Jump to content

Το άδοξο τέλος του ενυδρείου μου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω κατι εγω αλλα με μεγαλη μου χαρα θα εδεινα καποια χρηματα για να στηθει ενα ενυδρειο σε εναν χωρο παιδειας οπως ειναι το σχολειο!!! Ανοιξτε εναν λογαριασμο ...Μπραβο και αξια κινηση !

Υ.Γ: Γνωμη μου ας γινει κατι μεγαλυτερο απο το προηγουμενο ! Για να δουν τα παιδια οτι οτι δεν σε ποναει σε κανει πιο δυνατο !!!

Οσο γι αυτους που το εκαναν , θα εβαζα αν ημουν διευθυντης εγω , τους καλυτερους γκραφιταδες να κανουν ενα μεγαλο ενυδρειο σε εναν τοιχο του σχολειου και διπλα μια πινακιδα !!!

"ΣΠΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ...."

Έγινε επεξεργασία - rOUSSAkS
Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε πάντα δυνατοί και να μην αφήνουμε τέτοιες αρρώστιες να μπουν στη δική μας ψυχή, το ενυδρείο θα γίνει μεγαλύτερο και ομορφότερο με την βοήθεια πολλών από εμάς. :)

Πόσος είναι ο διαθέσιμος χώρος?

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε πάντα δυνατοί και να μην αφήνουμε τέτοιες αρρώστιες να μπουν στη δική μας ψυχή, το ενυδρείο θα γίνει μεγαλύτερο και ομορφότερο με την βοήθεια πολλών από εμάς. :)

Πόσος είναι ο διαθέσιμος χώρος?

Το ενυδρείο ήταν τοποθετημένο πάνω σε μία έδρα.

Οι διαστάσεις τις περίπου ίσως μπορούν να φανούν από τις φωτογραφίες.........

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κατι εγω αλλα με μεγαλη μου χαρα θα εδεινα καποια χρηματα για να στηθει ενα ενυδρειο σε εναν χωρο παιδειας οπως ειναι το σχολειο!!! Ανοιξτε εναν λογαριασμο ...Μπραβο και αξια κινηση !

Υ.Γ: Γνωμη μου ας γινει κατι μεγαλυτερο απο το προηγουμενο ! Για να δουν τα παιδια οτι οτι δεν σε ποναει σε κανει πιο δυνατο !!!

Οσο γι αυτους που το εκαναν , θα εβαζα αν ημουν διευθυντης εγω , τους καλυτερους γκραφιταδες να κανουν ενα μεγαλο ενυδρειο σε εναν τοιχο του σχολειου και διπλα μια πινακιδα !!!

"ΣΠΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ...."

Αν ανοιξετε εναν λογαριασμο πολυ ευχαριστως να βοηθησω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω μπορω να βοηθισω με καποια φιτακια οπως anoubias ..Και μπορω να διαθεσω και λεφτα..Ειναι μεγαλο κριμα κριμα και πραγματικα ΝΤΡΟΠΗ σε αυτους που εκαναν αυτο το πραγμα και ενα μεγαλο η μαλλον τεραστιο αξιοι σε ολους αυτους που βοηθανε με οποιδηποτε τροπο..Συνχαρητιρια...

Link to comment
Share on other sites

Άρα ένα μέτρο μήκος άνετα, εκτός αν θες κάτι πιο εύκολο στη συντήρηση.

Επειδη επισκευτηκα το χωρο εχω μια αποψη.

Το ενυδρείο βρισκοταν δε ενα τεραστιο κλειστο διαδρομο... τον κεντρικό του χολείου, λίγο πριν την αυλη.

Εκει υπαρχει τωρα μια εδρα αδεια. Το εμυδρείο μπορει να ειναι και μεγαλυτερο απο την υπαρχουσα έδρα. Ειτε γιατι θα ειναι με επιπλο δικό του είτε γιατι μπορει να μεγαλωσει η εδρα με μια προσθηκη.

Λυσεις υπαρχουν... αρκει να υπαρχει προσφορα.

Τη χρηματική βοηθεια δε θα ήθελα να την αναλαβουμε εμεις για διαφορους λόγους. Αυτη η βοηθεια θα μπορουσε να ειναι είτε με τροφές είτε με αγορα διαφορων αντικειμενων αργοτερα οταν θα εχουμε τη λίστα με το τι μας λείπει.

Ευχαριστουμε για τη συμμετοχη σας...

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη / προταση :

Ας βγουν τι πραγματα χρειαζονται , ας σταλθει η λιστα στα καταστηματα να παρθουν προσφορες ,ολα ΟΝLINE , πιστευω οτι τα σοβαρα καταστηματα παρακολουθουν το Site . Και μετα συγκροτηση ομαδων -μικρων για να αγοραστει το καθε τι π.χ φιλτρο 70ε / 5 ατομα , θερμοστατης 2 ατομα ...πιασατε το σκεφτικο μου ;;; διαιρει και βασιλευε!

Βασικα αν βρησκαμε κανα μεγαλο με την βαση του , θα ηταν ομορφοτερο !!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τα παιδια κανανε τη γιορτη της Εθνικης επαιτείου. Καθως ήταν ολα μαζεμενα στην αιθουσα οπου γιοταν η εκδηλωση, του ενημερωσε η διευθυντρια οτι το ενυδρείο τους θα ξαναστηθει!!

Τους είπε οτι ανθρωποι από ολοι την Ελλαδα που εμαθαν για το γεγονος, θα προσπαθησουν να βοηθησουν και θα το ξαναφτιαξουν!!

Η χαρα τους δεν περιγραφεται....

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξετε εναν λογαριασμο πολυ ευχαριστως να βοηθησω και γω.

:) Μέσα κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για το ασχετο, συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια, αλλα η φυλαξη στα σχολεια εχει σταματησει??

Δεν ξερω αν φυλάσσετε ο χωρος ή οχι, αυτο που ξερω ειναι οτι πλεον υπαρχει και συναγερμος.

Το θεμα επαναλαμβανω ανοιχτηκε για να προσφερουμε ολοι μαζι στο σχολειο αυτό και στα παιδακια το ενυδρείο τους πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

ομως να δουμε αντε τι χρειαζεται για να στηθει!! γυαλα βρεθηκε? αντε παμε γερα!

Link to comment
Share on other sites

ομως να δουμε αντε τι χρειαζεται για να στηθει!! γυαλα βρεθηκε? αντε παμε γερα!

Προς το παρον όχι...

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Άν κάποιος έχει σε αχρηστεία κάποιο καπάκι για ενυδρείο μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και να φτιάξουμε ένα ενυδρειάκι στα μέτρα του. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Άν κάποιος έχει σε αχρηστεία κάποιο καπάκι για ενυδρείο μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και να φτιάξουμε ένα ενυδρειάκι στα μέτρα του. :buttrock:

Για παμε αλλη μια προσπαθεια για συμμετοχη...

Τα παιδια περιμενουν το ενυδρειο τους.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι θα λεγατε να παρετε 5-6 ατομα απο ενα κομματι τζαμι ο καθενας και να τα κολλησουμε(εγω προσφερομαι να τα κολλησω και θα βαλω τις σιλικονες)????

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι θα λεγατε να παρετε 5-6 ατομα απο ενα κομματι τζαμι ο καθενας και να τα κολλησουμε(εγω προσφερομαι να τα κολλησω και θα βαλω τις σιλικονες)????

Ξέρεις από που θα τα πάρουμε, έτσι? :buttrock: Καπάκι Χρηστάρα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που σκέφτηκα την Τετάρτη που θα βρεθούμε να μαζέψουμε λεφτά να αγοράσουμε τζάμια και κάποιος που ξέρει να τα κολλήσει.....εγώ θα έρθω την Τετάρτη και μπορώ να δώσω λίγα χρήματα (αυτό εφόσον δεν βρεθεί γυάλα)τα άλλα θα τα βρούμε όλοι έχουμε πράγματα που δεν τα χρειαζόμαστε στην αποθήκη μας.....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις από που θα τα πάρουμε, έτσι? :buttrock: Καπάκι Χρηστάρα?

ετσι!!!

καπακι....μμμμ το προηγουμενο εχει καταστραφει εντελως?

να φτιαξουμε ενα τοτε....απο κοντρα πλακε θαλασσης!!!

και απο αυτο ξερουμε ε vicious?????? :buttrock:

προτεινω να κολλησουμε το ενυδρειο,να βγαλουμε διαστασεις για το καπακι και να παρουμε τα ξυλα να το φτιαξουμε......(εχει και το πρακτικερ φτηνα κοντρα πλακε)

θα βρουμε στεγανα ακροφυσια θα βαλουμε και το φως και ολα κομπλε.... :buttrock:

γινεται βεβαια και χωρις σταγανα ακροφυσια....εχω φτιαξει....

Έγινε επεξεργασία - chris z3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...