήρια και από μένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το ενυδρείο σου είναι ένα από το ποιο καλομελετημένα και νοικοκυρεμένα ενυδρεία που έχω δει!!!!!!!!!!!!! Όσο για τα ζωντανά σου...... τι να πω? Τα έχουν όλα..... χρώμα,ζωντάνια και ανάπτυξη (μιας και το παρακολουθώ εδώ και καιρο).

Σού εύχομαι να συνεχίσεις με τους ίδιους ρυθμούς , και να το δεις ακόμα ποιο ωραίο μετά τις μετατροπές που ετοιμάζεις.............................. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...