Jump to content

ΓΕΝΝΑ Gappy


Vicky25

Recommended Posts

Αύριο που θα πας στο pet shop μην αγοράζεις κανά ενυδρειο!!!

Θέλει μεγάλη προετοιμασία <_<

και με τα ψαρακια τι θα κανει?? τι προτινεισ εσυ?? εχει στα 7 λιτρα 2 γκαπυ εχει κ 8 μωρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και με τα ψαρακια τι θα κανει?? τι προτινεισ εσυ?? εχει στα 7 λιτρα 2 γκαπυ εχει κ 8 μωρα

+1 ...!

Link to comment
Share on other sites

βικη καλως ηρθες και απο εμενα.....διαβασα ολη την συζητηση σας.....τα παιδια σε οτι σου ειπαν ειχαν δικιο.....εγω εχω να σουπω πως 7 λιτρα δεν κανει ουτε για γενηστρα για τα μικρα σου....(που λεει ο λογος)........τα ψαρακια δεν ειναι μονο για ομορφια....πρεπει να τους παρεχουμε οτι καλυτερο για μια ωραια και ανετη ζωη.....η επομενη συμβουλη μ και ισως η ποιο σημαντικη μιας και σ αρεσουν τα γκαπι και εχω κ εγω μονο γκαπι θα σ πω το ποιο σημαντικο.....1-βαλλε επειγοντως θερμοστατη και 2-κατεργησε τελειως τις γεννηστρες....ειναι οτι χειροτερο για τα μικρα γιατι διμιουργουνται προβληματα στην υγεια τους επειδη ειναι κλεισμενα μεσα εκει....πολλες φορες υπαρχει δυσμορφια στη σπονδυλικη τους στηλη.....βαλλε στο "ενυδρειο" κερατοφυλο και ασε να γενανε ελευ9ερα και οσα ζησουν εζησαν.....μπορει ν χασεις αρκετα μικρα στις 2-3 πρωτες γεννες αλλα μετα θα συνιθησουν τα μεγαλα ψαρια τα νεογεννητα και θα τα βλεπουν πλεον σαν ψαρια και οχι σαν τροφη......σιγα σιγα θα γινεις αστερι.... <_<:D:huh: με την πρωτη ευκαιρια που θα σ δωθει παρε ενα ενυδρειακη 50-60 λιτρων και ξεκινα το στρωσιμο γιατι ειναι μια διαδικασια που θελει χρονο.....αυτο θα ειναι ενα μικρο παλατακι για ενα χαρεμακι 1 αρσενικου με 3 θυλικες.....και ποτε ξανα 1 αρσενικο με μια θυλικια παντα 1 αρσενικο με 3 θυλικες..δες το δικο μ ειναι 60 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

βικη καλως ηρθες και απο εμενα.....διαβασα ολη την συζητηση σας.....τα παιδια σε οτι σου ειπαν ειχαν δικιο.....εγω εχω να σουπω πως 7 λιτρα δεν κανει ουτε για γενηστρα για τα μικρα σου....(που λεει ο λογος)........τα ψαρακια δεν ειναι μονο για ομορφια....πρεπει να τους παρεχουμε οτι καλυτερο για μια ωραια και ανετη ζωη.....η επομενη συμβουλη μ και ισως η ποιο σημαντικη μιας και σ αρεσουν τα γκαπι και εχω κ εγω μονο γκαπι θα σ πω το ποιο σημαντικο.....1-βαλλε επειγοντως θερμοστατη και 2-κατεργησε τελειως τις γεννηστρες....ειναι οτι χειροτερο για τα μικρα γιατι διμιουργουνται προβληματα στην υγεια τους επειδη ειναι κλεισμενα μεσα εκει....πολλες φορες υπαρχει δυσμορφια στη σπονδυλικη τους στηλη.....βαλλε στο "ενυδρειο" κερατοφυλο και ασε να γενανε ελευ9ερα και οσα ζησουν εζησαν.....μπορει ν χασεις αρκετα μικρα στις 2-3 πρωτες γεννες αλλα μετα θα συνιθησουν τα μεγαλα ψαρια τα νεογεννητα και θα τα βλεπουν πλεον σαν ψαρια και οχι σαν τροφη......σιγα σιγα θα γινεις αστερι.... :huh::huh::huh: με την πρωτη ευκαιρια που θα σ δωθει παρε ενα ενυδρειακη 50-60 λιτρων και ξεκινα το στρωσιμο γιατι ειναι μια διαδικασια που θελει χρονο.....αυτο θα ειναι ενα μικρο παλατακι για ενα χαρεμακι 1 αρσενικου με 3 θυλικες.....και ποτε ξανα 1 αρσενικο με μια θυλικια παντα 1 αρσενικο με 3 θυλικες..δες το δικο μ ειναι 60 λιτρα

Κριβως +1 ...και +1 για το ενυδρειακι σου Θαναση :D

Τα ζωοτοκα απαγορευονται να μπαινουν σε γεννηστρα...!!Η καλητερη λυση...φυτακια <_<

Ενταγη και 1 αρσενικο με 2 θυλικα..παλευεται...αν και το αρσενικο κολαει σηνεχεια στην πιο μεγαλη και πιο "τσαχπινιαρα" gubbina ..εχουν και προτημισεις :D

Link to comment
Share on other sites

βικη καλως ηρθες και απο εμενα.....διαβασα ολη την συζητηση σας.....τα παιδια σε οτι σου ειπαν ειχαν δικιο.....εγω εχω να σουπω πως 7 λιτρα δεν κανει ουτε για γενηστρα για τα μικρα σου....(που λεει ο λογος)........τα ψαρακια δεν ειναι μονο για ομορφια....πρεπει να τους παρεχουμε οτι καλυτερο για μια ωραια και ανετη ζωη.....η επομενη συμβουλη μ και ισως η ποιο σημαντικη μιας και σ αρεσουν τα γκαπι και εχω κ εγω μονο γκαπι θα σ πω το ποιο σημαντικο.....1-βαλλε επειγοντως θερμοστατη και 2-κατεργησε τελειως τις γεννηστρες....ειναι οτι χειροτερο για τα μικρα γιατι διμιουργουνται προβληματα στην υγεια τους επειδη ειναι κλεισμενα μεσα εκει....πολλες φορες υπαρχει δυσμορφια στη σπονδυλικη τους στηλη.....βαλλε στο "ενυδρειο" κερατοφυλο και ασε να γενανε ελευ9ερα και οσα ζησουν εζησαν.....μπορει ν χασεις αρκετα μικρα στις 2-3 πρωτες γεννες αλλα μετα θα συνιθησουν τα μεγαλα ψαρια τα νεογεννητα και θα τα βλεπουν πλεον σαν ψαρια και οχι σαν τροφη......σιγα σιγα θα γινεις αστερι.... <_<:D:huh: με την πρωτη ευκαιρια που θα σ δωθει παρε ενα ενυδρειακη 50-60 λιτρων και ξεκινα το στρωσιμο γιατι ειναι μια διαδικασια που θελει χρονο.....αυτο θα ειναι ενα μικρο παλατακι για ενα χαρεμακι 1 αρσενικου με 3 θυλικες.....και ποτε ξανα 1 αρσενικο με μια θυλικια παντα 1 αρσενικο με 3 θυλικες..δες το δικο μ ειναι 60 λιτρα

:huh::huh: ..ολοκληρωμενη απαντηση..το θεμα ειναι να παρει συντομα ενυδρειο γιατι εχει αρκετα ψαρακια και δεν θα αντεξουν στο μικρο..(για ενυδρειο οταν αποφασισεις να παρεισ τσεκαρε τισ αγγελιες του φορουμ εχει καλες λυσεις και για ενυδρειο και για εξοπλισμο)

Link to comment
Share on other sites

:D:huh: ..ολοκληρωμενη απαντηση..το θεμα ειναι να παρει συντομα ενυδρειο γιατι εχει αρκετα ψαρακια και δεν θα αντεξουν στο μικρο..(για ενυδρειο οταν αποφασισεις να παρεισ τσεκαρε τισ αγγελιες του φορουμ εχει καλες λυσεις και για ενυδρειο και για εξοπλισμο)

+1 ...Και απο οικονομικης πλευρας ρωτα για εξοπλισμο εδω <_<

Link to comment
Share on other sites

1-βαλλε επειγοντως θερμοστατη

Τωρες με τις ζεστες δεν επειγει η αγορα θερμαντηρα.

Link to comment
Share on other sites

και με τα ψαρακια τι θα κανει?? τι προτινεισ εσυ?? εχει στα 7 λιτρα 2 γκαπυ εχει κ 8 μωρα

Όταν ήμουν και γω στην αρχή αρχή με τα ενυδρεία έκανα το λάθος να πάρω ένα ενυδρείο( το ακριβοπλήρωσα μαλιστα)το οποίο μετά από μικρό χρονικό διάστημα δεν με ικανοποιούσε(+ ότι χάλασε)

Θέλει πολύ σωστή προετοιμασία να πάρεις ένα ενυδρείο.

Εγώ έχω κλεισει 3μηνο ψαξίματος για το καινούργιο ενυδρείο και δεν ειμαι ακόμα σίγουρος .

και Σίγουρα δεν λέω να κάνει το ίδιο αλλά ενυδρείο-χωρίς έστω κάποιες γνώσεις και ψάξιμο πριν αγοραστεί δεν παει( αφου υπάρχει η δυνατοτητα)

Με τα ψαράκια προτείνω να πάει να τα δώσει πίσω και να αρχίσει από την αρχή αφού μάθει από τους πιο έμπειρους τι ακριβώς πρέπει να κάνει,

Αυτό προτείνω εγώ.

Vicky25 ότι θες ρώτα <_<

Έγινε επεξεργασία - bbetta
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν και γω στην αρχή αρχή με τα ενυδρεία έκανα το λάθος να πάρω ένα ενυδρείο( το ακριβοπλήρωσα μαλιστα)το οποίο μετά από μικρό χρονικό διάστημα δεν με ικανοποιούσε(+ ότι χάλασε)

Θέλει πολύ σωστή προετοιμασία να πάρεις ένα ενυδρείο.

Εγώ έχω κλεισει 3μηνο ψαξίματος για το καινούργιο ενυδρείο και δεν ειμαι ακόμα σίγουρος .

και Σίγουρα δεν λέω να κάνει το ίδιο αλλά ενυδρείο-χωρίς έστω κάποιες γνώσεις και ψάξιμο πριν αγοραστεί δεν παει( αφου υπάρχει η δυνατοτητα)

Με τα ψαράκια προτείνω να πάει να τα δώσει πίσω και να αρχίσει από την αρχή αφού μάθει από τους πιο έμπειρους τι ακριβώς πρέπει να κάνει,

Αυτό προτείνω εγώ.

Vicky25 ότι θες ρώτα <_<

:huh::huh::D:P ...εχεις δικιο...εμπειριααα :huh:

αν και απο οτι καταλαβα..τα χει αγαπησει πολυ και δεν θα θελει να τα δωσει πισω :D

Έγινε επεξεργασία - gorgio
Link to comment
Share on other sites

:huh::huh::D:P ...εχεις δικιο...εμπειριααα :huh:

αν και απο οτι καταλαβα..τα χει αγαπησει πολυ και δεν θα θελει να τα δωσει πισω :D

Ολοι αρχάριοι είμαστε.

Κοιτα δε ξερω αν θα τα κρατήσει ή όχι αλλά όλα έχουν ένα τίμημα

<_<

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...