Jump to content

κροκοδειλακια


Recommended Posts

φιλοι μ καλημερα.........

δεν ξερω εαν ειναι σημαντικο θεμα αυτο που ανοιγω αλλα θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες.....

σε δυα διαφορετικα πετ σοπ της πατρας ειδα κροκοδειλους......

εγω πιστευω πως δεν ειναι καθολου σωστο γιατι τα ζωα αυτα μεγαλωνουν πολυ.......

εχουν μεσα τους το ενστικτο του κινηγου και αυτο τους το στερουν με το να ειναι μεσα σε ενυδρεια.......το θεωρω βασανιστηριο για τα ζωα γιατι ειδικα το ενα ηταν σε ενα ενυδρειο που δεν ηταν με τιποτα πανω απο 30-40 λιτρα............ταφερνουν για βιτρινα στα μαγαζια και δεν σκεφτονται το ποσο μπορει να βασανιζεται το ζωντανο.........εσεις τι λετε.????

Υ.Γ σορρυ για το θεμα εαν το θεωρειτε μουφα ας το διαγραψει καποιος συντονιστης

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!ο κροκοδυλος δ μπορει να μπει σε οποιοδηποτε εδυδρειο,ειναι στην κορυφη της τροφικης αλυσιδας και θελει το περιβαλον του!

τωρα αυτο που θα τα αγωρασουν,οταν μεγαλοσουν ελπιζω μονο μην τα ελεθερωσουν σε κανενα ποταμι της πελοπονισου!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα αυτο ειναι παντα επικαιρο για ολα τα ζωα που τα πινουμε στην φυση και τα βαζουμε στα σαλονια μας.

Για μενα ειναι απαραδεκτο και μη κατανοητο.

Παλια ειχα κανει και ενα θεμα για κατι αντιστοιχο.

διαβασε για να δεις διαφορετικε ς αποψεις.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=51479&hl=

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι σημαντικό φίλε Θανάση και έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, σε καμία περίπτωση δεν θα το χαρακτήριζα μούφα. Θα περίμενε κανείς από επαγγελματίες που ασχολούνται με τα ζώα, να είναι πιο ευαίσθητοι στις συνθήκες που τους παρέχουν.

Πάντως καλό είναι να γνωρίζουν, ότι ο κόσμος τα προσέχει αυτά και προσαρμόζει τις επιλογές του ανάλογα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι σημαντικό φίλε Θανάση και έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, σε καμία περίπτωση δεν θα το χαρακτήριζα μούφα. Θα περίμενε κανείς από επαγγελματίες που ασχολούνται με τα ζώα, να είναι πιο ευαίσθητοι στις συνθήκες που τους παρέχουν.

Πάντως καλό είναι να γνωρίζουν, ότι ο κόσμος τα προσέχει αυτά και προσαρμόζει τις επιλογές του ανάλογα.

:)

:hysterical::thumbup::ninja:

Link to comment
Share on other sites

φιλε κιχλιδατε το διαβασμα το θεμα και σας βρησκω ολους πολυ σωστους.....

μ εκανε τρομερη εντυπωση που τα ειδα.σκεφτηκα απο μεσα μ .....οκ αυτος σκεφτεται το κερδος του την ζωη και την ταλαιπωρια που θα τραβηξει το ζωντανο δεν τη σκεφτεται?????

ειναι τελειος αμυαλοι και συγνωμη για την εκφραση μ.......

σαν πετ σοπαδες δεν εχω δει ποτε μου ομως εναν που να σκεφτεται και να φερνει τα καταληλα....ολοι φερνουν οτι να ναι χωρις να ξερουν συνθηκες ζωης χωρις να ηερουν τις αναγκες του............ειναι απλα απαραδεκτοι μονο αυτο εχω ν πω.....

Link to comment
Share on other sites

Θαναση και αυτοι που τα αγοραζουν ειναι απαραδεκτοι ομως,γιατι αν δεν τα αγορασουμε εμεις ,δεν θα τα φερουν και αυτοι :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι καπιοι λεφταδες που ναι πανε και τα αγοραζουν για να τα εχουν στο σαλονι τους και να κανουν επιδειξη στους φιλους τους....μονο κατι τετοιους εχω ικανουσ να αγοραζουν αγρια ζωα και να τα εχουν για την πλακα τους

Link to comment
Share on other sites

Θαναση και αυτοι που τα αγοραζουν ειναι απαραδεκτοι ομως,γιατι αν δεν τα αγορασουμε εμεις ,δεν θα τα φερουν και αυτοι :)

ετσι ειναι φιλε :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν γιατί είναι ακόμα μεγαλύτερη η ευθύνη όλων όσων γράφουμε στο ΑΖ, να ενημερώσουμε και να μάθουμε σε όσο περισσότερο κόσμο γίνεται πως πρέπει να φερόμαστε σε ζωντανούς οργανισμούς.

:)

Link to comment
Share on other sites

:):hysterical::thumbup::ninja:

συμφωνω με ολους και ευτιχως που εχω καποιους να μοιραζομαι και να ακουω και διαφορετικες αποψεις....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πετυχα και εγω καπου εδω στη Θεσσαλονικη ενα πετ σοπ με κροκοδειλακια, ηταν αρκετα μεγαλα και τα ειχαν σ ενα ενυδρειο μα σταλια..ουτε να γυρισουν δεν μπορουσαν.Μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο το οποιο ειναι τελειως απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ με όλους σας,όλοι μας πονάμε γι'αυτά τα ζώα αλλά τι μπορούμε να κάνουμε?

-Όταν ζούμε σε έναν κόσμο που παρακινεί το παράνομο κυνήγι και την παράνομη αλιεία...

-Όταν εμείς οι ίδιοι επισκεπτόμαστε κάποιο τσίρκο οπού τα ζώα εκεί περνάνε τα πάνδεινα....

-Όταν εμείς πάλι ασχολούμαστε με ένα χόμπι που κινείται γύρω από την αλόγιστη αιχμαλώτηση των ψαριών με τρόπους επιοικώς απαράδεκτους(σε κάποια δημοσίευση φίλου διάβασα ότι στις Φιλλιπίνες τα ψάρια τα πιάνουν με τη χρήση κυανίου).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι σημαντικό φίλε Θανάση και έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, σε καμία περίπτωση δεν θα το χαρακτήριζα μούφα. Θα περίμενε κανείς από επαγγελματίες που ασχολούνται με τα ζώα, να είναι πιο ευαίσθητοι στις συνθήκες που τους παρέχουν.

Πάντως καλό είναι να γνωρίζουν, ότι ο κόσμος τα προσέχει αυτά και προσαρμόζει τις επιλογές του ανάλογα.

:)

Εδω αρκετοι απο αυτους δεν ειναι υπευθυνοι και ευαισθητοι απεναντι στους ανθρωπους-πελατες τους.

Θα ειναι απεναντι στα ζωα;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδω αρκετοι απο αυτους δεν ειναι υπευθυνοι και ευαισθητοι απεναντι στους ανθρωπους-πελατες τους.

Θα ειναι απεναντι στα ζωα;;;;;;;

:):hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...