Jump to content

ο νέος μου φίλος,goldfish


konstantinos 808

Recommended Posts

καλησπερα σήμερα έβαλα ένα χρυσόψαρο σε 50 λίτρα και ελπίζω να είναι οκ.θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω αργότερα και άλλο ένα για παρέα???περιμένω τις συμβουλές σας!!! :)

αν και ξέρω ότι δεν κάνει :P

post-15603-1283426738_thumb.jpg

post-15603-1283426775_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο ψαρις. το θερμοστατη θα το χρειαστεις? εχεις καπακι? εχεις βαλει τουλι στο φιλτρο? καπακι εχεις?

καλοριζικο!!! ειπα να ρωτησω και τιποτα... μηπως να εβαζες λιγο υποστρωμα ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω Κωστα οτι συνεχιζεις ακαθεκτος τις φανταστικες σου φωτογραφίες!! :)

Οσο αφορα το ενυδρείο.....

Βαλε αμμο ή χαλικακι κάτω... το bare εμενα δε μου αρεσει.

Για συγκατοικο εγώ θα έβαζα.... αλλα με σκοπό τα 50λτρ πιο μετα να γινου τουλαχιστον 80. ;)

Αν δεν εχεις σκοπό να τα αυξησεις.... αστον μονο του τον ψαρι. :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάνω δεξιά τί είναι; (το δίχτυ με κάτι μέσα...). Ρωτάω γιατί ετοιμάζω και εγώ ένα νέο μεγάλο σπίτι για τα δικά μου και είμαι νέος στο άθλημα!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο ψαρις. το θερμοστατη θα το χρειαστεις? εχεις καπακι? εχεις βαλει τουλι στο φιλτρο? καπακι εχεις?

καλοριζικο!!! ειπα να ρωτησω και τιποτα... μηπως να εβαζες λιγο υποστρωμα ακομα?

καλησπερα...ο θερμοστάτης θα είναι μόνιμα στους 22 το χειμώνα.καπάκι δεν έχει διότι είναι diy και δεν έχω ασχοληθεί ακόμα....βασικά το φίλτρο είναι diy kai έχει ροή 400 λίτρα την ωρα

απλά το υπόστρωμα έχει τραβηχτεί πίσω αλλά θα συμπληρώσω κιαλο.... :):P

Link to comment
Share on other sites

... το bare εμενα δε μου αρεσει.

what is this???για ανέλυσε το λίγο φίλε νικο και τι προτείνεις για συγκατοικο???

καλά οι φώτο είναι μαματεσ...... :):P

Link to comment
Share on other sites

what is this???για ανέλυσε το λίγο φίλε νικο και τι προτείνεις για συγκατοικο???

καλά οι φώτο είναι μαματεσ...... :P;)

Εννοεί χωρίς βυθό

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάνω δεξιά τί είναι; (το δίχτυ με κάτι μέσα...). Ρωτάω γιατί ετοιμάζω και εγώ ένα νέο μεγάλο σπίτι για τα δικά μου και είμαι νέος στο άθλημα!

καλησπερα είχα μια κεφαλή από φίλτρο την οποία τοποθέτησα μέσα στο δίχτυ αφού την τυλιξα με ενυδρειακο υαλοβάμβακα και βιολογικό υλικό....καλώς όρισες στην παρέα μας :)

Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω έναν μονομάχο μαζί με το χρυσόψαρο,τι λέτε???για παρέα άλλα άκυρο εεεεε????ευχαριστώ..... :)

Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω έναν μονομάχο μαζί με το χρυσόψαρο,τι λέτε???για παρέα άλλα άκυρο εεεεε????ευχαριστώ..... :)

nooooooooope! :)

Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω έναν μονομάχο μαζί με το χρυσόψαρο,τι λέτε???για παρέα άλλα άκυρο εεεεε????ευχαριστώ..... :)

Ο μονομάχος ζεί σε τροπικά νερά (θερμο κλίμα) ενώ το χρυσόψαρο σε κρύα νερά!!

Αρα δεν ταιριάζουν :)

Link to comment
Share on other sites

ισωσ ενα χρυσοψαρο ακομα???is too mush?? :):)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ο θερμοστάτης θα είναι μόνιμα στους 22 το χειμώνα

εεε??????

Τώρα το είδα αυτο.Βγαλτον τελειως ,χαλάει τζάμπα ρευμα.Τα χρυσόψαρα ζούν σε λίμνες που σημαίνει πως τον χειμώνα αντέχουν και στους 4-6 C!!!!!!!!!!

Τώρα για την προσθήκη δευτερου χρυσόψαου δεν είμαι πολύ συμφωνος μιας και δεν βλέπω και πολύ αξιόλογη φίλτρανση

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

εεε??????

Τώρα το είδα αυτο.Βγαλτον τελειως ,χαλάει τζάμπα ρευμα.

:):P:blush: ......ok αυτό δεν το ήξερα για τα χρυσόψαρα γιατί δεν έχω ασχολείθει με κρύου νερού :)

απλά τον είχα από άλλα ψάρια μέσα και τον άφησα επειδή κάποιος από πετ σοπ που πήρα τον ψαρή μου είπε μόνιμα στους 22 αλλιώς ευλογησον........ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις σε ιγκλού θα χρειαστεί... :)

Πιο πολύ να αγχώνεσαι για υψηλές θερμοκρασίες το καλοκαίρι.

Αλήθεια πόσους βαθμούς φτάνει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις σε ιγκλού θα χρειαστεί... :)

Πιο πολύ να αγχώνεσαι για υψηλές θερμοκρασίες το καλοκαίρι.

Αλήθεια πόσους βαθμούς φτάνει τώρα;

καλησπέρα φίλε φωτη.....τώρα έχει 27 βαθμούς.....χωρίς να λειτουργεί ο θερμοστάτης

άλλα αφού δεν χρειάζεται οκ.....μην πάθει τίποτα ο ψαρής... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...