Jump to content

Αλλο ενα Pico στην παρεα.


gante

Recommended Posts

το' χεις φιλαράκι... προχώρα !!!

Link to comment
Share on other sites

το' χεις φιλαράκι... προχώρα !!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Super πολυ καλη δουλεια! Πεσμου λιγο για το φωτηστικο ποσα watt και τι λαμπες φορας?

Σε ευχαριστω φιλε μου το φωτιστικο το βρηκα στα σκουπιδια αλλα η λαμπα του ειναι pl 18w

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εκανα τις εβδομαδιαιες μετρησεις και ολες ειναι στα πλαισια που πρεπει. Αρχισα να αναβω τα φωτα και αυξανω την διαρκεια ανα μια ωρα την ημερα μεχρι να φτασω τις 10 ωρες και οταν τις φτασω θα αρχισω να βαζω τα πρωτα ζωντανα μετα απο 50% αλλαγη νερου απο την προηγουμενη μερα. Λεω να αρχισω με κανενα ερημιτη και βλεπουμε και για ευκολα κοραλακια.

Ειμαι σωστος? Ευχαριστω. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σημερα εβαλα τους πρωτους κατοικους 3 ερημιτες και ενα σαλιγκαρι θα τα αφησω μια εβδομαδα και μετα θα βαλω ενα βραχακι με μανηταρακια.

Link to comment
Share on other sites

Ψαρακια δεν νομιζω να βαλω, μπορει μερικες sexyshrimp και ευκολα κοραλακια.

Link to comment
Share on other sites

Ψαρακια δεν νομιζω να βαλω, μπορει μερικες sexyshrimp και ευκολα κοραλακια.

:) έτσι έτσι !!!

Link to comment
Share on other sites

:):D:thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτερα θα βαλω ενα βραχακι με μανιταρακια και σιγα σιγα και αλλα κοραλακια. Πρωτα θελω να μπουν τα κοραλια και οταν βαλω αυτα που θελω θα βαλω τις γαριδες.

Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτερα θα βαλω ενα βραχακι με μανιταρακια και σιγα σιγα και αλλα κοραλακια. Πρωτα θελω να μπουν τα κοραλια και οταν βαλω αυτα που θελω θα βαλω τις γαριδες.

Πολυ καλα το πας οντως!Καλα μιλαμε για πολυ design!

Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτερα θα βαλω ενα βραχακι με μανιταρακια και σιγα σιγα και αλλα κοραλακια. Πρωτα θελω να μπουν τα κοραλια και οταν βαλω αυτα που θελω θα βαλω τις γαριδες.

Πολύ προσεγμένη δουλεία φίλε.Επειδή έχεις μεράκι κοίταξε προσεχτικά το τι βάζεις μέσα στο ενυδρείο και το τι μπορεί να κουβαλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προσεγμένη δουλεία φίλε.Επειδή έχεις μεράκι κοίταξε προσεχτικά το τι βάζεις μέσα στο ενυδρείο και το τι μπορεί να κουβαλάνε.

Θα προσεξω αλλα καμια φορα ειναι και τυχη αν θα βαλεις κατι οπου θα σου παει καλα για αρκετο καιρο και μετα θα σου δημιουργησει προβληματα.

Τι μου προτεινεται να βαλω για να εχω τον αραγωνιτη καθαρο στα λιτρα μου?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα προσθεσα 3,7 κιλα βραχο στο ενυδρειο και εχω συνολο περιπου 7 κιλα μαζι με του sub ειναι πιστευω αρκετος για τα λιτρα μου θα ανεβασω και φωτο για να μου πειτε την γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Nα και μια φωτο. απο το στησιμο.

post-15895-1296925741_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να εμφανιζεται καφε αλγη στον αραγωνιτη, τι να κανω για να μην γεμισω? υπαρχει καποιο ζωντανο για λιτρα μου? Εχω μονο ερημιτες αλλα ειναι μονο στον βραχο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...