Jump to content

Καινουργια Αρχη


Savou

Recommended Posts

oχι δεν το κανω για τις γαριδες απλα θελω θηλικια..ουτος η αλλος και επιθετικη να ειναι θα εχω παρα πολλες κρυψωνες και θα βαλω πρωτα τις γαριδες και μετα απο 10-15 μερες τν μονομαχο ωστε οι γαριδες να μαθουν τις κρυψωνες...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσες γαριδες μπορει να φιλωξενισει το 20λιτρο ενυδρειο μου..??

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσες γαριδες μπορει να φιλωξενισει το 20λιτρο ενυδρειο μου..??

Τι εννοείς? Πιο πάνω σου είπα να ξεκινήσεις με 5-6...

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αυτο αλλα σιγουρα αυτες θα αναπαραχτουνε μεχρι ποσες μπορω εγω να κρατησω στα 20 λιτρα..??

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αυτο αλλα σιγουρα αυτες θα αναπαραχτουνε μεχρι ποσες μπορω εγω να κρατησω στα 20 λιτρα..??

Ο πληθυσμός τους θα οριστεί από μόνος του ανάλογα με τις κρυψώνες, τις συνθήκες και τις απώλειες από τον μονομάχο. Δεν χρειάζεται να σε απασχολήσει άμεσα αυτό. Πάντως καμιά 20αιρά τα παίρνεις άνετα!

Link to comment
Share on other sites

ωραια...Και κατι αλλο θα βαλω μεσα φυτα καθος θα γινει φυτεμενο...Εχω παραγκειλει για υποστρωμα το flourite λες να βαλω και θερμοκαλοδιο..??

Link to comment
Share on other sites

ωραια...Και κατι αλλο θα βαλω μεσα φυτα καθος θα γινει φυτεμενο...Εχω παραγκειλει για υποστρωμα το flourite λες να βαλω και θερμοκαλοδιο..??

Είμαι πάντα υπέρ του θερμοκαλωδίου! ;)

Link to comment
Share on other sites

τη μπορει να προσφερει ενα θερμοκαλωδιο..??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου θύμισες να κάνω μία μετάφραση που είχα ξεχάσει...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=475194

Link to comment
Share on other sites

οποτε με εναν μικρο κυκλοφοριτη και το θερμοκαλοδια θα ειμαι καλημενος...σωστα..??

Link to comment
Share on other sites

οποτε με εναν μικρο κυκλοφοριτη και το θερμοκαλοδια θα ειμαι καλημενος...σωστα..??

Εννοείς χωρίς φίλτρο?

Link to comment
Share on other sites

οχι και με το φιλτρακι τουαλλα ελεγα για να γινετε ποιο καλη κυκλοφορια του νερου στν πατο του ενυδρειο να εβαζα ενα μικρο κυκλοφοριτη..

Link to comment
Share on other sites

οχι και με το φιλτρακι τουαλλα ελεγα για να γινετε ποιο καλη κυκλοφορια του νερου στν πατο του ενυδρειο να εβαζα ενα μικρο κυκλοφοριτη..

Στα 20 λίτρα μη βάλεις κυκλοφορητή. Θα ταλαιπωρήσεις τον μονομάχο. Ο μονομάχος δεν θέλει σχεδόν καθόλου ρεύματα.

Link to comment
Share on other sites

οποτε μονο το φιλτρο κανει σε μια χαμηλη ροη...

Link to comment
Share on other sites

οποτε μονο το φιλτρο κανει σε μια χαμηλη ροη...

;)

Link to comment
Share on other sites

και μια αλλη ερωτησησε εχω πριξει...χεχε..λεω τουλαχιστον στην φαση στρωσηματος να βαλω το co2 optimat να παρουν τα φυτα τα πανω τους...μετα ομως να το σινεχισω αν οχι γιατι..??τη μπορει να γινει..??

Link to comment
Share on other sites

και μια αλλη ερωτησησε εχω πριξει...χεχε..λεω τουλαχιστον στην φαση στρωσηματος να βαλω το co2 optimat να παρουν τα φυτα τα πανω τους...μετα ομως να το σινεχισω αν οχι γιατι..??τη μπορει να γινει..??

Έχεις αποφασίσει τι φυτά θα βάλεις για να δεις αν χρειάζεται CO2? Αν ναι, ο φωτισμός σου για αυτά τα φυτά είναι αρκετός?

Link to comment
Share on other sites

θα στα παρω απο την αρχη να μου πεις...φωτησμος γυρο στα 30w τα φυτα θα ειναι τα εξης...

Ceratophyllum demersum

Hygrophylla polusperma

anubias barteri

vallisneria spiralis

riccia fluitans

java moss

hemianthus micranthemoides

cuba

Το υποστρωμα ειναι τις searchem to flourite..

Link to comment
Share on other sites

Τα λίτρα είναι λίγα για να μπεις σε διαδικασία co2 καλλίτερα ρίχνε μέσα οργανικό άνθρακα. Για μικρά ενυδρεία το προτιμώ και είναι οικονομικός τρόπος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...