Jump to content

Οι Κάλβοι του Karyda


ΚΩΣΤΗΣ

Recommended Posts

πανεμορφα κωστη! φοβερα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να΄στε καλά παιδιά. Νίκο οι τρείς που αγοράστηκαν τον Νοέμβριο του 2010 έχουν φτάσει τους 7-8 πόντους. Τον Φεβρουάριο του 2012 έβαλα άλλους 2 οι οποίοι είναι γύρω στους 4-5 πόντους.

:)

Link to comment
Share on other sites

5 έχεις? Γιατί εγώ νόμιζα ότι είχες 4 αρχικά και μετά πρόσθεσες άλλους 2? :huh::)

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους 4 που ξεκίνησαν αρχικά δεν την πάλεψε με τους τσαμπουκάδες και δυστυχώς δεν πρόλαβα να επέμβω για να τον απομακρύνω.

:)

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλώνουν και παίρνουν και το χρώμα τους γίνονται ακόμα πιό ωραίοι.

Να τους χαίρεσαι φίλε.

ΥΓ. τι βλέπω, πιάνουν άλγες οι πέτρες σου - επιτέλους - ή είναι η ιδέα μου; Τί συνέβη, κάνουν απεργία τα zebra? :P

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερο ασχολούμαι, τόσο καλύτερα πάει αυτό το ενυδρείο. Τα ζέμπρα δεν ήξεραν από κάλβους, αλλά έμαθαν...... Στην αρχή προσπαθούσαν να τα φάνε. Ε είδαν οτι δεν γίνεται και αποφάσισαν να τα γυρνάνε ανάποδα..... Ψάρια δίχως αύριο..

:):D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πολλα πολλα συγχαρητηρια Κωστη!!!

Διαβασα ολο το post απο την αρχη μιας και ειχα χρονια να μπω στο site,πολυ καλη δουλεια,φοβερα ψαρια και πολυ ομορφο ενυδρειο!!!

Σου ευχομαι και ελπιζω να σε ανταμειψουν οι φατσες σου καποια στιγμη,καλη συνεχεια και μπραβο σου :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι μαυροι ενω θα επρεπε να ειναι????

Πολύ ντροπαλά ψάρια, ειδικά σε τόσο μικρό ενυδρείο. Με τα πολλά πολλά αποχρωματίζονται.

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι μαυροι ενω θα επρεπε να ειναι????

Μου την είχες κάνει και εμένα την ερώτηση αν θυμάμαι καλά! :)

Οι κάλβοι όσο είναι μικροί γίνονται μαύροι ανάλογα την διάθεση και την θέση που έχουν στο ενυδρείο ( πχ. ο αρχηγός )..

Έγινε επεξεργασία - nick_d
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κωστη πως πανε τα θηρια? πως μπορουμε να ξεχωρισουμε τα αρσενικα με τα θυλικα ? υπαρχει κατι χαρακτηριστικο?

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνουν Σάκη, αν και δεν έχω πολύ χρόνο πλέον να τους διαθέσω. Δεν είναι πολύ εύκολη διαδικασία να καταλάβεις το φύλο. Μπορεί να έχεις μια ένδειξη από το μέγεθος και από την συμπεριφορά, αλλά για πιο ασφαλή συμπεράσματα μόνο με το λεγόμενο venting που είναι μια πολύ δυσκολη διαδικασία και θέλει εμπειρία. Αν το δοκιμάσεις, κανε το μετά από ταϊσμα μιας και τότε είναι πιο εύκολο να διακρίνεις τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά σημεία.

:)

xacalvus.gifxcalvus.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραια! θα φιλοξενησω και γω 3 στο ενυδρειο μου καπου στα 7cm! ειναι φοβερα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

κωστη καλησπερα! τι ρυθμο αναπτηξης εχουν τα θυρια? γνωριζω οτι μεγαλωνουν πολυ αργα αλλα ποσο αργα?

Link to comment
Share on other sites

κωστη καλησπερα! τι ρυθμο αναπτηξης εχουν τα θυρια? γνωριζω οτι μεγαλωνουν πολυ αργα αλλα ποσο αργα?

Γύρω στα 2,5-3 εκ. το χρόνο σάκη.... :)

Link to comment
Share on other sites

οι φροντοζες μεγαλωνουν πολυ πιο γρηγορα.. πηρα 3 μαυρους καλβους στα 7cm ! φοβερες φατσες!

Link to comment
Share on other sites

οι φροντοζες μεγαλωνουν πολυ πιο γρηγορα.. πηρα 3 μαυρους καλβους στα 7cm ! φοβερες φατσες!

Εσύ θα χαρείς συμπεριφορές, έχεις πολλά λίτρα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κωστη ενα update ωρε!!!! πετυχαμε γεννα ή ακομη???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...