Jump to content

Η ''ενυδρειολιμνη'' μου


plaYgirl

Recommended Posts

νεες φωτοζζζζζ :blink::blink::ranting2:post-21087-1288952894_thumb.jpg post-21087-1288952935_thumb.jpgpost-21087-1288953089_thumb.jpgpost-21087-1288953147_thumb.jpg

υ.γ. χιλιοευχαριστω τον panos1990 για το βουρλο και το παπυρο!!!!!! :buttrock::buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

νεες φωτοζζζζζ :buttrock::buttrock::buttrock:

post-21087-1288952894_thumb.jpg

post-21087-1288952935_thumb.jpg

post-21087-1288953089_thumb.jpg

post-21087-1288953147_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία !

Μπράβο!!

:buttrock:

Μια ερώτηση, που έβαλες τα βούρλα και τον πάπυρο?

Τα βούρλα θέλουν τις ρίζες τους μέσα στο νερό, και το ίδιο και ο παπυρος:buttrock:

Μπορούν να είναι και λίγο βυθισμένα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει η λιμνουλα σου ξανθουλα :blink: Ωραιο φυτο που θα μπορουσες να βαλεις αν ειχες παραπανω χωρο ειναι ο παπυρος. Και λεω περι χωρου επειδη μεγαλωνει αρκετα. Μπραβο παντως μερακλιδικη δουλεια!! :buttrock::buttrock: ουπς δεν διαβασα οτι ειχες βαλει παπυρο!!!!! :buttrock::buttrock:

Έγινε επεξεργασία - Churu
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία !

Μπράβο!!

:buttrock:

Μια ερώτηση, που έβαλες τα βούρλα και τον πάπυρο?

Τα βούρλα θέλουν τις ρίζες τους μέσα στο νερό, και το ίδιο και ο παπυρος:buttrock:

Μπορούν να είναι και λίγο βυθισμένα :2guns:

thaaanksss!!! :blink::blink:

τα χω θαμενα(τις ριζες)στο χαλικι..δεν ειναι οκ???? :ranting2:

αυτα που ειναι μπροστα στη ''λιμνουλα'' ειναι αρρωματικα για την κατσαρολα και το φλιτζανι... :buttrock: μεντα,θυμαρι,ριγανη,λουιζα,λεβαντα,δενδρολιβανο,βασιλικος(θα γινω στο παραθυρι σου :( ),αλοη,μαιντανος .και εχω βαλει αραχνουλα,γαρυφαλο,ελια και νυχτολουλουδο...απο τα υπολοιπα...αααα...εβαλα και σπορους μη μου απτου.. post-21087-1288954076_thumb.jpg γιατι ζηλεψα :( απο τον yiannossavva... :hysterical:

μεσα στη ''λιμνουλα''εχω παπυρο.βουρλο,cryptocorine,egeria,κερατοφυλο και μπαμπου....

αναμενονται κι αλλα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει η λιμνουλα σου ξανθουλα :( Ωραιο φυτο που θα μπορουσες να βαλεις αν ειχες παραπανω χωρο ειναι ο παπυρος. Και λεω περι χωρου επειδη μεγαλωνει αρκετα. Μπραβο παντως μερακλιδικη δουλεια!! :blink::blink: ουπς δεν διαβασα οτι ειχες βαλει παπυρο!!!!! :ranting2::(

:buttrock::2guns: thaaaaankssss :buttrock: αν μεγαλωσει αρκετα θα κλαδευω.... :buttrock: το πολυ πολυ να φτιαξω και καμοια γλαστρουλα μονο για παρτη του... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρεσει να βλέπω μυαλά να δουλεύουν!!!

Μπράβο! :)

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρεσει να βλέπω μυαλά να δουλεύουν!!!

Μπράβο! :D

thaaankksssssssss :):):bowdown::bowdown::buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα καποια πραγματα που θα μπορουσες να κανεις στην ενυδρειο λιμνουλα σου...βαλε βοτσαλακια μικρα μεσαια μεγαλα.κανενα φυτο που να μεγαλωνει και εξω απο το νερο...αλλα δεν ξερω μπορει να τα λεω και λαθος :) περιμενε τους ποιο εμπειρους να σου πουν

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια,

έχεις κάνει πολλούς να ζηλέψουν, συμπεριλαμβανομένου και εμού, αλλά που χρόνος για τόσο όμορφες κατασκευές?

Και πάλι μπράβο

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι; στην αρχή λες 140lt μικτά...μήπως εννοείς 1400; μεγάλη μου φαίνεται για 140. Ρωτάω γιατί σκέφτομαι ναφτιάξω κάποια στιγμή κάτι παρόμοιο και θέλω να μάθω. Με την ευκαιρία, παιδιά σε αυτές τις περιπτώσεις το χειμώνα με 0 βαθμούς ή και 5, τί γίνεται με τα χρυσόψαρα, θέλουν θερμοστάτη;

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα καποια πραγματα που θα μπορουσες να κανεις στην ενυδρειο λιμνουλα σου...βαλε βοτσαλακια μικρα μεσαια μεγαλα.κανενα φυτο που να μεγαλωνει και εξω απο το νερο...αλλα δεν ξερω μπορει να τα λεω και λαθος :D περιμενε τους ποιο εμπειρους να σου πουν

βοτσαλακια δεν ξερω,....αλλα φυτα που να μεγαλωνουν και εξω απο το νερο,σιγουρααα!!!! :buttrock:

Συγχαρητήρια,

έχεις κάνει πολλούς να ζηλέψουν, συμπεριλαμβανομένου και εμού, αλλά που χρόνος για τόσο όμορφες κατασκευές?

Και πάλι μπράβο

ευχαριστω πολυυυυυ :):) ....αν και ο περισσοτερος χρονος που σπαταλαω γι αυτο το ενυδρειο..ειναι να αραζω και να

χαλαρωνω χαζευοντας το και ακουγοντας το νερο που τρεχει :bowdown::bowdown: ....... :buttrock:

.

να ρωτήσω κάτι; στην αρχή λες 140lt μικτά...μήπως εννοείς 1400; μεγάλη μου φαίνεται για 140. Ρωτάω γιατί σκέφτομαι ναφτιάξω κάποια στιγμή κάτι παρόμοιο και θέλω να μάθω. Με την ευκαιρία, παιδιά σε αυτές τις περιπτώσεις το χειμώνα με 0 βαθμούς ή και 5, τί γίνεται με τα χρυσόψαρα, θέλουν θερμοστάτη;

οπως ειπες...σου φαινετα :hysterical: ι..δεν ειναι...σωστα τα εχω γραψει τα λιτρα...Νομιζω πως τα χρυσοψαρα αντεχουν μεχρι 5 βαθμους...και ισως και λιγοτερο..θα δειξει.. :D

Προσωπικα δεν σκεφτομαι να βαλω θερμοστατη γιατι φοβαμαι μη μου κανει κανα μπαμ το ενυδρειο με την διαφορετικη θερμοκρασια ενυδρειου-εξωτερικου χωρου...αλλα κ αυτο θα δειξει...

ας σου πει καποιος ποιο εμπειρος.... :buttrock: Εγω πειραματιζομαι ακομα... :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - plaYgirl
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...