Jump to content

ΟΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΣΤΑ ΨΥΓΕΙΑ


Recommended Posts

ΟΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΣΤΑ ΨΥΓΕΙΑ

Ερευνητές στο Πανεπιστήμιο του Princeton έχουν ανακαλύψει κάτι που θεωρείται τρομακτικό.

Για αρκετούς μήνες έτρεφαν δύο ομάδες ποντικών, μια ομάδα με τα τρόφιμα που φυλάσσονταν στο ψυγείο, και το άλλο με τα τρόφιμα φυλάσσονταν σε ψυγείο, αλλά με πολλά διακοσμητικούς μαγνήτες κολλημένοι στην πόρτα του.

Σκοπός της παρούσας μελέτης ήταν να δουν πώς αυτά επηρεάζουν την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία στα τρόφιμα.

Παραδόξως, μετά από αυστηρές δοκιμές, η ομάδα διαπίστωσε ότι τα ποντίκια που έτρωγαν ακτινοβολημένα τρόφιμα από τους μαγνήτες είχαν 87% περισσότερες πιθανότητες να παρουσιάσουν καρκίνο από ό, τι στην άλλη ομάδα.

Οι μαγνήτες που συνδέονται με οποιαδήποτε ηλεκτρική οικιακή συσκευή, αυξάνουν την κατανάλωση ρεύματος της εν λόγω συσκευής διότι αυξάνουν την ηλεκτρομαγνητική δύναμη του ηλεκτρικού πεδίου της.

Ο καθένας έχει έναν μαγνήτη στο ψυγείο, ως διακοσμητικό στοιχείο, αλλά μέχρι τώρα δεν υπήρχε υποψία ότι είναι επιβλαβή.

Αλλά είναι θανατηφόροι.

Είναι επικίνδυνο να παίζει κανείς με τις δυνάμεις της φύσης και της ενέργειας. Εάν έχετε ένα μαγνήτη, απομακρύνετε τον αμέσως από κάθε τροφή.

Ανεξήγητα, η ισπανική κυβέρνηση ή οποιαδήποτε άλλη χώρα, δεν έδωσε προειδοποιητικό μήνυμα, αλλά χάρη στο Διαδίκτυο και την προθυμία όλων, μπορούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

Kαθηγητής Vicente TORTOSA PEREZ- ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ της ALMERIA - ΙΣΠΑΝΙΑ

ΑΝΤΙΠΡΥΤΑΝΕΙΑ & ΓΕΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ μονάδας επέκτασης Πανεπιστημιου.

Camino del Pozuelo s / ​​n, 16071 - Cuenca - Ισπανία

Link to comment
Share on other sites

Ρε κατσε καλα ,πας να μου κοψεις την δουλια,την ημερα πουλαω καμια 100.

:):hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ρε κατσε καλα ,πας να μου κοψεις την δουλια,την ημερα πουλαω καμια 100.

:):hysterical::thumbup:

δεν το εχω ψαξει να δω αμα αληθευει κατι τετοιο μου το στειλανε με mail

Link to comment
Share on other sites

παω να τα βγαλω ολα χαλαρα.... εχω παρα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Μου το στείλανε και μένα αυτό το e-mail.

Φαίνεται όντως παράξενο.....

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε...Spam είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρευτείτε και μην πιστεύετε ότι υπάρχει στο διαδίκτυο.

Ιδίως τέτοια θέματα θα τα δέχεστε μόνο αν τα διαβάσετε σαν δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά

Έγινε επεξεργασία - dimitrig
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρευτείτε και μην πιστεύετε ότι υπάρχει στο διαδίκτυο.

Ιδίως τέτοια θέματα θα τα δέχεστε μόνο αν τα διαβάσετε σαν δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά

:):hysterical:

Ρε παιδιά ειλικρινά μην τρώτε αμάσητο ότι διαβάζετε. Έρευνα και διασταύρωση από διαφορετικές πηγές είναι ο τρόπος για να μάθουμε κάτι έγκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Και η αρχική έρευνα να επικεντρωθεί στο αν όντως υπάρχει αυτός ο καθηγητής... :)

Link to comment
Share on other sites

Η κοινή λογική λέει ότι ο μαγνήτης 1ον δεν έχει ηλεκτρομαγνητικό αλλά μόνο μαγνητικό πεδίο κ 2ον το μαγνητικό του πεδίο είναι ασθενέστατο.

Τα κύμματα που ερχόμαστε σε επαφή μέσω κινητής τηλεφωνίας, wi-fi, ραδιο-τηλεόρασης και άλλα πολλά είναι μεγαλύτερης έντασης κ ως εκ τούτου ο οργανισμός μας έχει μάθει-εξελιχθεί να επιβιώνει μέσα σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά. Ακόμα να βρείτε πληροφορίες για τον κύριο καθηγητή Vicente TORTOSA PEREZ

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που έρχομαι σε επαφή με ένα μαγνητάκι 1,5 Tesla :)

Link to comment
Share on other sites

Που το έχεις αυτό;Πάνω σου;

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά. Ακόμα να βρείτε πληροφορίες για τον κύριο καθηγητή Vicente TORTOSA PEREZ

Eιναι ο πολυ γνωστος καθηγητης Vicente TORTOSA PEREZ DELA PIASTON KAI KOYNATON ORES...... :):hysterical::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΡΑΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ...Θα πέφτουν όλα τα αυτοκίνητα πάνω σου... :)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά. Ακόμα να βρείτε πληροφορίες για τον κύριο καθηγητή Vicente TORTOSA PEREZ

τον βρήκα εγω!!! οκ..είναι έγκυρη η ενημέρωση.

Δοκτωρ TORTOSA PEREZ

madscientistwig-pic1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτός πρέπει να την έπαθε από τρένο,όχι από μαγνήτη... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή πλάκα κι αυτή.

Αν ήταν βλαβερό το μαγνητικό πεδίο από τα μαγνητάκια τι να πει κανείς για το μαγνητικό πεδίο της γης;

Ο καθηγητής αυτός είναι ανύπαρκτος.

Δώστε το όνομα στο google και θα βρείτε ακόμη και απάντηση σε ερώτημα που έγινε στο ίδιο το πανεπιστήμιο ότι είναι απάτη.

Πρόκειται περί hoax

Link to comment
Share on other sites

Αν κυκλοφορεί τέτοιο μπαρούφα για τα μαγνητάκια, σκεφτείτε τι μπαρούφα κυκλοφορεί και για άλλα πιο σημαντικά θέματα..

:)

Link to comment
Share on other sites

τον βρήκα εγω!!! οκ..είναι έγκυρη η ενημέρωση.

Δοκτωρ TORTOSA PEREZ

madscientistwig-pic1.jpg

αυτος ειναι ο ντοκτορας που εκανε την ανακαλυψη.και εχω γεμιση το ψυγειο μαγνητακια.και καθε φορα που

Ανοιγω το ψυγειο να φαω κατι το βρισκω αδειο γιατι αραγε.

:):hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αν κυκλοφορεί τέτοιο μπαρούφα για τα μαγνητάκια, σκεφτείτε τι μπαρούφα κυκλοφορεί και για άλλα πιο σημαντικά θέματα..

:)

Μεγάλη κουβέντα λες. Σκέψου τι πανικός μπορεί να δημιουργηθεί (όπως και έχει δημιουργηθεί) από τέτοιες μυθοπλασίες. Κακώς βέβαια παίρνουμε ως δεδομένα πράγματα που δεν συνοδευονται από επιστημονικές μελέτες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...