Jump to content

ενεργειακό βραχιόλι


Recommended Posts

Μπορεί ένα βραχιόλι σιλικόνης με ένα μυστηριώδες ολόγραμμα να έχει προκαλέσει φρενίτιδα σε παγκόσμιο επίπεδο, τόση ώστε να κοσμεί τα χέρια εκατομμυρίων ανθρώπων, μεταξύ των οποίων διάσημοι αθλητές ή ακόμη και πολιτικοί αρχηγοί;

Read more: http://www.chemist.gr/#ixzz16ZJelD9B

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... Ενδιαφέρον! Το "ενεργειακό" υλικό που προσφέρει αυτές τις υπέροχες ιδιότητες δια μέσω του ηλεκτρομαγνητικού πεδίου που βάζει σε "τάξη" τι δικό μας "ενεργειακό πεδίο", ονομάζεται Mylar ή αλλιώς, όπως το έψαξα, BoPET! Και απ'όσο κατάλαβα δεν είναι τίποτα από αυτό το υλικό που φτιάχνουν τα μετεωρολογικά μπαλόνια ή τα μπαλόνια των πανηγυριών με το ήλιο (He), σε σχήμα με τη φάτσα του Μίκυ Μάους και του Ντόναλντ ;)

Η αλήθεια είναι πως ως πιτσιρικάς, όταν οι γονείς μου μου αγόραζαν ένα τέτοιο μπαλόνι, γινόμουν πιο χαρούμενος :rasp:

Η δικές μου σκέψεις είναι οι παρακάτω...

"Μάρκετινγκ. Το μάρκετινγκ (marketing) συνίσταται στην οργανωμένη προσπάθεια μίας επιχείρησης ή ενός οργανισμού να ικανοποιήσει τις ανάγκες αλλά και τις επιθυμίες των καταναλωτών.

Ο βασικός στόχος του μάρκετινγκ, ειδικότερα όσον αφορά τα καταναλωτικά αγαθά, δηλαδή αυτά που απευθύνονται στους τελικούς καταναλωτές είναι οι επαναλαμβανόμενες πωλήσεις. Ειδικότερα τα στελέχη μάρκετινγκ μίας επιχείρησης ή ενός οργανισμού προσπαθούν να δημιουργήσουν μία μακροχρόνια σχέση με τον πελάτη προσφέροντας υψηλή αξία στα προϊόντα τους, αξία υψηλότερη από τα αντίστοιχα προϊόντα του ανταγωνισμού. Μέσα από την υψηλότερη αυτή αξία επιτυγχάνεται το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα της επιχείρησης, δηλαδή η υπεροχή της ίδιας και των προϊόντων της έναντι του ανταγωνισμού. Όλα τα παραπάνω με τη σειρά τους οδηγούν σε πιστότητα των πελατών και τελικά σε επαναλαμβανόμενες πωλήσεις των προϊόντων / υπηρεσιών της επιχείρησης."

Link to comment
Share on other sites

Βασική αρχή στο Στρατηγικό Μάρκετινγκ:

Αν δεν υπάρχει ανάγκη να καλύψουμε με ένα προϊόν μας, δημιουργούμε μια και την ικανοποιούμε..

;)

Link to comment
Share on other sites

Τάσο λές να κάνει πράμα ? εσύ φορείς ?;)

λέω να πάω να πάρω δυό τρία, εδά που θα κατεβώ για τσι ελιες να δοκιμάσω ήντα δύναμη και ευλυγισία θα μου δόσει.. :rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποια τεστ στο youtube με την ονομασια power balance.Τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα,αλλα και παλι,ξερω γω..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποια τεστ στο youtube με την ονομασια power balance.Τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα,αλλα και παλι,ξερω γω..... :rasp:

Βάλε κανένα link... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τάσο λές να κάνει πράμα ? εσύ φορείς ?:hysterical:

λέω να πάω να πάρω δυό τρία, εδά που θα κατεβώ για τσι ελιες να δοκιμάσω ήντα δύναμη και ευλυγισία θα μου δόσει.. :hysterical::rasp:

;):thumbup::rasp::blink::rasp::thumbup::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Τάσο λές να κάνει πράμα ? εσύ φορείς ?:rasp:

λέω να πάω να πάρω δυό τρία, εδά που θα κατεβώ για τσι ελιες να δοκιμάσω ήντα δύναμη και ευλυγισία θα μου δόσει.. :rasp::hysterical:

:hysterical:;)

μόλις δεις τη τιμή που πιάνει το λάδι φέτος

το λουράκι δε θα σε βοηθήσει

θα χρειαστείς αντικαταθλιπτικά :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις περιπτώσεις αν θες να μάθεις πρέπει να αγοράσεις και να δοκιμάσεις, μέχρι τότε θα ακούς από 'δω και από κει το μακρύ και το κοντό του καθ' ενός που συνήθως στηρίζεται από τη δυσπιστία και τον φόβο που μας καλλιεργείται καθημερινά.

Προσωπικά επειδή την ψάχνω πολύ με συσκευές "περίεργης ενέργειας" έχω αγοράσει κάτι αντίστοιχο (όχι τόσο για σωματική στήριξη) και έχω κάνει τις παρατηρήσεις μου, αυτό που πήρα εγώ δουλεύει και έχω κάνει και τεστ για να αποκλείσω το εφέ placebo που πάλι ήταν θετικό.

Αυτό δεν το λέω για να πείσω οτι αυτή η ενέργεια υπάρχει και οι συσκευές δουλεύουν, απλά ενθαρρύνω την αναζήτηση σε όσους ενδιαφέρονται.

...αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις, άλλωστε όλη η ζωή ένα ρίσκο είναι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει και τεστ για να αποκλείσω το εφέ placebo που πάλι ήταν θετικό.

Με ποιον τρόπο έκανες αυτό το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

το εν λόγο βραχιόλι , δεν υπόσχεται μόνο βελτίωση της ισορροπίας , αλλά γενική βελτίωση δύναμης και ενέργειας

τα παραπάνω τεστ προσωπικά δε μου λένε κάτι , όπως και η υποστήριξη από διάφορους επώνυμους

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο έκανες αυτό το τεστ?

Μιας και είμαστε σε φόρουμ για ενυδρεία δεν θα ήθελα να το χοντρύνω άλλο, πιστεύω οτι όποιος είναι να μάθει κάτι το τραβάει στη ζωή του κάτι που ονομάζουν πολλοί συγχρονικότητα, δεν θέλω να πείθω με το ζόρι ανθρώπους για το τι υπάρχει και τι όχι γιατί αν δεν είναι έτοιμοι μπορεί να μπερδευτούν κι άλλο, άσε που αν δεν χωράει στο μυαλό τους πάνε να σε βγάλουν και τρελό...

Αν σε ενδιαφέρει να σου πω τι έχω ζήσει, από κοντά.

Για όσους ενδιαφέρονται για εφαρμογές της "περίεργης ενέργειας" στο χόμπι μας:

penac-A προιόν της εταιρίας ADA του Takashi Amano που βγάζει "περίεργη ενέργεια" στο ενυδρείο βοηθώντας όλα τα ζωντανά.

http://www.adana.com.my/products/substrate_system.htm

"It was developed based on pulse theory of Plocher Enegie System GmbH, and it helps to improve water condition, and keep a harmonized health condition of the plants and animals. Please set one stick for a 60cm aquarium tank"

...και τις εφαρμογές του Plocher πάνω στα ενυδρείο-λίμνες κλπ:

http://www.plocher.de/englisch/productdetails.php?pid=98

http://www.ecofuture.gr/files/plocher%20forum.pdf

http://www.plocher.de/englisch/flash/systemdeutsch.html

http://www.plocher.de/englisch/products2.php?kat=11

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο έκανες αυτό το τεστ?

παιδια εγω το φορουσα ολο το καλοκαιρι εκανε φοβερη δουλεια με βοηθησε παρα πολλη λεγετε power balance το γνησιο εχει 30 ΕΥΡΟ ΤΙΝ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΑΙΜΟΥ ΠΟΘ ΚΑΝΕΙ 10 ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!ΟΤΑΝ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ YOU TUBE ΕΧΕΙ ΔΥΟ TEST ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΙΣ!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το φορουσα ολο το καλοκαιρι εκανε φοβερη δουλεια με βοηθησε παρα πολλη λεγετε power balance το γνησιο εχει 30 ΕΥΡΟ ΤΙΝ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΑΙΜΟΥ ΠΟΘ ΚΑΝΕΙ 10 ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!ΟΤΑΝ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ YOU TUBE ΕΧΕΙ ΔΥΟ TEST ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΙΣ!!

Γραφε ομως σε παρακαλω με μικρα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ... Αχχχχ.... Αχχχχ

http://alistairpott.com/2010/01/06/power-balance-is-rubbish/

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη πραγματική δύναμη κι ενέργεια που υπάρχει, είναι αυτή που έχουμε μέσα μας και δεν έχουμε ανακαλύψει. Η ανάγκη του ανθρώπου να νιώθει αδύναμος και να θέλει να "στηρίζεται" από κάπου, παρουσιάζεται από τα πρώτα χρόνια της ύπαρξής του.

Κατ'εμέ, αυτήν την ανάγκη εκμεταλλεύονται εδώ χιλιετίες κάποιοι άνθρωποι για να πλουτίζουν! Είναι απίστευτο (πάλι κατ'εμέ) ότι στην αναζήτησή μας για την αλήθεια και το "πραγματικό", τελικά επιλέγουμε να ζούμε στο Matrix!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την σουπερμαντολίνη??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είναι τυχαίο οτι χρησιμοποιούν συνέχεια 3 κόλπα για να αποδείξουν οτι το μαγικό βραχιόλι δουλεύει?

Πέρα από τις μαρτυρίες του κάθε ανθρώπου, υπάρχει επιστημονικά τεκμηριωμένη και με αποδείξεις έρευνα οτι

το πραγμα αυτό έχει αποτέλεσμα?

Καλό το placebo, δεν λέω όχι, αλλά όταν δίνουμε και το 30ευρω, να ξέρουμε γιατί το κάνουμε.

Έγινε επεξεργασία - myronlas
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάμε ότι είμαστε «πλασμένοι» από το ίδιο υλικό που είναι όλο το Σύμπαν και όλα τα υλικά επηρεάζονται από πολλούς και διάφορους παράγοντες.

Έχουμε μέσα μας κάποιες δυνάμεις που είτε δεν τις γνωρίζουμε, είτε δεν τις έχουμε ανακαλύψει ακόμη, είτε τις ξεχάσαμε… ή μας τις ξεχάσανε οι άλλοι !!!

Μπορεί το συγκεκριμένο να είναι μούφα, αλλά υπάρχουν ενέργειες που δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το συγκεκριμένο να είναι μούφα, αλλά υπάρχουν ενέργειες που δεν είναι.

Συμφωνώ!!! Το να ανακαλύπτουμε πηγές ενέργειας που υπάρχουν στη φύση είναι το ιδανικό. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι νιώθουμε διαφορετικά, γεμάτοι ενέργεια και όρεξη, στις διακοπές μας όταν πηγαίνουμε οπουδήποτε κοντά στη φύση.

Το να αποξενωνόμαστε όμως από τη φύση εις γνώση μας και να δημιουργούμε σουπερμαντολίνες, είναι κάτι που προσωπικά δεν μπορώ να το δεχτώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...