Jump to content

Diy Led φωτηστικο....


jumaru82

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχουν επιλεγει led 3W , 0,700A , 14.000K με Vf = εως 3.7V υπολογιζω 3.5V

13 led = 8 λευκα, 4 ακτινικα(450nm), 1 red star (650nm)

Καληνυχτα αυριο εχει νωρις δουλεια πρεπει να βγαλουμε τη ψυκτρα....ατιμη αλμυρα!!!!

Έγινε επεξεργασία - jumaru82
Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα αυριο εχει νωρις δουλεια πρεπει να βγαλουμε τη ψυκτρα....ατιμη αλμυρα!!!!

:thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Τα LED ειναι στα χερια μου.... :thumbup::P:ninja:

Ο γερμανος απλα μπροστα στο θεμα συσκευασια καθε χρωμα και το δικο του αεροστεγες σακουλακι....

Οποτε Σαββατο ελπιζω να ταχτοποιησω και τη ψυκτρα και ξεκιναω κολληματα να ειναι ετοιμο μεχρι τη πρωτη βδομαδα του Μαι που θα ερθει το pfu-driver ......

Και φωτο......

post-4702-1302818679_thumb.jpgpost-4702-1302818700_thumb.jpgpost-4702-1302818717_thumb.jpg

Για να προχωράμε Γιανναρα!!!

Καλός τα δεχτήκατε.

Link to comment
Share on other sites

Γιάνναρε χωρίς να μου περισσεύουν , ξέρεις ότι έχουμε το ίδιο παθός για το χόμπι και όποια προσπάθεια το πάει ποιο πέρα από τα καθιερωμένα.

Είμαι σίγουρος ότι θα καταλήξουμε σε πολύ χρήσιμα συμπεράσματα και ότι θα πιάσει τόπο η μελέτη και τα χρήματα που έχουμε διαθέσει…

Καλή επιτυχία λοιπόν σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δώσε στο λαό μπανιστηράκι...

Άντε και όταν το τελειώσεις, σου κάνω δώρο τον ελεγκτή, αρκεί να μου κολλήσεις το reemless :)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στο λαό μπανιστηράκι...

Άντε και όταν το τελειώσεις, σου κάνω δώρο τον ελεγκτή, αρκεί να μου κολλήσεις το reemless :thumbup:

Θα σε παω να το δεις απο κοντα Δημητρη... :)

Γιανναρε... περιμενω πως και πως την κατασκευη!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μέρος και ώρα... :)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στο λαό μπανιστηράκι...

Άντε και όταν το τελειώσεις, σου κάνω δώρο τον ελεγκτή, αρκεί να μου κολλήσεις το reemless :thumbup:

Εύκολα Δημήτρη πάρε την απόφαση εσυ και εδώ είμαστε.....Φωτό θα βάλω αργότερα είναι ακόμα σε εξέλιξη το θεμα ψυκτρα!!

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα Δημήτρη πάρε την απόφαση εσυ και εδώ είμαστε.....Φωτό θα βάλω αργότερα είναι ακόμα σε εξέλιξη το θεμα ψυκτρα!!

Περιμένουμε φώτο!!!

τα δικά μου περιμένουμε στα ελτα να πάρω άδεια!!! :thumbup:

ψύκτρα από που πήρες?

και πόσο αν επιτρέπεται

Link to comment
Share on other sites

Ψυκτρα χρησιμοποπιηση αυτη : http://www.markidis.gr/product_info.php?cP...oducts_id=22938 την οποια εκοψα στα τρια δλδ 3.3cm για το καθε led! Μενει μονο να βρεθει το ελασμα για την ενωση και η θερμοαγωγημη παστα! Αλλα εχω μπλεξει με τη δουλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους μετα απο καιρο καταφερα να κανω τις τρυπες στις ψυκτρες και τοποθετισα και ενα για δειγμα!!! Τα σχολια σας παρακαλω.......

post-4702-1305406242_thumb.jpgpost-4702-1305406267_thumb.jpg :):D:D

Ερωτηση για τους ειδικους....θερμοαγωγιμη παστα να βαλω ή ειναι υπερβολη? Τα λεδ εφαρμοζουν τελεια να προσθεσω και εννοω 100% της επιφανιας εφαπτεται στη ψυκτρα!!

Link to comment
Share on other sites

αααα ρε Γιανναρα δεν σταματας ποτε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για τους ειδικους....θερμοαγωγιμη παστα να βαλω ή ειναι υπερβολη?

Ειδικός δεν είμαι, αλλά η πάστα κάνει μεγάλη διαφορά. Και είναι φτηνή. Δεν αξίζει να μην βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Ειδικός δεν είμαι, αλλά η πάστα κάνει μεγάλη διαφορά. Και είναι φτηνή. Δεν αξίζει να μην βάλεις

Εχεις να προτηνεις καμια απο eshop και πλαισιο οι τιμες ειναι απαγορευτικες 12-12 ευρο τα 3 gr πολλα ρε φιλε!! Σκεψου οτι εχω 13 λεντ να κολλησω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελευταιο ποστ σχεδον 2 μηνες πριν και η δουλεια καλα κρατει.....ατιμη κριση!!! Ομως τη Κυριακη καταφερα και τελειωσα το φωτηστικο επιτελους!!!!!! Μενει μονο να δεσει το κομματι που θα μπει και να κρεμαστει για τις μετρησεις!!! Ειναι απο ικανοποιητηκο εως τελειω για τη χρηση που προοριζετε και ολα αυτα με 39Watt τη ωρα!!!!Λιγες φωτο....

post-4702-1310410012_thumb.jpgpost-4702-1310410028_thumb.jpgpost-4702-1310410044_thumb.jpgpost-4702-1310410057_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστα!!!

Τωρα μιλαμε Γιανναρε!!!

Δωσε μου διαστασεις για το καπακι... και το ετοιμαζω να το κλεισουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε Γιανναρε, τα κοράλλια περιμένουν.... τετάρτη καφές!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε Γιανναρε, τα κοράλλια περιμένουν.... τετάρτη καφές!

Στο ΑΖΜΡ!! Θα τον φερω εγω προσωπικα Βαγγελη.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...