Jump to content

αγορα απο E-bay?


Recommended Posts

ρε παιδια μπορουμε να αγορασουμε οτι αφορα το ενυδρειο απο το e-bay?κ πως

?

Link to comment
Share on other sites

πας στο site του ebay αφου εχεις δημιουργισει λογαριασμο pay pal και κανεις τις αγορες σου. δεν υπαρχει ακριβης ημερομηνια παραλαβης των πραγματων μπορει να κανουν 5 μερες,εβδομαδες η και μηνα που εχει συμβει...παντως τωρα που το εφερε η κουβεντα σκεφτομαι να οργανωσουμε μια ομαδικη παραγγελια και να συγκεντρωθουμε σε ενα σημειο συναντησης του forum μας.(αν θελουν και αλλοι και μαζευτουν)

Link to comment
Share on other sites

ομαδική από e-bay είναι ρίσκο, μπορεί να τα σταματήσουν τελωνείο και μετά να βγούν πιο ακριβά απ όσο θα το έπαιρνες ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ γω ειμαι λιγο πισω με αυτα,τι ειναι το pay pal?

επειδη τις πιστωτικες τις φοβαμαι κ δεν τις εμπιστευομαι εχω ακουσει για κατι χρεωστικες καρτες οι οποιες ειναι πιο safe,δηλ ακομα κ αν χαθει η καρτα δεν εχει πιστωτικο οριο κ ο αλλος μπορει να κανει αγορες ισης αξιας με τα χρηματα που εχεις σε αυτο το λογαριασμο.

τα λεω καλα?

υπαρχει καποιο αρθρο για καποιον αρχαριο?προς το παρον μονο απο Ελληνικα e-shop ψωνιζω που εχουν αντικαταβολη... :)

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον μονο απο Ελληνικα e-shop ψωνιζω που εχουν αντικαταβολη... :)

καλα κανεις αφου ειναι το μονο που εμπιστευεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ γω ειμαι λιγο πισω με αυτα,τι ειναι το pay pal?

επειδη τις πιστωτικες τις φοβαμαι κ δεν τις εμπιστευομαι εχω ακουσει για κατι χρεωστικες καρτες οι οποιες ειναι πιο safe,δηλ ακομα κ αν χαθει η καρτα δεν εχει πιστωτικο οριο κ ο αλλος μπορει να κανει αγορες ισης αξιας με τα χρηματα που εχεις σε αυτο το λογαριασμο.

τα λεω καλα?

υπαρχει καποιο αρθρο για καποιον αρχαριο?προς το παρον μονο απο Ελληνικα e-shop ψωνιζω που εχουν αντικαταβολη... :)

για κανε την αναζητηση που θες https://www.paypal.com/gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άμα δεν εμπιστεύεσαι πιστωτικές καλύτερα πήγαινε βγάλε μια prepaid κάρτα από την τράπεζα.

Μόνο ταυτότητα θα χρειαστείς για να στην δώσουν.

Το καλό με αυτή την προπληρωμένη κάρτα είναι ότι την φορτώνεις εσύ κάθε φορά με το ποσό που θέλεις για να αγοράσεις.

Και την κάρτα να σου κλέψουν ή τα στοιχεία δεν μπορούν να σε χρεώσουν γιατί άμα είναι μηδέν δεν αγοράζεις τίποτα... :)

Εγώ τέτοια έχω για τις αγορές μου και την έχω πάντα άδεια και όποτε μου γυαλίσει κάτι πάω και της βάζω λεφτά! :)

Έγινε επεξεργασία - coffeman
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...