Jump to content

Ελληνικός Βιότοπος


Recommended Posts

Γεια σας, Επ' ευκαιρία των εκλογών και μιας και πήγα στο χωριό μου για να αποκτήσει κάποιο νόημα το ταξίδι σκέφτηκα να βγάλω μερικές φωτογραφίες σε ένα ποταμάκι που συνάντησα στον δρόμο, πρόκειται για ένα ποταμάκι που πηγάζει από τον Ερύμανθο. Σταμάτησα λοιπόν το αυτοκίνητο στο πλάι του δρόμου πήδηξα τα προστατευτικά κιγκλιδώματα και το αποτέλεσμα.... με αποζημίωσε και με το παραπάνω.

DSC02124-1.jpg

DSC02124.jpg

DSC02126.jpg

DSC02129.jpg

DSC02152.jpg

DSC02138.jpg

DSC02143.jpg

DSC02137.jpg

DSC02146.jpg

DSC02134.jpg

DSC02151.jpg

DSC02130.jpg

DSC02155.jpg

Και ένα δωράκι για εμένα

Link to comment
Share on other sites

Είδες τίποτα ζωντανό?

Link to comment
Share on other sites

Είδες τίποτα ζωντανό?

Δυστυχώς όχι βλέπεις το πρόβλημα με τα πολλά φράγματα σε πολύ μικρή απόσταση και χωρίς καμία δίοδο για τα ψάρια εμποδίζει στην εξάπλωση των ψαριών στα μικρά ποταμάκια, να φανταστείς ότι στο φράγμα του Αλφειού όσο το θυμάμαι εγώ δεν είχε ποτέ κάτι που να βοηθάει τα ψάρια να περνάνε από την μια μεριά στην άλλη του φράγματος και ευτυχώς δέη-σαν φέτος επί της ευκαιρίας της κατασκευής του υδροηλεκτρικού να φτιάξουν μια τσουλήθρα με μικρή κλίση και συνεχή παροχή νερού ώστε να περνάνε τα ψάρια...

Άσχετο από εδώ μαζεύω συνήθως φύλλα για το ενυδρείο...

Έγινε επεξεργασία - Aquadominus
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες εικόνες και σ'ευχαριστούμε που τις μοιράζεσαι μαζί μας. Για να ξεκινάμε καμιά εκδρομούλα στους δικούς μας βιότοπους σιγά σιγά...

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες εικόνες και σ'ευχαριστούμε που τις μοιράζεσαι μαζί μας. Για να ξεκινάμε καμιά εκδρομούλα στους δικούς μας βιότοπους σιγά σιγά...

:)

Αν το οργανώσουμε εγώ είμαι μέσα έχω βρει και κάτι μέρη πριν το φράγμα του Αλφειού που κάνει εσοχές το ποτάμι και τα νερά είναι ποιο ήρεμα και καθαρά τέλεια για φωτογραφίες άντε να στήσουμε και κανένα ελληνικό βιοτοπικό γιατί πολύ στα Αφρικάνικα και στα Αμαζονίου το ρίξαμε...

Link to comment
Share on other sites

Ελα αύριο στην συνάντηση να γνωριστούμε και να το συζητήσουμε από κοντά

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50723

:)

Θα το προσπαθήσω έχω ξανάρθει σε συνάντηση και πρέπει να γνωριζόμαστε και από το Νιντάλ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...