Jump to content

Φωτος απο τα ψαρακια μου.


Recommended Posts

Μου αρεσει ακι με χαλαρωνει μετα απο τις αλλαγες νερου και την εβδομαδιαια συντηρηση, να τραβαω μερικες φωτογραφις απο τα ψαρακια και τις γαριδες μου.

Καποιες βγαινουν καλες...καποιες οχι και τοσο.

Σημερα τραβηξα καποιες μετριες σε ποιοτητα, αλλα τα ψαρακια λαμπουν και κλεβουν την παρασταση οπως και να χει.

Το κοκκινο ρουμπινακι μου...Dario dario...

post-6932-1309802278_thumb.jpg

Aκομα και τα white cloud ειναι διπλασια σε μεγεθος ...

post-6932-1309802306_thumb.jpg

Εδω το φλας ηταν στα πλαγια και το φως περασε μεσα απο το ψαρακι..σαν λαμπακι φωτιζει !!

post-6932-1309802442_thumb.jpg

Ενα μικρο αρσενικο Pseudomugil gertrudae που τωρα βγαζει χρωματα..

post-6932-1309802481_thumb.jpg

Και οι αγαπες μου...μια πολυ καλη φωτο με εντονες σκιες απο τον αρσενικο Macropodus opercullaris..

post-6932-1309802595_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη,συγνωμη τωρα.Οι καλης ποιοτητας δηλαδη φωτογραφιες πως θα ηταν; :P

Καταπληκτικες και οι φωτο και τα ψαρακια σου Αλεξανδρε.Να τα χαιρεσαι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ιδια απορια ειχα και εγω οταν τις ειδα.

Νομιζω οτι μας δουλευεις. :P

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφες ! Στην τελευταία πως λεγεται το ψαρακι;

Θα μπορούσες να δώσεις τις φωτογραφίες σου για να μπουν στα προφίλ των ψαριών! Ριχνω την ιδέα μόνο...

Link to comment
Share on other sites

+1 :P

Link to comment
Share on other sites

Μας αρέσει και μας χαλαρωνει και εμας να βλέπουμε τις φωτογραφιες απο τα ψαρακια και τις γαριδες σου :hysterical: ,

ειτε βγαίνουν καλές...ειτε τέλειες. :hysterical:

:P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Α χαιρομαι που σας αρεσουν τα ψαρακια μου !!

Οταν λεω οτι οι φωτος ειναι απλα καλες ή μετριες, εννοω τεχνικα ή λογω κηλιδων, αλγων στο τζαμι κλπ...εμεις οι ψειρες καλλιτεχνες ειμαστε λοξοι σε κατι τετοια και τελειομανεις :hysterical:

Πολυ ομορφες ! Στην τελευταία πως λεγεται το ψαρακι;

Θα μπορούσες να δώσεις τις φωτογραφίες σου για να μπουν στα προφίλ των ψαριών! Ριχνω την ιδέα μόνο...

Στην τελευταια λεω το λατινικο του ονομα...το κοινο ειναι Paradise gourami ή ελληνιστι ...παραδεισοψαρο. Εχω καψουρα με αυτα τα ψαρια απο παλαιοθεν :P

Καποιες φωτογραφιες μου εχουν τεθει στην διαθεση του ΑΖ απο παλια ( εχουν χρησιμοποιηθει καποιες νομιζω) και εχω πει οτι τα παιδια που ανηκουν στην ομαδα καταχωρησης, μπορουν να χρησιμοποιησουν οποια φωτογραφια μου ψαριων ή ασπονδυλων , χωρις να με ρωτησουν καν... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ενας παλιος μου εργοδοτης μου ελεγε συνεχεια:Η επιμονη στη λεπτομερεια κανει τον επαγγελματια.

Το χεις αυτο :thumbup:

Ωραια τα ψαρακια σου και οι φωτο σου :P

Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκα ειναι η μηχανη;

Καθως και ο φακος. :P

Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκα ειναι η μηχανη;

Καθως και ο φακος. :P

Ολος ο εξοπλισμος μου : http://ravensart.wordpress.com/photo-gallery/

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε....

ελα να βγαλεις μερικες προχειρες και τα δικα μου!!

Τα χρυσοψαρα ομως... γιατι τα αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

Από το Asian Bridge είναι αυτές οι απαράδεκτες φωτογραφίες ?

:P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε αν και εχουμε πολυ καιρο να τα πουμε(οπως και να δω τις αλλαγες στα ενυδρεια σου)...

πολλα πολλα μπραβο...παντα εισαι τέλειος σε αυτα που κανεις και παντα βαζεις την ψυχη σου..

εξ ου και τα μαγευτικα αποτελεσματα....

χιλια μπραβο...

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε....

ελα να βγαλεις μερικες προχειρες και τα δικα μου!!

Τα χρυσοψαρα ομως... γιατι τα αλλα.....

Αχχχ ..παιζει με τον πονο μου εσυ. Θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να ανταποκρινομαι σε προσκλησεις και να φωτογραφιζω ενυδρεια και ψαρια. Ειναι βαρετο να φωτογραφιζω τα ιδια και τα ιδια στα δικα μου ενυδρεια. Ομως δεν εχω χρονο, και σημερα παρολο το ρεπο μου,εφαγα ολη μερα με τα ενυδρεια και τις δουλειες και δεν προλαβα τελικα να παω ουτε μια βολτα σαν ανθρωπος.

Από το Asian Bridge είναι αυτές οι απαράδεκτες φωτογραφίες ?

:P:thumbup:

Ναι Αντρεα ...εχει εξελιχθει στο αγαπημενο μου ενυδρειο και ολη μερα παιζω με τα paradise. Με εμαθαν για τα καλα και συμπεριφερονται σαν σκυλακια τα σκασμενα ! βαζω το χερι μου μεσα και τριβονται, με τσιμπολογανε, τα αγκαλιαζω κλπ Μονο που δεν μιλανε τα ατιμα.. :hysterical:

Δημητρη σε ευχαριστω. Αν σε ξαναπαρει η βολτα , εισαι ευπροσδεκτος στο σπιτι μου γι καφεδακι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...