Jump to content

Ενας καινουργιος υφαλος.........


Recommended Posts

Γιαννη μαλλον εχεις υπερβει το χωρο για τα συνημμενα σου.

Ανοιξε καλυτερα ενα λογαριασμο στο photobucket.Ειναι δωρεαν και πολυ ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δεν κρατηθηκε.... και ξαναχτυπησε!!! Με αρχηγό το Γιαννη... και πολλες πιτσες, τα παιδια κολλουσαν κι εγω ετρωγα τις πιτσες!!!

Γιανναρε.... το φωτιστικό σου ειναι σχεδον ετοιμο. Το φερνω να το (απο)τελειωσουμε.

Επι τη ευκαιρία, Παλικαρια που εμφανιζεστε στις φωτο...... Χαιρομαι καταρχην που το ΑΖ μου εδωσε την ευκαιρια να σας γνωρισω πριν περιπου 2-3 χρονια, αλλα και μετα απο πολλες φουρτουνες ειμαστε καθε εβδομαδα μαζευομαστε και περναμε τοσο καλα οσο φαινεται!!!

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δεν κρατηθηκε.... και ξαναχτυπησε!!! Με αρχηγό το Γιαννη... και πολλες πιτσες, τα παιδια κολλουσαν κι εγω ετρωγα τις πιτσες!!!

Γιανναρε.... το φωτιστικό σου ειναι σχεδον ετοιμο. Το φερνω να το (απο)τελειωσουμε.

Επι τη ευκαιρία, Παλικαρια που εμφανιζεστε στις φωτο...... Χαιρομαι καταρχην που το ΑΖ μου εδωσε την ευκαιρια να σας γνωρισω πριν περιπου 2-3 χρονια, αλλα και μετα απο πολλες φουρτουνες ειμαστε καθε εβδομαδα μαζευομαστε και περναμε τοσο καλα οσο φαινεται!!!

Γεια σου ρε Νικολα.Κανε λιγο κράτει στις πιτσες! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα απο καιρο και αφου βρηκα λιγο χρονο ειπα να μοιραστω μαζι σας το ενυδρειο και τη μορφη που εχει τωρα!! Τρεχει περιπου 1.5 μηνα και ειναι ετοιμο να αρχισει να φιλοξενη ζωντανα οπως δειχνουν και οι μετρησεις... και φωτο......

1.jpg

Πρωτα η τρυπα της υπερχείλησης και βουρ για το γεμισμα....

2.jpg

Χωρο για sump δυστηχως δεν εχω αφου ο nikoloutsos δεν το κουναει απο κει....

3.jpg

Μεγαλη η χαρα μου....

4.jpg

Αφου γεμισε σπαμε το αλατάκι.......

5.jpg

Και μετα απο το στησιμο by chrisZ3.......

6.jpg

Πλεον ειναι καπως ετσι...και περιμενeι να μπουν τα πρώτα ζωντανά...

Να αναφερω οτι ο βραχος ειναι τοσο ασπρος επειδη ηταν σε κουρα για περιπου 1.5 χρονο και δεν τον εχει δει καθολου φως για ολο αυτο το διαστημα!!!

Και ενα special thx σε ολα τα παιδια που βοηθησαν αυτες τις μερες.....

7.jpg

P.S Ξεσαχα να γραψω το ονομα του Vagf του οποιου ζητω ταπεινα να με συνχωρέση.....ξεχασα και το δικο μου αλλα το προλαβα και το εβαλα με χαρτακι.....μετα.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα τα βηματα πρωτα τα ψαρια αυριο εχει ψαρογυρα.......ελπιζω να βρω κατι της γιατι μετα απο 1.5 μηνα αρχιζουν και σκανε οι πρωτες αλγες μη ξεφυγει απο τωρα το θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στρωνω και το δικο μου το υφαλακι τωρα, ποσο καιρο σου πηρε να το στρωσεις? Εγω παω μηνα σε λιγο και ακομη τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε 20 μερες ηταν οκ χρησιμοποιησα και special blend σε συνδιασμο με το ζωντανο βραχο εγινε γρηγορα ο κυκλος....Να πω οτι απο το Σαββατο φιλοξενουνται ενας biaculeatus ενας Ctenochaetus έγινε και προσπαθεια να μπει και ενα sexguttata αλλα ενα picasso trigger που εχει μεταφερφει απο το παλιο tank ειχε ενα προβλημα μαζι του και φιλοξενιται προσωρινα στο sump αν και θα ξαναανεβει στο main συντομα.....στην αναζητησει κυκλοφοριτη τωρα γιατι νομιζω οτι δεν επαρκει η κυκλοφορια που εχω......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα σε όλο το forum σε παλιούς και νέους φίλους, το ενυδρείο ακόμα υπάρχει με αρκετές τούμπες και αλλαγές σε σχέση με το ξεκίνημα του. Δυστυχώς η ρουτίνα και η δουλεία δε μου αφήνουν πολύ χρόνο να σας διαβάζω αλλά και να γράφω, βρίσκοντας λίγο χρόνο και ξαναδιαβάζοντας παλιά ποστ αλλά και καινούργια θα προσπαθήσω να κάνω μια παρουσιάσει του ενυδρείου όπως είναι τώρα. Δυστυχώς λόγο έλλειψης χρόνου το είχα παραμελήσει αρκετά και τώρα σιγά σιγά κάνω ένα restart πάλι, θα ακολουθήσει εκτενείς παρουσίαση τις επόμενες μέρες. Ευχαριστώ για την υπομονή σας!!! Και πάλι τις χαιρετούρες μου σε όλα τα παιδιά.!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρελλοοοοπεδοοοοοοοοο!!!!Τι κάνεις;Αντε με το καλό το restart!Ελπίζω να τα πουμε σε καμια συνάντηση μετά απο τόσα χρόνια!Να σαι καλα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιαννη με το καλο,περιμενουμε τα νεοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό  ξεκίνημα εύχομαι  Γιανναρε περιμένουμε την παρουσίαση φίλε ..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...