Jump to content

αναπαραγωγες


leventis

Recommended Posts

θα ηθελα να πρωτεινω στο επιτελειο του φορουμ αν μου επιτρεπει να κανω μια προταση δεν ξερω αν υπαρχει σε καποια κατηγορια, εψαξα και δεν βρικα ειναι διασπαρτα, οποτε λεω να ανιξη μια κατηγορια με αναπαραγωγες ολων των ειδων με διαφορα τρικ και συνηθειες που εχουν τα ζωντανα μας κατα την περιοδο ζευγαρωματος τι πρεπει να προσεχουν οι χομπιστες που θελουν να ασχοληθουν με το σπορ αυτο και με εμπειρειες απο μελη του φορουμ για μεγαλυτερη προσοχη και μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας στην αναπαραγωγη .

Επισης αν γινει να μπουν σαν φορμα τα ειδη απο το επιτελειο χωρις να μπορει καποιος να ανοιξη καποιο νεο threed και να γραφουν τα μελη μονο σε καθε κατηγορια ψαριου τις εμπειρειες τους .

αν γινει πυστευω θα εχει επισκεψημοτητα και επιτυχια .

Ελπιζω να μην εκανα καταχριση τις καλοσυνης σας ,ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ενδειαφερει κανεναν?καμια συμμετοχη? μαλλον εκανα λαθος και δεν εχουμε πολους χομπιστες που κανουν αναπαραγωγες

Link to comment
Share on other sites

δεν ενδειαφερει κανεναν?καμια συμμετοχη? μαλλον εκανα λαθος και δεν εχουμε πολους χομπιστες που κανουν αναπαραγωγες

Οχι... κάνεις λάθος.. απλά ίσως από τα άτομα που περιμένεις απαντήσει δεν έχουν μπει μέχρι τώρα online,

και έτσι ώστε να να πάρεις την απάντηση από τον καταλαληλο διαχειριστή...

Επίσης να γνωρίζεις υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ στο φορουμ που ασχολούνται με τες αναπαραγωγές,,απο ασπόνδυλα μέχρι και πιρανχας, γιαυτό δώσε λίγο χρόνο και να σε σίγουρος το θέμα σου θα συζητηθεί.

Φιλικά Χριστος.

Και επίσης

(6 μήνες αναπαράγω Επίλεκτα solid χρώματα Guppies και ειχα πολυ βοήθεια απο ατομα απο εδω)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρουν οι αναπαραγωγές guppies και corys αφού μέχρι στιγμής μόνο αυτά τα είδη έχω. :bowdown:

6 μήνες αναπαράγω Επίλεκτα solid χρώματα Guppies και ειχα πολυ βοήθεια απο ατομα απο εδω

:thumbup::hysterical:

Όταν λες solid χρώματα τι εννοείς?Τα ψάρια αυτά είναι μακράν τα αγαπημένα μου και θέλω να μάθω όσο πιο πολλά μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρουν οι αναπαραγωγές guppies και corys αφού μέχρι στιγμής μόνο αυτά τα είδη έχω. :bowdown:

:thumbup::hysterical:

Όταν λες solid χρώματα τι εννοείς?Τα ψάρια αυτά είναι μακράν τα αγαπημένα μου και θέλω να μάθω όσο πιο πολλά μπορώ!

Καθαρο κοκκινο..καθαρο κιτρινο και προσπαθεια για καθαρο μαυρο!!! και ολα αρσενικα.σε 2 εβδομαδες θα ποσταρο φωτογραφιες τους!!!

Link to comment
Share on other sites

απο αναπαραγωγες εχω γεμησει τα ενυδρεια μου..καπου στα 300-400 κιχλιδες μαλαουι.. τα μεγαλυτερα ειναι στα 5-6 εκατοστα.. θα περιμενω να μεγαλωσουν ακομη λιγο και μετα θα τα βγαλω προς πωληση στους τρελους αφρικανους!

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω οτι οι Συντονιστές του Aquazone εχουν λάβει υπό'ψη το αίτημα σας και θα σας γνωστοποίησουν εδώ την απόφαση που θα παρθεί, αφου ενημερωθεί και ο Διαχειριστής.

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

χαιρωμαι ιδιαιτερα ειναι μια καλη ευκαιρεια να γνωρισουμε ακομα ποιο βαθεια τις συνηθειες των ζωντανων κατα την διαρκεια του ζευγαρωματος κινησεις τροφες θερμοκρασιες αλαγες νερου υλικα φιλτρανσης και αλλα πολλα που οι περοισοτεροι αγνοουμε μαζι κι εγω.

γιατι μας αρεσει και το ματι .................. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ιδεα σου!!!μακαρι να γινει δεκτη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να γινει συντομα και να υλοποιηθει με καλο κιαι οργανομενο τροπο ,αν και νομιζω οτι θα μας καταπλιξουν θετικα...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα είναι η κατηγορία με την μεγαλύτερη επισκεψημότητα.

Όλοι θέλουμε να δούμε μωρά απο τα ψαράκια μας.

Θα είναι μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια. :):hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα είναι η κατηγορία με την μεγαλύτερη επισκεψημότητα.

Όλοι θέλουμε να δούμε μωρά απο τα ψαράκια μας.

Θα είναι μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια. :):hysterical:

Και που να δεις υλικό απο φωτογραφίες που θα ανεβάσουν οι χομπιστες!! χαμός θα γινει!!!

Αν και οι πλιστες θα είναι απο της άπειρες γέννες των γκαπυς αλλα αν υπάρχει υποκατηγορία θα ειναι ακόμα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να γινουν κατηγοριες ξεχωριστα για καθε ειδος να ειναι ενημερωτικο και οχι διαφιμηστικο στις γεννες μας διοτι με το να βαζουμε απλα τις φωτο απο τις γεννες μας δεν βοηθαμε ο ενας τον αλλο.

εγω θα πρωτεινα να εχει κατηγοριες με τα ειδη και ο μνοδεραιτορ να κρινει ποια αρθρα θα μπαινουν εκει ,και ενα γενικο για ολες τις αναφορες φωτο και αλλα.

σορυ για την παρεμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη σκέψη, η δημιουργία μιας ξεχωριστής κατηγορίας δεν είναι λειτουργική. Εκεί θα βρίσκονται πολλά και διαφορετικά είδη μεταξύ τους, προερχόμενα από διαφορετικούς βιότοπους και αυτό θα δυσκόλευε ιδιαίτερα κάποιον στο να μελετήσει το είδος που τον ενδιαφέρει.

Έτσι προσανατολιζόμαστε σε ξεχωριστό θέμα στις επιμέρους κατηγορίες του φόρουμ.Μια σκέψη θα ήταν να υπάρξει συγκεκριμένη φόρμα πληροφοριών που θα συμπληρώνεται από τα μέλη και συγκεκριμένο πλαίσιο ώστε να μην χρησιμοποιείται σαν χώρος αγγελιών. Σύντομα θα είμαστε σε θέση να το προχωρήσουμε πιο συγκεκριμένα και να σας ενημερώσουμε σχετικά.

:)

Έγινε επεξεργασία - ΚΩΣΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...