Jump to content

ο αρουλης μου ειναι μονομαχος και θελω να κανω μια ερωτηση.


vikaki

Recommended Posts

εχω εναν μονομαχο ομορφουλη και σημερα ετσι οπως το παρατηρουσα στην βολτα του γυρω γυρω στο μικρουλη ενυδρειο του εκανε με την ουρα του εντονες κινησεις λες και κατι το ενοχλησε..2-3 φορες δν ξερω ομως γτ το εκανε μηπως ξερει καποιος να μου απαντηση;;; ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω μεσα σε μια βδομαδουλα που το εχω.επισης νομιζω μετα απο μια αλλαγη που του εκανα γτ μου εσπασε το ενυδρειο σταματησε να ειναι τοσο υπερκινητικο στο καινουργιο ενυδρειο και δν ξερω γτ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελες να μας κάνεις μια παρουσιαση του ενυδρείο σου αναλύτικα..

Διαστασεις,φίλτρανση,εξοπλισμός,διατροφη,συντηρηση ώστε να εχουμε μια εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω, αν και για μερικα δν ειμαι σιγουρη.. το ενυδρειο ειναι 13 λιτρων απ΄οτι διαβασα το φιλτρο δν το εχω βαλει ακομα γιατι φοβαμαι συνδιασμο με το ρευμα. τροφη του εβαζα οταν το πηρα 2-3 σκουλικακια πρωι μεσημερι βραδυ οταν πηγα να αγορασω για εναν φιλο μου τον ρωτησα ποσο πρεπει να το ταιζω και μου ειπε ενα σκουλικακι την μερα αλλα μου φαινεται λιγο.επισης αυτος μου ειπε να βαλω και αντιχλωριο.οσο για το καθαρισμα μια φορα την βδομαδα.δν το εχω πολυ καιρο 9 μερες μονο. ευχαριστω για το ενδιαφερον και ελπιζω οι συμβουλες σας να με βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε λειτουργία το φίλτρο και πρόσθεσε έτοιμα βακτήρια στο νερό της αλλαγής που υπάρχουν στην αγορά. Δώσε του χρόνο στο ψαράκι να προσαρμοστεί και σιγουρέψου ότι η ποιότητα του νερού σου είναι καλή και η θερμοκρασία περίπου στους 26. Χρήσιμο link για στρώσιμο εδώ

Καλό διάβασμα και φυσικά καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...