Jump to content

Γειά Σας!


GiannisBetta

Recommended Posts

παιδια η θηλυκια μου μονομαχινα εβγαλε απο δυο καθετες ασπρες γραμμες και στις δυο πλευρες της κοιλιας της
ειναι ετοιμη για αναπαραγωγη ή πρεπει να βγαλει και αλλες?

Link to comment
Share on other sites

μικρο λαθακι παιδια εχει δυο ριγες στην μια πλευρα και δυο στην αλλη

φωτογραφια της μιας ριγας εχω εδω

ριγα

Link to comment
Share on other sites

up :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον!! Με συγχωρειτε παρα πολυ για την επιμονη μου απλα χρειαζομαι μια απαντηση εγκαιρως επειδη ο αρσενικος μου εχει κανει φωλια θελω να μου πειτε αν η θηλυκια ειναι ετοιμη για αναπαραγωγη ετσι οπως την βλεπετε πανω στην φωτογραφια...ευχαριστω και παλι συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

τα εχω δει αυτα βρε φιλε απλα θελω να μαθω αν η μονομαχινα μου ετσι οπως φαίνεται στην φωτογραφια ειναι ετοιμη για αναπαραγωγη

Link to comment
Share on other sites

στα αρθρα δεν αναφέρει τίποτα ;

Link to comment
Share on other sites

στα αρθρα δεν αναφέρει τίποτα ;

αναφερει ριγες γενικα...εγω θελω να ξερω αν οι τρεις (συνολικα) ριγες της δικιας μου μονομαχινας ειναι αρκετες

Link to comment
Share on other sites

αναφερει ριγες γενικα...εγω θελω να ξερω αν οι τρεις (συνολικα) ριγες της δικιας μου μονομαχινας ειναι αρκετες

ριγες να ναι και οσες θελει ας ειναι...το θεμα δεν ειναι οι ριγες το θεμα ειναι αν ειναι εγγυος η μονομαχινα

Link to comment
Share on other sites

ριγες να ναι και οσες θελει ας ειναι...το θεμα δεν ειναι οι ριγες το θεμα ειναι αν ειναι εγγυος η μονομαχινα

και πως θα καταλαβω αν ειναι εγγυος?

Link to comment
Share on other sites

οι ριγες της θα πρεπει να ειναι καθετες δεν εχει σημασια ποσες ειναι. Αληθεια εχεις σκεφτει που θα βαλεις τα μωρα κλπ;

Link to comment
Share on other sites

οι ριγες της θα πρεπει να ειναι καθετες δεν εχει σημασια ποσες ειναι. Αληθεια εχεις σκεφτει που θα βαλεις τα μωρα κλπ;

δηλαδή και 1-2 ρίγες είναι αρκετές? Γαι τα μικρα όσο μπορούν να ζουν μαζί θα ζουν στα 54 λίτρα μετά σε ένα αξιόπιστο πετ σοπ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή και 1-2 ρίγες είναι αρκετές? Γαι τα μικρα όσο μπορούν να ζουν μαζί θα ζουν στα 54 λίτρα μετά σε ένα αξιόπιστο πετ σοπ

ναι και μια φουσκωτη κοιλιτσα και εισαι οκ... αξιοπιστο πετ δεν νομιζω να υπαρχει :P

Link to comment
Share on other sites

ναι και μια φουσκωτη κοιλιτσα και εισαι οκ... αξιοπιστο πετ δεν νομιζω να υπαρχει :P

Υπάρχει φίλε μου τα έχει να ζουν σε ενυδρειάρα και όχι σε ποτηράκια σαν ουίσκι.. Και στο θέμα μας, έχει κάθετες ρίγες 2 -3 αλλά όχι και πολύ φουσκωμένη κοιλίτσα..

Link to comment
Share on other sites

οι ριγες της θα πρεπει να ειναι καθετες δεν εχει σημασια ποσες ειναι. Αληθεια εχεις σκεφτει που θα βαλεις τα μωρα κλπ;

:P:thumbup::hysterical: nice question!!

Link to comment
Share on other sites

:P:thumbup::hysterical: nice question!!

Συμφωνώ παιδιά αλλά πιστεύω πως μου φτανει αυτός ο χώρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ παιδιά αλλά πιστεύω πως μου φτανει αυτός ο χώρος

χεχε Για μέχρι και 500 ??

Link to comment
Share on other sites

πολυ σπανια περιπτωση να πετυχεις γεννα 500 αυγων :P ...

Ακόμα και 100 Λίγα ειναι??? Εγω Προσωπικά Διαφωνώ με το συγκεκριμένο breed λόγο του οτι υπάρχει επιθετικότητα στα νεογνά μετα απο κάποια ηλικία.

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και 100 Λίγα ειναι??? Εγω Προσωπικά Διαφωνώ με το συγκεκριμένο breed λόγο του οτι υπάρχει επιθετικότητα στα νεογνά μετα απο κάποια ηλικία.

εγω σου λεω οτι και 30 να πετυχεις σε μια αναπαραγωγη ειναι παρα πολλα

Link to comment
Share on other sites

εγω σου λεω οτι και 30 να πετυχεις σε μια αναπαραγωγη ειναι παρα πολλα

Για να λες εσυ κατι θα ξερεις..!! αλλά επιμένω!! δεν είναι σωστό να αναπαράγουμε τα betta!! Μονο αν εχουμε τους ανάλογους χώρους!

Link to comment
Share on other sites

Για να λες εσυ κατι θα ξερεις..!! αλλά επιμένω!! δεν είναι σωστό να αναπαράγουμε τα betta!! Μονο αν εχουμε τους ανάλογους χώρους!

αυτο εννοειται και εξυπακουετε

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοειται και εξυπακουετε

:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ με όσα λέτε δεν αντιλέγω, παιδιά να ρωτήσω κάτι, από χθες εχω τους μονομάχους μαζί στο 54λίτρο, ο αρσενικός χτες κυνηγούσε την θηλυκιά πράγμα που είναι λογικό, μετά όμως καθόταν συνέχεια κάτω απ'το ποτηράκι και έχτιζε φωλιά μέχρι που γέμισε όλο το ποτήρι με μια τεράστια φωλιά, και η θηλυκιά έχει μερικές κάθετες ρίγες, αλλά κάθε φορά που πλησιάζει η θηλυκιά την φωλιά ο αρσενικός την κυνηγάει.. Είναι λογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω πως ο αρσενικός κάθεται μόνιμα κάτω απ'την φωλιά με ανοιχτα τα πτερύγια και βράζει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...