Jump to content

ΓΕΝΝΑ Gappy


Vicky25

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οντως...ολοι ετσι ξεκινισαμε ομως οποτε μην ανησυχεις κ πολυ..ακουσε τισ οδηγιες μασ ομως.. αυτα που σου ειπα.. δηλαδη τι εχεις μεσα στο ενυδρειο??

Τουλαχιστον εδω θα μαθω να οργανωσω καλα ενα ενυδρειο.Στο ενυδρειο μου εχω φιλτρο αντλια εξεταστικη εξαρτηση νερου φωτισμο αμμοχαλικο βραχακια κοχυλια και 3 σπιτακια κρυψωνες.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εσυ αυτα βλεπεισ για πρωτευοντα που πρεπει να κανει??? και χωρις αλατι δεν παθαινουν τιποτα.. δεν ξερει σημαντικοτερα απο αυτα που της λες

Μια συμβολη εδωσα...μην τους περνετε ολους τους αρχαριους με τα μουτρα....!!!

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εδω θα μαθω να οργανωσω καλα ενα ενυδρειο.Στο ενυδρειο μου εχω φιλτρο αντλια εξεταστικη εξαρτηση νερου φωτισμο αμμοχαλικο βραχακια κοχυλια και 3 σπιτακια κρυψωνες.

βαλε και καμια φοτο <_<

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβολη εδωσα...μην τους περνετε ολους τους αρχαριους με τα μουτρα....!!!

δεν την παιρνω απο τα μουτρα..αλλεσ συμβουλεσ ειναι σημαντικοτερεσ απο αυτη και τον θερμστατη.. τελοσ παντων

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι λιγο πολυ ολοι ξεκινισαν...αρκετοι ηταν αυτοι που καναν μεγαλητερα λαθοι απο εσενα(και εγω σε αυτους <_< ) αλλα απο τα λαθοι μαθαινουμε... :D

Κοιταξε για 7 λιτρα με φιλτρακι...ομως καθαρα 7 λιτρα 2 αρσενικα gubby θα ηταν στο Max...που δεν νομιζω οτι το εχεις..γιατι πιανει χωρο η αμμος τα διακοσμητικα που εχεις και το φυλτρακι...!!

Μεσα στο ενυδρειακη εχω 2 gappy και ενα χρυσοψαρο,ναι οντως αυτα πιανουν αρκετο χωρο γι'αυτο και δεν εχω παρει περισσοτερα ψαρακια.

Link to comment
Share on other sites

λαθος..για 7 λιτρα δεν κανει τιποτα..

Καλα οτι πεις αφεντικο...αν ισχευει ο θερωρητικος κανονταν για το 1 cm ψαριου ισον με 1 λιτρο...σε 7 λιτρα...αφου τα αρσενικα ειναι απο 3.5 cm περιπου και αφου δεν μεγαλωνουν...αμα εχει και καλο φυλτρο..γιατι οχι?Εξαλου τα gubby μεαλη ροη νερου θελουν για να παιζουν...!!τεσπα γνωμη μου...!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εσυ αυτα βλεπεισ για πρωτευοντα που πρεπει να κανει??? και χωρις αλατι δεν παθαινουν τιποτα.. δεν ξερει σημαντικοτερα απο αυτα που της λες

Εχω παρει και αλατι αλλα υπαρχει προβλημα που εχω και ενα χρυσοψαρο μεσα μην μου παθει τιποτα και δεν μπορει να ζεισει?

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο ενυδρειακη εχω 2 gappy και ενα χρυσοψαρο,ναι οντως αυτα πιανουν αρκετο χωρο γι'αυτο και δεν εχω παρει περισσοτερα ψαρακια.

Και χρυσοψαρο :D ... <_<

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας βαλω να μαλωσετε και να δημιουργηθουν παρεξηγησεις,απλως ηθελα μερικες συμβουλες μιας και δεν γνωριζα σχεδον τιποτα και με καλυψατε πολυ καλα και σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και αλατι αλλα υπαρχει προβλημα που εχω και ενα χρυσοψαρο μεσα μην μου παθει τιποτα και δεν μπορει να ζεισει?

ΤΟ χρυσοψαρο ειναι το πρωτο πραγμα μου πρεπει να φυγει απο τι ενυδρειακι σου ...!ΕΙναι πολλες οι διαφορες μεταξυ αυτων των δυο ψαριως...ενα σου λεω τα χρυσοψαρα...τα περισοτερα βασικα γινονται τερατα οχι τερατακια...αρκετα μεγαλα...και θελουν περιπου για το καθενα 30 λιτρα min ...!

Link to comment
Share on other sites

Και χρυσοψαρο :D ... <_<

Το ειχα μεσα στην γυαλα και το εβαλα και αυτο μεσα,μηπως να το ξαναεπιστρεψω στην γυαλα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και αλατι αλλα υπαρχει προβλημα που εχω και ενα χρυσοψαρο μεσα μην μου παθει τιποτα και δεν μπορει να ζεισει?

σιγουρα θα παθει κατι..γυρισε το πισω στο πετ σοπ.. και για μενα κανε καινουρια αρχη παιρνοντασ ενα μεγαλυτερο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας βαλω να μαλωσετε και να δημιουργηθουν παρεξηγησεις,απλως ηθελα μερικες συμβουλες μιας και δεν γνωριζα σχεδον τιποτα και με καλυψατε πολυ καλα και σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας.

Τπτ...αν σε μπερδεψα(που λεν μερικοι) συγνωμη...!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ χρυσοψαρο ειναι το πρωτο πραγμα μου πρεπει να φυγει απο τι ενυδρειακι σου ...!ΕΙναι πολλες οι διαφορες μεταξυ αυτων των δυο ψαριως...ενα σου λεω τα χρυσοψαρα...τα περισοτερα βασικα γινονται τερατα οχι τερατακια...αρκετα μεγαλα...και θελουν περιπου για το καθενα 30 λιτρα min ...!

Ενταξη τοτε θα το ξαναβαλω στην γυαλα οπου το ειχα,βασικα μου το ειχαν φερει δωρο και λεω να μην ειναι μονο του στην γυαλα να το βαλω μεσα στο ενυδρειακη αλλα λαθος εκανα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας βαλω να μαλωσετε και να δημιουργηθουν παρεξηγησεις,απλως ηθελα μερικες συμβουλες μιας και δεν γνωριζα σχεδον τιποτα και με καλυψατε πολυ καλα και σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας.

Δεν θα δημιουργηθεί καμία παρεξήγηση

Ότι άλλο θες ρώτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας βαλω να μαλωσετε και να δημιουργηθουν παρεξηγησεις,απλως ηθελα μερικες συμβουλες μιας και δεν γνωριζα σχεδον τιποτα και με καλυψατε πολυ καλα και σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας.

προσ θεου..σιγα μην τσακωθουμε...ακου τισ συμβουλες ομως

Link to comment
Share on other sites

Τπτ...αν σε μπερδεψα(που λεν μερικοι) συγνωμη...!!

Οχι οχι δεν με μπερδεψες ουτε εσυ ουτε το αλλο παιδι καθολου,ισα ισα μου εξηγησατε πολυ καλα οτι χρειαζοταν.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα παθει κατι..γυρισε το πισω στο πετ σοπ.. και για μενα κανε καινουρια αρχη παιρνοντασ ενα μεγαλυτερο ενυδρειο

Αυτο θα κανω αυριο το πρωι κιολας θα επισκεφθω το καταστημα για να οργανωθω σωστα αυτη την φορα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω αυριο το πρωι κιολας θα επισκεφθω το καταστημα για να οργανωθω σωστα αυτη την φορα.

<_<

Link to comment
Share on other sites

προσ θεου..σιγα μην τσακωθουμε...ακου τισ συμβουλες ομως

<_<

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω αυριο το πρωι κιολας θα επισκεφθω το καταστημα για να οργανωθω σωστα αυτη την φορα.

παρε και το χρυσοψαρο μαζι να το δωσεις...τα υπολοιπα στα ειπα νομιζω τι πρεπει να κανεις..για το στρωσιμο ενυδρειου ξερεις??

Link to comment
Share on other sites

παρε και το χρυσοψαρο μαζι να το δωσεις...τα υπολοιπα στα ειπα νομιζω τι πρεπει να κανεις..για το στρωσιμο ενυδρειου ξερεις??

Οντως θα παρω να το επιστρεψω,γνωριζω μερικα πραγματα αλλα νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα μια πληρης ενημερωση,υπαρχει καποιο θεμρα εδω στο φορουμ?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα πας στο pet shop μην αγοράζεις κανά ενυδρειο!!!

Θέλει μεγάλη προετοιμασία <_<

Link to comment
Share on other sites

Eπισης μια πολυ ωραια συζητηση για το στωσιμο του ενυδρειου ειναι αυτην <_<

Επισης τσεκαρε αυτο

Έγινε επεξεργασία - nio92
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...