Jump to content

ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΕΙ..ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΕΙ..ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΕΙ


Recommended Posts

Φιλοι γεια σας

Αντιμετωπιζω προβλημα με ενα θηλυκο Guppy εγγυος για πανω απο ενα μηνα και δεν γενναει.

Το ψαρακι το αγορασα ηδη αρκετα εγγυο στις 4 Σεπτεμβριου, και μεχρι τωρα, 32 μερες μετα δεν λεει να γεννησει. Την εχω απομονωσει εδω και 10 μερες σε ενα μικροτερο ενυδρειο 10λτ(γεννηστρα), και ενω συμπεριφερεται κανονικα, ηκοιλια της εχει αλλαξει ολα τα σχηματα, -μπαλονι, κυβος, παραλλαγες των δυο, δεν λεει να γεννησει. Ανησυχω μιας και ειναι η πρωτη μου γεννα μηπως κατι δεν εχω κανει σωστα.

Οι μετρησεις του νερου ειναι αρκετα καλες αν εξαιρεσω την σκληροτητα ΚΗ στο 6,5 και GH στο 14, καθως και το ΡΗ στο 7,9.

Αν εχει καποιος καμμια ιδεα για το τι συμβαινει θα ηθελα να μου απαντησει.

Ευχαριστω εκ των προτερω.

Α! και κατι αλλο, εχω φταξει ενα πινακα στο excel για αρχειοθετηση των μετρησεων των τιμων του νερου - Μετραει αυτοματα και το CO2 -.

Πως μπορω να το στειλω στο site?

Link to comment
Share on other sites

Α! και κατι αλλο, εχω φταξει ενα πινακα στο excel για αρχειοθετηση των μετρησεων των τιμων του νερου - Μετραει αυτοματα και το CO2 -.

Πως μπορω να το στειλω στο site?

Μπορείς να το στείλεις εδώ:

e-mail: aquazone@aquazone.gr

:D

Link to comment
Share on other sites

Κολυμπαεις φυσιολογικα εχει βγαλει κατι πισω στο σημειο απ οπου θα γεννησεις κατι διαφανο σαν ακαθαρσια;

Δωστης αλλες 10 μερες για να δουμε αν θα γεννησει μην την στρεσαρεις και ταϊσμα κανονικο οπως και αλλαγες. Μπορει να μην ηταν εγκυος οταν την πηρες απ το μαγαζι και να ζευγαρωσε μετα στο ενυδρειο σου

Ελπιζω να πανε ολα καλα περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Λοιπον παιδια γενναμε. :D:thumbup: Καναμε τα πρωτα 8 και συνεχιζουμε :thumbup: Θα σας ενημερωσω εν τη πορεια. Να μου ζησουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!! Ελπιζω να μην γινουν γευμα αποψε! Αν και τους εχω βαλει ηδη κρυψωνες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το στείλεις εδώ:

e-mail: aquazone@aquazone.gr

:D

Φιλε koyzman πρωσπαθω να στειλω το αρχειο απο χθες στην διευθυνση που μου δινεις αλλα μου το επιστρεφει συνεχως πισω σαν undelivered. Υπαρχει καποιο προβλημα στον server? Αλλιως το προβλημα πρεπει να ειναι στο αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σου ζησουν ειδες που αγχωνοσουν χωρις λογο.

Ο καθε οργανισμος εχει τους δικους του ρυθμους. Τωρα να τα προσεχεις τα μωρα και μολις τελειωσει την γεννα να την βαλεις στο κανονικο ενυδρειο ή ακομη καλυτερα πιασε τα μωρα σου και βαλτα σε γεννηστρα στο ενυδρειο που γεννηθηκαν και ασε την μαμα να ξεκουραστει στο ενυδρειο - γεννηστρα για καμια 20 μερες. Θα της κανει καλο

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σου ζησουν ειδες που αγχωνοσουν χωρις λογο.

Ο καθε οργανισμος εχει τους δικους του ρυθμους. Τωρα να τα προσεχεις τα μωρα και μολις τελειωσει την γεννα να την βαλεις στο κανονικο ενυδρειο ή ακομη καλυτερα πιασε τα μωρα σου και βαλτα σε γεννηστρα στο ενυδρειο που γεννηθηκαν και ασε την μαμα να ξεκουραστει στο ενυδρειο - γεννηστρα για καμια 20 μερες. Θα της κανει καλο

Ευχαριστω GIN.

Γεννησε 35 μικρα και επεζησαν τα 19. Ελπιζω να μην εχω αλλες απωλειες.

Link to comment
Share on other sites

ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ .... :D:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν τα μωρά και να τα χαίρεσαι!

Το μήνυμα σου το έλαβα και το προώθησα στους Διαχειριστές!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...