Jump to content

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ


aggelonias

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΕΙΜΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ..ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ..ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ..ΕΙΝΑΙ juwel 63 ΛΙΤΡΩΝ..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΤΙ ΨΑΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΚΑΘΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΚΟΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ.. :bowdown: .

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: Καλως ηρθες στην παρεα μας.Το ενυδρειο σου ειναι στρωμενο ?αν οχι δαβασε αυτο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=13569&hl=

Και σε παρακαλω να γραφεις με μικρα γραμματα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω ακολουθησει κατα γραμμα τις οδηγιες που μου ειπε ο πετ σοπασ και απο οτι βλεπω τωρα στο λινκ που μου εδωσες τα εχω κανει ολα σωστα..... :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - aggelonias
Link to comment
Share on other sites

εχω ακολουθησει κατα γραμμα τις οδηγιες που μου ειπε ο πετ σοπασ και απο οτι βλεπω τωρα στο λινκ που μου εδωσες τα εχω κανει ολα σωστα..... :bowdown:

Τοτε εισαι τυχερος γιατι επεσες σε καλο μαγαζι,δωσεμας παραμετρους νερου να δουμε τι νερα εχεις.Ποσο καιρο το στρωνεις,Εσυ τι ενυδρειο θα ηθελες,πχ φυτεμενο,νταμαρι κτλ.

Link to comment
Share on other sites

pH: 7.1

Γενική σκληρότητα (GH): 10

Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ): 15

Αμμωνία (ΝΗ3): 0

Νιτρώδη (ΝΟ2): 0

Νιτρικά (ΝΟ3): 12.2

Φωσφορικά (PΟ4): -

Μέση Θερμοκρασία (°C): 26.0c

το στρωνω περιπου 10 μερες αν και μου ειχαν πει οτι 3-4 ειναι αρκετες

θα προτιμουσα να το φτιαξω με αρκετη πετρα....και κλαδια..εαν ειναι δυνατον καθολου φυτα.

Link to comment
Share on other sites

pH: 7.1

Γενική σκληρότητα (GH): 10

Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ): 15

Αμμωνία (ΝΗ3): 0

Νιτρώδη (ΝΟ2): 0

Νιτρικά (ΝΟ3): 12.2

Φωσφορικά (PΟ4): -

Μέση Θερμοκρασία (°C): 26.0c

το στρωνω περιπου 10 μερες αν και μου ειχαν πει οτι 3-4 ειναι αρκετες

θα προτιμουσα να το φτιαξω με αρκετη πετρα....και κλαδια..εαν ειναι δυνατον καθολου φυτα.

Φιλε μου εισαι δικος μου :bowdown: τα γουστα σου τεριαζουν με τους Αφρικανους.Βεβαια εχεις καποια θεματα με της σκληροτητες αλλα ολα τα φτιαχνοιμε ,θεληση να υπαρχει :thumbup:

Διαβασε γιαυτα τα ενυδρεια και ψαρακια και τα λεμε.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...pid=550997&

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...