Jump to content

Dennerle T8 African-lake


ΚΩΣΤΗΣ

Recommended Posts

Θα ήθελα από όποιον φίλο έχει χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη λάμπα, εντυπώσεις, κριτική και ίσως αν υπάρχει φωτογραφία απ'το πως φαίνεται το ενυδρείο του.

;)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά, κανείς δεν έχει χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη λάμπα; Μάλλον πρέπει να την πάρω εγώ για να την δοκιμάσουμε.

;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ την έχω δει, αλλά την μία φορά που ήθελα να την πάρω, δεν την βρήκα στο δικό μου μέγεθος...

το έχω απορία πάντως να δω πως φαίνεται...

αναμένουμε Κωστή! πάντα πρωτοπόρος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να την αγοράσω και εγώ αλλά είδα "Τ8" και δεν συνέχισα!

Πάντως αν την έχει κάποιος ας μας πει! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χθες έκανα αντικατάσταση φωτισμού στο ενυδρείο μου με τη συγκεκριμένη λάμπα.

Το φωτιστικό είναι 1 Χ Τ8 στα 30 Watt. Το αποτέλεσμα δε θα έλεγα οτι με δικαίωσε απόλυτα καθώς περίμενα πιο

κυανό χρώμα,ενώ τελικά βγήκε πράσινο... B)

Θα ανεβάσω φωτογραφίες σύντομα.Όποιος θέλει βέβαια να δει το αποτέλεσμα από κοντά κερνάω καφεδάκι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... ποιός άλλος θα έκανε την δοκιμή B)

Όταν μπορέσεις ανέβασε καμιά φωτογραφία να δούμε πως φαίνεται και για ασφαλέστερα συμπεράσματα, από κοντά.

;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι πολυ περιεργος Φωτη,και λογικο μου φαινεται να πρασινιζει......... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε,στα 5000 K μου φάνηκε κι εμένα περίεργο οτι θα τόνιζε το μπλε.Δεν είναι άσχημη πάντως.Αρκετά βιοτοπική.Φωτό σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε,στα 5000 K μου φάνηκε κι εμένα περίεργο οτι θα τόνιζε το μπλε.Δεν είναι άσχημη πάντως.Αρκετά βιοτοπική.Φωτό σύντομα.

Ακομα;;;;;;; ;)

Link to comment
Share on other sites

κωστη ,σου ανεβαζω 2 φωτο απο το πως φαινοταν το δικο μου με την συγκεκριμενη λαμπα συν την amazon day η οποια ηταν προς το ροζ,το αποτελεσμα και με τις δυο λαμπες ηταν πολυ καλο τωρα οταν την αναβα μονη της δεν θυμαμαι καλα πως φαινοταν θα σε γελασω

post-22784-1292540399_thumb.jpg post-22784-1292540426_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - kostas82
Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευχαριστώ για τις φωτογραφίες. Μου φαίνεται έχει ενδιαφέρον η συγκεκριμένη λάμπα. Για να δούμε τι θα μας δείξει και ο Φώτης.

;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...