Jump to content

Moonlight


calpinos

Recommended Posts

Βρήκα μια λεντοταινία και σκέφτομαι να βάλω νυχτερινό ελαφρύ φωτισμό

αλλα αναρωτιέμαι είναι καλό για τα ψάρια ή απλα είναι για αισθητικούς λόγους????

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εξυπηρετεί αισθητικούς λόγους περισσότερο και κακά τα ψέματα δείχνει ομορφότερο το ενυδρείο..... αλλά δεν χρειάζεται να βάλεις όλη την ταινία.

Για να πετύχεις το moonlight αρκούν και 2-3 Led

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οταν ανάβει το μουνλαιτ τα ψάρια μου πάνε και κοιμούνται εκεί που φωτίζει. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οταν ανάβει το μουνλαιτ τα ψάρια μου πάνε και κοιμούνται εκεί που φωτίζει. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

εγω παλι εχω βαλει ενα λεντακι αγοραστο ετοιμο γιατι δεν εβρισκα τα υλικα που χρειαζομουν για να φτιαξω το diy

του φιλου μας του FotisGt( http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36974 ) το εχω αναμενο ολη τη νυχτα(πειραζει???)..αλλα φωτιζει χαμηλα μονο σε ενα σημειο του ενυδρειου(ολο το αλλο ειναι πισα-σκοταδι)...κι εμενα καποια πανε και αραζουν εκει πριν κοιμηθουν,αλλα ενας αρσενικος κοιμαται παντα κατω απο το φως του :thumbup: ...

Παντως..πιστευω για να μην ειμαι και εντελως of topic πως χρειαζεται κατα καποιο τροπο ενας ελαφρης φωτισμος για αναπαρασταση του φεγγαριου και να μην στρεσαρωνται τα ψαρια απο το αποτομο ανοιγε-κλεισε των φωτων....αλλα πολυ ελαφρης..και κατα την γνωμη μου λευκος... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...