Jump to content

Ααααχ !!!! Θα σε κάνω του αλατιού…


Recommended Posts

...Έτσι μου έλεγε η γιαγιά μου όταν ήμουν μικρός και έβγαζε την παντόφλα.

Λέμε να σας κάνουμε του αλατιού.. χωρίς παντόφλα, αλλά με το θέμα που ανέβηκε εδώ: www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50474

Όσοι πιστοί προσέλθετε…

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην ενα μεγαλο μπραβο και στους 3 σας για την εως τωρα κατασκευη και παρουσιαση των pico σας.το θεμα ομως ειναι κλειδωμενο και δεν μπορει καποιος να κανει ερωτησεις-παρατηρησεις.οτι θελουμε να ρωτησουμε θα το γραφουμε εδω στο cafe;

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο post του θέματος υπάρχει παραπομπή που σε μεταφέρει σε ένα καινούργιο θέμα που ανοίχτηκε γ αυτόν ακριβώς το σκοπό...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=51360

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο post του θέματος υπάρχει παραπομπή που σε μεταφέρει σε ένα καινούργιο θέμα που ανοίχτηκε γ αυτόν ακριβώς το σκοπό...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=51360

:D

Link to comment
Share on other sites

Μας βάζετε ιδέες και δεν έχουμε ούτε αυτά τα λίγα €€€€€

Ένα μεγάλο μπράβο παιδιά για την ιδέα αλλά και την υλοποίηση και παρουσίαση!

Link to comment
Share on other sites

Με έχει τρελάνει αυτό το project! Σε συνδυασμό με αλλαγές νερού από θάλασσα θα είναι ιδανικά μικρών απαιτήσεων! Μπράβο παιδιά! :D

Link to comment
Share on other sites

Μας βάζετε ιδέες και δεν έχουμε ούτε αυτά τα λίγα €€€€€

Ένα μεγάλο μπράβο παιδιά για την ιδέα αλλά και την υλοποίηση και παρουσίαση!

Το κόστος μπορεί να μειωθεί ακόμη και στο μισό αν πετύχεις καμιά αγγελία όπου πωλείται παρόμοιος εξοπλισμός

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τώρα που το φύτεψα (25lt) και ετοιμάζω τον μονομάχο, να το αδειάσω?

Μια που το συζητάμε, εχθές πήγα να πάρω κάποια πραγματάκια από ένα πετ σοπ στην γειτονιά μου (χαριλαου) κι έπεσα πάνω σε θαλασσινούς... Είχαν στημένο στο μαγαζί, ένα 25-30λίτρα με 2 κλόουνάκια.

Πάνω στην συζήτηση που είχαμε για γλυκό ή θαλασσινό, διαφορές, κόστος κλπ. μου είπαν ότι δεν έχει και τεράστια διαφορά, αν δεν ξεφύγεις πολύ με κοράλλια κλπ...

Στο συγκεκριμένο δε ενυδρείο, είχαν ένα "μυστήριο" (για μένα) κρεμαστό skimmer, που είχε και σφουγγάρια. Χαρακτηριστικά μου λέει: "βάζεις αυτό και τελείωσες...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι και προτάσεις ώστε να το συντηρήσεις, αν επιλέξεις μικρές και συχνές αλλαγές νερού δεν είναι απαραίτητο το skimmer σ ένα μικρό και ΜΗ φορτωμένο ενυδρείο.

Φυσικά αν τοποθετηθεί μόνο καλό θα κάνει!!!

Το κόστος δεν διαφέρει τρομερά, και στην παρουσίαση του θέματος θα αναφερθούμε και σ αυτό το κομμάτι για τα "επιπλέον" ενός τέτοιου συστήματος.

Καλό είναι όμως τέτοιου είδους συζητήσεις να τις συνεχίζουμε στο αντίστοιχο θέμα....

Εδώ στο καφέ ανοίχτηκε μόνο και μόνο για να το δουν άτομα (και να ενδιαφερθούν) που σε άλλη περίπτωση δεν θα "κλικάρανε" πάνω στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με έχει τρελάνει αυτό το project! Σε συνδυασμό με αλλαγές νερού από θάλασσα θα είναι ιδανικά μικρών απαιτήσεων! Μπράβο παιδιά! :D

τετοια να ακουω!!!! :thumbup::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Με έχει τρελάνει αυτό το project! Σε συνδυασμό με αλλαγές νερού από θάλασσα θα είναι ιδανικά μικρών απαιτήσεων! Μπράβο παιδιά! :D

Μεταφέρθηκε το σχόλιό σου στο αντίστοιχο θέμα διότι χρήζει απάντησης

Link to comment
Share on other sites

Χίλια μπράβο παιδιά και απο εμένα.

Τώρα με την κρίση, βλέπω το θέμα να πιάνει κόκκινο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας παιδιά!Προσωπικά με καταφέρατε και έχω ήδη ξεκινήσει ένα 20λιτρο με Sump.Ας είναι καλά και ο

εκπρόσωπος Αθηνών "chris z3" (Πολύ πιεστικός άνθρωπος ρε παιδί μου...)! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας παιδιά!Προσωπικά με καταφέρατε και έχω ήδη ξεκινήσει ένα 20λιτρο με Sump.Ας είναι καλά και ο

εκπρόσωπος Αθηνών "chris z3" (Πολύ πιεστικός άνθρωπος ρε παιδί μου...)! :D

Περιμένουμε παρουσίαση ε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλά...Κάτι θα κάνουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ενημέρωση στο θέμα που αφορά τη Συντήρηση-Ρουτίνες... και όχι μόνο !!!

www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50474

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για όσους θέλουν λίγο αλατάκι .. χωρίς να τους βγει αλμυρό, έγινε νέα ενημέρωση στο project pico reef…. http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50474

Link to comment
Share on other sites

Του Αίολου τα σπάει,περιμένω και την εξέλιξη του Ανδρέα.

Παιδιά με την αναπλήρωση τι κάνετε;Μήπως μου ξεφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έχασες επεισόδια... γίνεται αναφορά και μέσα στο άρθρο και παλίοτερα είχε γίνει και αυτόνομο θέμα... εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=49725

Εδώ και τόσο καιρό δουλεύει απροβλημάτιστα :P

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...