Jump to content

Καινουργιος και ασχετος


bouboulas

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ

Ειναι η πρωτη μου φορα που εχω ενυδρειο και θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει πως πρεπει να το ξεκινησω

Μου χαρισε ενα φιλος ενα ενυδρειο 80x45x36 και λεω να το στησω μιας και μου αρεσουν παρα πολλυ .Ετσι σκεφτικα να φτιαξω και εγω ενα αλλα δεν ξερω πως.

Το ενυδρειο το εχω αλλα τι αλλο χρειαζεται? Θελει αντλια κυκλοφοριας, φιλτρα, θερμοστατη, και τι αλλο πρεπει να παρω, και τι ψαρια να βαλω? Επισης καπου ακουσα για στροσημο. Τι ειναι αυτο, πως και γιατι γινετε? Φυσικα θα ειναι με γλυκο νερο γιατι με θαλασσινο μου ακουγεται καπως δυσκολο. Αν θα σας ηταν ευκολο καποιος φιλος να με συνβουλεψει θα το εκτιμουσα αφανταστα.

Ευχαρηστω! Σταματης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ

Ειναι η πρωτη μου φορα που εχω ενυδρειο και θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει πως πρεπει να το ξεκινησω

Μου χαρισε ενα φιλος ενα ενυδρειο 80x45x36 και λεω να το στησω μιας και μου αρεσουν παρα πολλυ .Ετσι σκεφτικα να φτιαξω και εγω ενα αλλα δεν ξερω πως.

Το ενυδρειο το εχω αλλα τι αλλο χρειαζεται? Θελει αντλια κυκλοφοριας, φιλτρα, θερμοστατη, και τι αλλο πρεπει να παρω, και τι ψαρια να βαλω? Επισης καπου ακουσα για στροσημο. Τι ειναι αυτο, πως και γιατι γινετε? Φυσικα θα ειναι με γλυκο νερο γιατι με θαλασσινο μου ακουγεται καπως δυσκολο. Αν θα σας ηταν ευκολο καποιος φιλος να με συνβουλεψει θα το εκτιμουσα αφανταστα.

Ευχαρηστω! Σταματης

Kαλής ήρθες, καλό ξεκίνημααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ έχω μια εβδομάδα που ασχολούμε με αυτό το φανταστικό hobby!!!!!!!! ;)

Έγινε επεξεργασία - ΜΠΟΥΓΑΤΣΑΚΙ
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες σε αυτο το καταπληκτικο hobby αλλα κ στην παρεα μας.

εδω ειναι ενα link για να σου λυσει καποιες αποριες σου αλλα κ για να ξεκινησεις σωστα.

καλο διαβασμα :rasp:

να ξερεις πως η υπομονη σε αυτο το χομπι επιβραβευεται...

αυτα απο μενα,καλη συνεχεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαρηστω !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...