Jump to content

ερωτηση για θερμοστατη!!


mimikos15

Recommended Posts

να ρωτισω ρε παιδια....

τον φερμοστατη της eihem jager 100w

μπωρο να τον βαλω ολο μεσα στο νερο???

απο εκει που τον πιρα με ειπε μεχρι ενα σιμιο...αλλα εχω δει φοτο οτι μερικη τον βαζουν και ολο μεσα.....

:D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ενα σημειο πρεπει να μεινει εκτοσ νερου σε λειτουργια!!!! Το γραφει και πανω στον jager

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ενα σημειο πρεπει να μεινει εκτοσ νερου σε λειτουργια!!!! Το γραφει και πανω στον jager

οι παλιοί οι πράσινοι είναι έτσι... οι καινούργιοι οι μπλε-μαύρο μπορείς να τους βάζεις ολόκληρους μέσα :D

Link to comment
Share on other sites

Εσυ υποθετεις οτι πρεπει να ειναι μεχρι την γραμμη που δειχνει...........

Προσωπικα λαθος εχεις γιατι μετα σε καποιες μερες που θα εξατμιστει το νερο θα καει ο jager, αν δεν το κατεβασεις αναλογα. Οποτε ολο μεσα!!!!!

Πουθενα δεν εχω διαβασει για προβλημα ρευματος σε jager.

:D

Link to comment
Share on other sites

εγω καινουριο εχω....δηλαδλη μην ταλεπορουμε αλλο με το καπακι.....

αντε ωραια...μου εφιγε να βαρος :D

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως η γραμμη δειχνει το ελαχιστο που πρεπει να ειναι βυθισμενος δηλ. αν ειναι μεσα στο νερο ολος δεν τρεχει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 7 Jager, παλιούς και νέους, σε ενυδρεία και βαρέλια, όλους μέσα στο νερό και ακόμα δεν έχω πάθει καμία ηλεκτροπληξία... :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον δικο μου τον θερμοστατη βυθισμενος ολοκληρο μεσα στο sump τον εχω.Δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως η γραμμη δειχνει το ελαχιστο που πρεπει να ειναι βυθισμενος δηλ. αν ειναι μεσα στο νερο ολος δεν τρεχει τιποτα

+1 :D

Link to comment
Share on other sites

Λόγω και τις δουλείας μου(ηλεκτρολόγος είμαι) ο θερμοστάτης δεν έχει πρόβλημα αν είναι μέσα στο νέρο αλλά θέλει προσοχή σε 2 πράγματα...

1:Αν είναι όλος μέσα στο νερό(δηλαδή και ο ρυθμιστής υπάρχει μια πιθανότητα να πάρει νερό και να βραχυκυκλώση...

2: Αν δεν είναι τουλάχιστον μέχρι την μέση και λίγο παραπάνω στο νερό υπάρχει ενδεχόμενο να καεί....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...