Jump to content

Tropheus Moori - Tanganyika


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νάστε καλά όλοι, τις επόμενες μέρες θα βγάλω ακόμα ενα βίντεο.Ευστράτιε έχεις δίκιο γιατί πιθανόν να έχουν φτάσει και να έχουν ξεπεράσει τις 50.Η φίλτρανση θέλω να πιστεύω οτι αντέχει.Προσπαθώ να διατηρώ τους χρόνους στις ρουτίνες ειδικά τις αλλαγές νερού.Τελικά σε αυτή τη ξεφτίλα που ζούμε και τον εξευτελισμό των ανθρώπων ,το χόμπυ και το φόρουμ με τους φίλους είναι από τα λίγα πολύτιμα πράγματα που μας έχουν μείνει,για να δούμε πόσο αυτή η ψυχραιμία θα αντέξει αγαπητοί φίλοι.

Και πάλι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :) :)

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Νάστε καλά όλοι, τις επόμενες μέρες θα βγάλω ακόμα ενα βίντεο.Ευστράτιε έχεις δίκιο γιατί πιθανόν να έχουν φτάσει και να έχουν ξεπεράσει τις 50.Η φίλτρανση θέλω να πιστεύω οτι αντέχει.Προσπαθώ να διατηρώ τους χρόνους στις ρουτίνες ειδικά τις αλλαγές νερού.Τελικά σε αυτή τη ξεφτίλα που ζούμε και τον εξευτελισμό των ανθρώπων ,το χόμπυ και το φόρουμ με τους φίλους είναι από τα λίγα πολύτιμα πράγματα που μας έχουν μείνει,για να δούμε πόσο αυτή η ψυχραιμία θα αντέξει αγαπητοί φίλοι.

Και πάλι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :) :)

Δεν δουλεύουν τα εικονίδια μου και δεν μπορώ να εκφραστώ όπως θέλω απλά θα υποκλιθώ σε αυτό που είπατε!

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Σωκράτη, δεν ξέρω αν το έμαθες, αλλά αρχίζουν και φορολογούν και τα ενυδρεία. Επειδή είμαι της εφορίας και εξετάστηκε το θέμα σου, είπαν ότι χρειάζεται να στείλεις 12 ψάρια στην άρτα. :D :D

Κουκλιά πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Σωκράτη, δεν ξέρω αν το έμαθες, αλλά αρχίζουν και φορολογούν και τα ενυδρεία. Επειδή είμαι της εφορίας και εξετάστηκε το θέμα σου, είπαν ότι χρειάζεται να στείλεις 12 ψάρια στην άρτα. :D :D

Κουκλιά πραγματικά!

Ξέρω οτι εσείς στην Ηπειρο φτιάχνεται καλό φρέσκο βούτυρο οπότε στην ανάγκη θα κάνουμε αυτό που πρέπει να κάνουμε

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη πάντα μεθοδικός και υπομονετικός σε κάθε σύνθεση ψαριών.

Και πάντα το αποτέλεσμα είναι υπέροχο.

Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψάρια! Πολλά μπράβο!

Αλλά, μήπως πρέπει να ξαλαφρώσει λίγο το ενυδρείο απο κατοίκους? Μου φαίνεται υπερπληθυσμός!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψάρια! Πολλά μπράβο!

Αλλά, μήπως πρέπει να ξαλαφρώσει λίγο το ενυδρείο απο κατοίκους? Μου φαίνεται υπερπληθυσμός!

Ηδη έχω απαντήσει για το θέμα που θέτεις πιο πάνω.Οταν αποφασίσω να το ξαλαφρώσω θα αλλάξω όλο τον πληθυσμό σε κάτι άλλο.Προς το παρόν δεν θα τα ενοχλήσω ας χειμωνιάσει και βλέπουμε.Ωστόσο παρότι είναι πολλές αυτό που βλέπω είναι οτι βοηθά στην εκφράση λιγότερης επιθετικότητας ή αυτός που δέχεται κάποια επίθεση " κρύβεται" μέσα στο κοπάδι και αυτη η συμπεριφορά έχει ενδιαφέρον.

Πληροφοαριακά να αναφέρω οτι το ενυδρείο φιλοξενεί τα tropheus από τον Απρίλιο 2010

Θα δούμε κάποια στιγμή κάτι θα κάνω :)

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Κύριε Σωκράτη δεν χορταίνω να τα βλέπω τα χαράκια φτου φτου σκορδα!

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον Ευστράτιο που ήλθε σήμερα παρέα μου και βιντεοσκόπησε τους δολοφόνους με το αγγελικό πρόσωπο

Νάσαι καλά αδελφέ

:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον Ευστράτιο που ήλθε σήμερα παρέα μου και βιντεοσκόπησε τους δολοφόνους με το αγγελικό πρόσωπο

Νάσαι καλά αδελφέ

:):thumbup:

Να'μαστε καλα να βρισκομαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο βίντεο! Τον έχεις το έχεις με τον φακό Στράτο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πατησα κατω στην διευθυνση που εχεις στην υπογραφη σου και απολαυσα ενα πανεμορφο ενυδρειο... :thumbsu:

Φανταζομαι οτι ειναι το ριο 400 πριν βαλεις μεσα τα χρυσοψαρα..Ηταν τελειο!!!!!!! :bow::bow::bow:

Ηθελα παραλληλα να σε ρωτησω πως τα πηγαιναν δυο ειδη διαφορετικα οσον αφορα τους υβρδισμους...

Στην αρχη βεβαια εξηγεις οτι εγινε κατα λαθος αλλα μετα απο τοσα χρονια που ετρεχε το ενυδρειο πιστευω οτι θα μπορεις να μας δωσεις πιο αναλυτικα τα αποτελεσματα της συμβιωσης αυτης,,,

Βλεπω διαφορους χρωματισμους προσθεσες και τριτο ειδος στην πορεια?νομιζω ikola???

Link to comment
Share on other sites

Γειά ,τώρα είδα το ποστ σου , ομολογώ οτι δεν ασχοληθηκα ποτέ με τους υβρδισμούς , φιλοξένησα μόνο moliro και black bemba και δεν είχα προβλήματα.Βγάζοντας τα ψάρια αλλά και με την παρακολούθηση θα έλεγα οτι δεν είχα περίεργες διασταυρώσεις ,τι να πώ ,τότε μπήκαν 20 ενήλικα και 4 μικρά και μετά βγήκανε περίπου 50 ψάρια τα οποία εδόθησαν και ζούνε αλλού καλά.

Ευχαριστώ που με θυμήθηκες

Link to comment
Share on other sites

Γειά ,τώρα είδα το ποστ σου , ομολογώ οτι δεν ασχοληθηκα ποτέ με τους υβρδισμούς , φιλοξένησα μόνο moliro και black bemba και δεν είχα προβλήματα.Βγάζοντας τα ψάρια αλλά και με την παρακολούθηση θα έλεγα οτι δεν είχα περίεργες διασταυρώσεις ,τι να πώ ,τότε μπήκαν 20 ενήλικα και 4 μικρά και μετά βγήκανε περίπου 50 ψάρια τα οποία εδόθησαν και ζούνε αλλού καλά.

Ευχαριστώ που με θυμήθηκες

τιποτα ηθελα να δω απο που αρχισες φιλε...

οποτε δεν ειχες προβλημα με υβριδισμους καλο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...