Jump to content

Malawi 180l Rio New


ansmixalis

Recommended Posts

το ενυδρειο μου 180l rio

εχω 6demasoni και 1ζευγαρι melanochromis johhani.

http://img825.imageshack.us/i/img0948e.jpg/

http://img825.imageshack.us/gal.php?g=img0948e.jpg

Έγινε επεξεργασία - ansmixalis
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραο το ενυδρειο σου φιλε!!!!

Μου αρεσαν και το στησιμο των πετρων και τα ψαρακια σου!!!

Να το χαίρεσαι!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ενα απο τα πιο ωραια Malawi ενυδρεια που εχω δει :):):)

Μου αρεσουν οι πετρες αλλα εγω θα προτιμουσα να ειναι ολες σαν τις πετρες στα αριστερα. :thumbup::wootwoot:

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δωσεις περισσότερες πληροφορίες για τα demasoni. Εβαλες παραπάνω στην αρχή ; Εχουν πρόβλημα μεταξύ τους ; Σε ρωτάω γιατί θέλω να βάλω τα ίδια ψάρια στο rio 180.

Περίπου πόσα κιλά άμμο έβαλες ;

Έγινε επεξεργασία - donnie
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δωσεις περισσότερες πληροφορίες για τα demasoni. Εβαλες παραπάνω στην αρχή ; Εχουν πρόβλημα μεταξύ τους ; Σε ρωτάω γιατί θέλω να βάλω τα ίδια ψάρια στο rio 180.

Περίπου πόσα κιλά άμμο έβαλες ;

καταρχας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!! ;) τα demasoni τα εχω τρεις μερες στο ενυδρειο ειναι ακομη μικρα και δεν εχει προκηψει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.τωρα μεγαλωνοντας αν απο αυτα ειναι πολλα αρσενικα σιγουρα θα εχω προβλημα.....αλλα δε μπορεις με τπτ να ξεχωρισεις το φυλο τους ειδικα τωρα που ειναι μικρα.(στην αρχη ειχα μονο πετρς βασαλτη,"τις αριστερα"αλλα μου φαινοταν πολυ μουντο το ενυδρειο και ειχε μηνει και λιγος ελευθερος χωρος για κολυμπι..αμμο εφερα απο παραλια στην ελαφοννησο περιπου δυο σακουλες....υπολογιζω γυρω στα 7 κιλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλώς ήρθες στην παρέα μας. Θα πρότεινα μιας και είσαι νέο μέλος να ανοίξεις ένα θέμα εδώ για να μας συστηθείς έτσι ώστε κι εμείς να σε καλωσορίσουμε όπως πρέπει.

To ενυδρείο σου είναι πολύ όμορφα στημένο αλλά δυνητικά η σύνθεση των ψαριών μπορεί να δημιουργήσει πρόβληματα. Τα Demasoni είναι πολύ επιθετικά ψάρια και γι'αυτό συνήθως μπαίνουν σε species ενυδρεία και σε μεγάλο αριθμό. Τα Johanni ανήκουν στην κατηγορία των mbuna και τα βάζουμε σε χαρέμια 1m+3f. Γνώμη μου είναι ότι το 1μ μήκος που έχει το Rio 180 θα αποδειχτεί μικρό όταν τα δύο είδη θα οριοθετήσουν τις περιοχές τους. Γ'ιαυτό τον λόγο θα πρότεινα να μείνουν στο ενυδρείο μόνο τα Demasoni και να αυξηθεί ο πληθυσμός τους. Ένα παρόμοιο στήσιμο που έχει δουλέψει μπορείς να δεις εδώ.

Καλή συνέχεια.

;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...