Jump to content

κατασκευη ενυδρειου


wimaggelos

Recommended Posts

εχω ενα ψαρι (καρχαριας) ετσι το λενε αλλα δεν ειναι....ειναι αρκετα μεγαλο...33cm το μετρισα εγω... το εβαλα στο "μεγαλο" ενυδρειο που εχω 130λ αλλα ειναι μικρο γιαυτο το ψαρι...το εχω χρονια, κ εχει γινει τερας.. αλλος ενας λογος να φτιαξω το μεγαλο...

Έγινε επεξεργασία - wimaggelos
Link to comment
Share on other sites

είσαι λιγάκι υπερβολικός (για να μην πω πολύ) ;)

σκέτη γυάλα ναι και γω μαζί σου (αλλά σκέτη γυάλα, όχι φωτισμός, όχι βάση, όχι καπάκι) :thumbup:

μην με βάζεις στην πριζα να το φτιαξω και να το κανω παρουριαση! δεν το λεω για να το παιξω καποιος αλλα αυτα που λεω τα στηριζω... τα υλικα τα παιρνω σε τιμη κοστους. η γυαλα με της κολλες να μου στοιχισουν 60-70 ευρο, το φιλτρο εσωτερικο τυπου αμβουργου με βιολογικο υλικο , 1 λαμπα για φωτισμο. ( επιπλο για βαση οχι. για ενυδριο ειπα) καπακι ναι απο ξυλο.... γυρω στα 150 ευρο. αποψη μου παντα! ;)

Link to comment
Share on other sites

τα τζαμια τα πηρα τελίκα σε διαστασεις (1,70 μηκος.... 0,55 πλατος.... 0,60 υψος)

ποσο κοστησαν? και τη παχος εχουν?

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστησαν? και τη παχος εχουν?

γεια σου φιλε σακη....εκανες ενυδρειο? τα τζαμια ειναι 12αρια στις διαστασεις που αναφερω πανω...μου βγηκαν 120 ευρο απο βουλγαρια ομως φιλος.... αν κατεχεις το θεμα δωσε γνωση ;);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε σακη....εκανες ενυδρειο? τα τζαμια ειναι 12αρια στις διαστασεις που αναφερω πανω...μου βγηκαν 120 ευρο απο βουλγαρια ομως φιλος.... αν κατεχεις το θεμα δωσε γνωση ;);):thumbup:

120 ευρο ρονταρισμενα????? ελεος τζαμπα τα πηρες!!!! κοιτα εδω βημα βημα και πες μου αποριες....http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=38051

Link to comment
Share on other sites

120 ευρο ρονταρισμενα????? ελεος τζαμπα τα πηρες!!!! κοιτα εδω βημα βημα και πες μου αποριες....http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=38051

ελα φιλος....τα τζαμια τα αλλα τι ειναι? 15αρια? τ κοντρες εβαλες μετα?
Link to comment
Share on other sites

διπλη κοντρα κατω οπως σου εδηξα στο δικο μου και δεν θα νιωθει τπτ

στην κοληση μην τσιγκουνευτης σιλικονη και θα το κολισεις σε 2 σταδια... πρωτα τα περιμετρικα με τον πατο ( προσεχε τα διπλανα τα κολλας απο μεσα πλευρα,,, παιζει μεγαλο ρολο ) και μετα κοβεις σιλικονες και κολλας της κοντρες. βρες ενα ξυλινο μικρο τραπεζακι να το βαλεις απο μεσα για να εχουν 90 μιρεσ γωνια... να σε βοηθησει στην αρχη..... δεν μας ειπες σε πια πολη μενεις???

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστω καποια στιγμη σικιλικονη αποκλειστικα για το ενυδρειο....μπορει καποιος να μου στειλει?η να μου πει καποις ποια να παρω..και αν ειναι να την παραγγειλω.. γτ εδω πανω μπορω να πω οτι δεν ξερουν χριστο...

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστω καποια στιγμη σικιλικονη αποκλειστικα για το ενυδρειο....μπορει καποιος να μου στειλει?η να μου πει καποις ποια να παρω..και αν ειναι να την παραγγειλω.. γτ εδω πανω μπορω να πω οτι δεν ξερουν χριστο...

θα ζητησεις καθαρα ενυδριακη σιλικονη. εγω χρησιμοποιησα της den braven που λεει οτι ειναι αποκληστκα για ενυδριο.... μονο ενυδριακη ΜΟΝΟ!

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστω καποια στιγμη σικιλικονη αποκλειστικα για το ενυδρειο....μπορει καποιος να μου στειλει?η να μου πει καποις ποια να παρω..και αν ειναι να την παραγγειλω.. γτ εδω πανω μπορω να πω οτι δεν ξερουν χριστο...

απο διδυμοτειχο ειμαι σακη...εβρο...πανω...εξου κ η βουλγαρια ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...