Jump to content

Ψησιμο στο μπαλκονι


Recommended Posts

Παίδες , νομίζω ότι το πρόβλημα το έχει ο φίλος, του οποίου ο γείτονας ψήνει από κάτω. :)

Link to comment
Share on other sites

Χααχαχαχαχα! Μπαααα! Μου την εσπασε η μουρη του κι ο τροπος του και δεν του κερναω τπτ... Εψησα 3 τσιπουρες μωρε, κι ηταν μεγαλες και τα ζουμια τους εβγαζαν πολυ καπνο....τις προαλλες εψησα 15 παντσετες και χαμπαρι δεν πηρε! Απλα δεν ξερω αν καλυπτομαι νομικα...μπας και μου φερει την αστυνομια καμια μερα...Αυτους μαλλον θα χρειαστει να τους κερασω...χαχαχαχα!

Βαλεντίνε έχω αυλή, ψησταριά και καλούς γείτονες, φέρε τις τσιπούρες απο 'δω και με μια προμήθεια 20% ψήσε όσες θέλεις χαχαχαχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα όταν ψηνεις εσυ. Εαν ψηνει ομως ο αλλος και έρχεται όλη η καπνα μεσα στο σπιτι σου και βρωμανε τα ρουχα σου και το σπιτι σου ψαριλα με τσικνα, τότε δεν έχει τόση πλάκα........

Έγινε επεξεργασία - ttarkin
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έχουμε γίνει λίγο περιεργη?

Και τι έγινε και άμα σε τσικνισει ο γείτονας την άλλη εβδομάδα τσικνα τον εσύ ;-)

Από ποτέ γίναμε σαν λαός να μας ενοχλούν οι συνάνθρωποί μας να μην βοηθάμε και αλλά τέτοια!

Εκτός του οτι ο σοφός μας λαός ότι ο πρώτος που θα τρέξει είναι ο γείτονας και να τα εχεις καλα με τους γείτονες!

Για αυτό όταν ψήνεις εσύ δεν χάνεις και τίποτα να του πας και έναν μεζέ όπως και όταν ψήνει ο γείτονας να πας με ένα μπουκαλάκι κρασί να το πιει στην υγεία σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να λέμε τώρα! εγώ είχα την από κάτω που χαλιόταν γιατί πέφταν τα φύλλα από τα φυτά στο μπαλκόνι της και γιατί πετούσα στο δρόμο την άλγη που έπιανε ο καταρράκτης στη λίμνη που έχω στο μπαλκόνι, αλλά δεν έφτανε αυτό έβαζε και το άντρα της(που ενώ ο καημένος έβγαζε την ψησταριά με τα κάρβουνα στο μπαλκόνι και έψηνε που και που και όλα ήταν μια χαρά, όλα αυτά πριν παντρευτούν)να κατεβαίνει κάτω στον δρόμο για να μην μυρίσει το σπίτι της( η αγάμ^τ^). Παρεπιπτώντος να αναφέρω ότι από το σπίτι της αναδυόταν μια μπόχα από αρωματικά χώρο μιξαρισμένα με όλες της άλλες, που κάλυπτε τα πάντα στο πέρασμα της. εκτός από αυτά είχε και άλλα κολλήματα η τύπισσα όπως δεν γούσταρε να με βλέπει να τινάζω κουβέρτες, χαλιά και ότι άλλο θέλει τίναγμα στο σπίτι με την δικαιολογία ότι μόλισ είχε καθαρίσει(αφού τρεις την ώρα ήταν ή με την ηλεκτρική ή με την σφουγγαρίστρα στο χέρι). Μέχρι και την αστυνομία μου έφερε γιατί έπαιζα με τα ηλεκτρονικά τύμπανα(με ακουστικά) και όχι σε ώρα κοινής ησυχίας και πάλι πήρε τα @ρχι/ μου στο τέλος ξεκουμπίστηκε και μετακόμισε και από ότι έμαθα πήγε και βρήκε ένα σπίτι πάνω από από κάποιον που ψήνει μερικές τσιπούρες :bigemo_harabe_net-134: έξω στο μπαλκόνι και πάλι πρόβλημα έχει :bigemo_harabe_net-74:

Οπότε ου μπλέξεις με @γ@μ&τ0 άνθρωπο θα σου βγάλει όλα του τα κόμπλεξ.

Υ.Γ. ουφ τα είπα και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τώρα το είδα ότι είσαι θεσσαλονίκη πές μου πως μένεις Νέα πολιτεία!

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει απο επανω οροφος υπαρχει προβλημα(νομος ,αστυνομια κτλ .αν οχι (τελευταιος οροφος ) εισαι οκ.υπαρχει η λυση μεγαλου ανεμηστηρα που διωχνει τον καπνο πολυ μακρυα (τον εχεις κοντα στο bbq )και ετσι παει αρκετα μακρυα .επειδη απο το 2001 την αναβουμε συνεχεια την ψησταρια ψαχνουμ παντα τελευταιο οροφο για ενοικιαση !!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Συντασετε πταισματικο δελτιο για ρυπανση κ απο κει και περα...οτι σου πει ο πταισματοδικης στο δικαστηριο.

Link to comment
Share on other sites

Τα κοπρόσκυλα που γαβγίζουν στα μπαλκόνια πρωί, μεσημερι, βραδυ δεν ενοχλούν και ενοχλεί η κάπνα για μιση ωρα μία φορά το τόσο?....Όποιος μου στειλει αστυνομια για το ψησιμο θα το δεχτώ αλλά κάπου θα την πατήσει και δεν θα τον αφησω σε χλωρο κλαρι.

Και επειδη όλοι καποια στιγμη παρανομουν ή εχουν κανει παρανομια δεν τους πέρνει για αυτο και δεν μιλάνε.

Εχω γειτονα που εκανε καταγγελία στον άλλον για μια πέργκολα που πήγε να βάλει και τωρα ο ίδιος το σκέφτεται πώς θα βάλει τεντες σε ένα τεράστιο μπαλκόνι που εχει.Αν δεν του την ειχε κάνει θα μπορουσε και αυτος να κάνει μια πέργκολα ή κάτι άλλο και να ειναι ευχαριστημενοι και μιλημενοι και οι δυο.

Και εγω ψήνω και σημερα έψησα και θα ξαναψησω με ψησταρια υγραερίου πάντα και όχι με κάρβουνο.

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνε έχω αυλή, ψησταριά και καλούς γείτονες, φέρε τις τσιπούρες απο 'δω και με μια προμήθεια 20% ψήσε όσες θέλεις χαχαχαχα!!!!!!

20% αλλά βάζεις τα κάρβουνα!! Χαχαχαχαα

Έχει πλάκα όταν ψηνεις εσυ. Εαν ψηνει ομως ο αλλος και έρχεται όλη η καπνα μεσα στο σπιτι σου και βρωμανε τα ρουχα σου και το σπιτι σου ψαριλα με τσικνα, τότε δεν έχει τόση πλάκα........

Γιαυτο ακριβώς με κατηγόρησε ο από πάνω...λογικότατο!

Ρε παιδιά μήπως έχουμε γίνει λίγο περιεργη?

Και τι έγινε και άμα σε τσικνισει ο γείτονας την άλλη εβδομάδα τσικνα τον εσύ ;-)

Από ποτέ γίναμε σαν λαός να μας ενοχλούν οι συνάνθρωποί μας να μην βοηθάμε και αλλά τέτοια!

Εκτός του οτι ο σοφός μας λαός ότι ο πρώτος που θα τρέξει είναι ο γείτονας και να τα εχεις καλα με τους γείτονες!

Για αυτό όταν ψήνεις εσύ δεν χάνεις και τίποτα να του πας και έναν μεζέ όπως και όταν ψήνει ο γείτονας να πας με ένα μπουκαλάκι κρασί να το πιει στην υγεία σου!

Σωστός!! Πλέον ειδοποίηση 1-2 μέρες πριν... Κι αν δεν τοχω προγραμματίσει ανεβαίνω πάνω κι ενημερώνω ότι μαζεύτηκε παρέα και θέλω να ψήσω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...