Jump to content

ΝΕΑ με ιδεα..


xristos dimakopoulos

Recommended Posts

καλησπερα πηρα εχθες ιδεα μετα απο αυτο το θεμα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=52786 και μετα απο εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=26426 και οριστε το αποτελεσμα με μονο 10 ευρω που στοίχισε ολη η κατασκευη.

1 καναλι 12χ13

5 led μπλε

2 μετρα καλωδιο

1 μετασχηματιστης στα 12v

1 dimer

post-15692-1292346545_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εντυπωσιακό αποτέλεσμα ...και ειδικά σ όσους αρέσει ο μπλε φωτισμός.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεϊς κάνε και μια παρουσίαση με φώτο και ανάληση με το πως το έφτειαξες...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεϊς κάνε και μια παρουσίαση με φώτο και ανάληση με το πως το έφτειαξες...!!

δυστιχως μου ειναι λιγο αδυνατο γιατι ηδη εχει γινει η τοποθετηση του. απλα πηρα ενα καναλι το εκοψα στο ενα μετρο. μετα πηρα ενα τρυπανακι να κανω τρυπες οσο ειναι το κεφαλι του led μετα τα φορεσα στο καπακι {αναποδα} εβαλα σε σειρα τα led κοκκινα μαυρα αντιστιχα { τα ποδαρακια που εχουν} , κολισσα το καλώδιο στο κοκινο το αλλο στο μαυρο και στα 5 μαζι ...κατεληξαν τα καλωδια σε εναν μετασχηματιστη απλών απο 1.5v εως 12v και εβαλα και ενα ντιμερ. και ιδου το αποτελεσμα. βεβαια δεν τον εχω στα 12v τον μετασχηματιστη παρα μονο στα 3v

και η φωτο με αδικη λιγο ...δεν ειναι τοσο φωτινο οσο φαίνεται {{αλλα φτανει και τοσο } :-p

ευχαριστω για τα καλα σας λογια ολους.

Έγινε επεξεργασία - xristos dimakopoulos
Link to comment
Share on other sites

και η φωτο με αδικη λιγο ...δεν ειναι τοσο φωτινο οσο φαίνεται {{αλλα φτανει και τοσο } :-p

Δηλαδή είναι λιγότερο φωτεινό από ότι φαίνεται; γιατί μου φαίνεται πολύ δυνατό. Μπορείς να βάλεις μια φώτο που να δείχνει περίπου την πραγματική του φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...