Jump to content

προτασεισ (βοηθεια ) για αγορα 2 φιτλτρων


blue

Recommended Posts

ακυρη η ποιο πανω ερωτηση και φτανουμε στη ******* μου εβαλα το ενα φιλτρο να χτυπαει στο μηκοσ το αλλο μπροστα αλλα ειχα πολλεσ φυσαλιδες μπροστα (η ******* μου ειδα μικρη διαφορα στο 405 και πηρα 2 405 )τωρα εβαλά τις δυο εξοδους να κοιταει η μια την αλλη και καπως μετριαστηκε (εχω μειωσει τη ροη στο 50 % ) ειναι σωστο ομωσ αυτο ή το να χτυπαει μπροστα ειναι καλυτερα ???

ποιο πολυ ρωταω συμφορουμιτες που χρησιμοποιουν 2 φιλτρα απο την δικη τους εμπειρια ...

για να καταφερω το καλυτερο αποτελεσμα μεχρι να τελειωσω το στρωσιμο του ενυδρειου

Λίγο προσοχή στις εκφράσεις μας παρακαλώ!

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

2 x 405 είναι υπερβολή...

Τη μία έξοδο μπορείς να τη βάλεις πιο χαμηλά ώστε να μην κάνει φυσαλίδες και την άλλη ψηλά για να κάνει ανατάραξη.Σημασία είναι να υπάρχει ροή (σάρωση) στο ενυδρείο και όχι να υπάρχει αντίθετη φορά.

Link to comment
Share on other sites

ακυρη η ποιο πανω ερωτηση και φτανουμε στη ******* μου εβαλα το ενα φιλτρο να χτυπαει στο μηκοσ το αλλο μπροστα αλλα ειχα πολλεσ φυσαλιδες μπροστα (η ******* μου ειδα μικρη διαφορα στο 405 και πηρα 2 405 )τωρα εβαλά τις δυο εξοδους να κοιταει η μια την αλλη και καπως μετριαστηκε (εχω μειωσει τη ροη στο 50 % ) ειναι σωστο ομωσ αυτο ή το να χτυπαει μπροστα ειναι καλυτερα ???

ποιο πολυ ρωταω συμφορουμιτες που χρησιμοποιουν 2 φιλτρα απο την δικη τους εμπειρια ...

για να καταφερω το καλυτερο αποτελεσμα μεχρι να τελειωσω το στρωσιμο του ενυδρειου

Λίγο προσοχή στις εκφράσεις μας παρακαλώ!

Συγνωμη για τις εκφρασεις . οπως προειπα και το μαγαζι δεν ειδα να με αποτρεψει .(ηταν και γνωστος γνωστου). θα κανω αλλαγη να δω foti ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...